Strona główna
Mapa serwisu
     
Cer PL 2019
Literatura
Foto PL
Foto palearkt
Katalog KFP
Klucze
Polskie nazwy
Hodowla
Larwy
Inne
Chronione
Checklisty
Linki

Checklists of Cerambycidae species in some europaean countries

GREECE | GEORGIA

Cerambycidae of GREECE 2020

(Last update: 05.04.2020 )

On the base "Danilevsky, 2019. http://www.cerambycidae.net"

446 taxons


Vesperus (Vesperus) creticus Ganglbauer, 1886b
Aegosoma (Aegosoma) scabricorne Scopoli, 1763
Callergates (Callergates) gaillardoti Chevrolat, 1854
Ergates (Ergates) faber faber Linnaeus, 1760
Prinobius (Prinobius) myardi proksi Sláma, 1982
Prinobius (Prinobius) myardi slamorum Danilevsky, 2012
Tragosoma (Tragosoma) depsarium Linnaeus, 1767
Mesoprionus (Mesoprionus) besikanus Fairmaire, 1855
Prionus (Prionus) coriarius Linnaeus, 1758
Rhaesus (Rhaesus) serricollis Motschulsky, 1838
Alosterna (Alosterna) pauli Pesarini, Rapuzzi & Sabbadini, 2004
Alosterna (Alosterna) tabacicolor tabacicolor DeGeer, 1775
Anastrangalia (Anastrangalia) dubia dubia Scopoli, 1763
Anastrangalia (Anastrangalia) dubia moreana Pic, 1906h
Anastrangalia (Anastrangalia) montana montana Mulsant & Rey, 1863
Anastrangalia (Anastrangalia) montana steineri Sama, 1994a
Anastrangalia (Anastrangalia) sanguinolenta Linnaeus, 1760
Anoplodera (Anoplodera) rufipes krueperi Ganglbauer, 1882
Anoplodera (Anoplodera) rufipes rufipes Schaller, 1783
Anoplodera (Anoplodera) sexguttata Fabricius, 1775
Etorofus (Etorofus) pubescens Fabricius, 1787
Grammoptera (Grammoptera) abdominalis Stephens, 1831
Grammoptera (Grammoptera) auricollis basicornis Pic, 1924c
Grammoptera (Grammoptera) auricollis bipustulata Steiner, 1975
Grammoptera (Grammoptera) ruficornis ruficornis Fabricius, 1781
Grammoptera (Grammoptera) ustulata ustulata Schaller, 1783
Judolia (Judolia) sexmaculata Linnaeus, 1758
Leptura (Leptura) aethiops Poda von Neuhaus, 1761
Leptura (Leptura) aurulenta Fabricius, 1793
Leptura (Leptura) quadrifasciata quadrifasciata Linnaeus, 1758
Pachytodes (Pachytodes) cerambyciformis Schrank, 1781a
Pachytodes (Pachytodes) erraticus Dalman, 1817a
Pedostrangalia (Pedostrangalia) revestita Linnaeus, 1767
Pedostrangalia (Neosphenalia) ariadne K. Daniel, 1904b
Pedostrangalia (Neosphenalia) emmipoda Mulsant, 1863
Pedostrangalia (Neosphenalia) verticalis Germar, 1822a
Pedostrangalia (Neosphenalia) verticenigra Pic, 1892v
Pseudovadonia (Pseudovadonia) livida setosa Danilevsky, 2013h
Rutpela (Rutpela) maculata maculata Poda von Neuhaus, 1761
Stenurella (Nigrostenurella) nigra nigra Linnaeus, 1758
Stenurella (Priscostenurella) bifasciata intermedia Holzschuh, 2006a
Stenurella (Priscostenurella) septempunctata septempunctata Fabricius, 1793
Stenurella (Stenurella) melanura melanura Linnaeus, 1758
Stenurella (Stenurella) melanura samai Rapuzzi, 1995
Stictoleptura (Aredolpona) rubra rubra Linnaeus, 1758
Stictoleptura (Batesiata) tesserula tesserula Charpentier, 1825
Stictoleptura (Maculileptura) maculicornis DeGeer, 1775
Stictoleptura (Maculileptura) ondreji Sláma, 1993
Stictoleptura (Maculileptura) pallens Brullé, 1832
Stictoleptura (Maculileptura) picticornis Reitter, 1885
Stictoleptura (Melanoleptura) scutellata scutellata Fabricius, 1781
Stictoleptura (Paracorymbia) fulva DeGeer, 1775
Stictoleptura (Stictoleptura) cordigera anojiaensis Sláma, 1982
Stictoleptura (Stictoleptura) cordigera cordigera Fuessly, 1775
Stictoleptura (Stictoleptura) cordigera illyrica G. Müller, 1948
Stictoleptura (Stictoleptura) erythroptera Hagenbach, 1822
Stictoleptura (Stictoleptura) ivoroberti Sama, 2010
Stictoleptura (Stictoleptura) rufa rufa Brullé, 1832
Stictoleptura (Stictoleptura) slamai Sama, 2010
Vadonia (Vadonia) dojranensis dojranensis Holzschuh, 1984c
Vadonia (Vadonia) dojranensis mahri Holzschuh, 1986a
Vadonia (Vadonia) grandicollis grandicollis Mulsant & Rey, 1863
Vadonia (Vadonia) grandicollis laurae Pesarini & Sabbadini, 2007a
Vadonia (Vadonia) gusmii Pesarini & Sabbadini, 2009
Vadonia (Vadonia) insidiosa Holzschuh, 1984a
Vadonia (Vadonia) mainoldii Pesarini & Sabbadini, 2004d
Vadonia (Vadonia) moesiaca K. Daniel & J. Daniel, 1891
Vadonia (Vadonia) parnassensis Pic, 1925d
Vadonia (Vadonia) samosensis Vartanis, 2016
Vadonia (Vadonia) unipunctata ikariaensis Danilevsky & Vartanis, 2015
Vadonia (Vadonia) unipunctata makedonica Holzschuh, 1989a
Vadonia (Vadonia) unipunctata ohridensis Holzschuh, 1989a
Vadonia (Vadonia) unipunctata unipunctata Fabricius, 1787
Oxymirus (Oxymirus) cursor Linnaeus, 1758
Akimerus (Akimerus) ariannae Pesarini & Sabbadini, 2007a
Brachyta (Fasciobrachyta) balcanica Hampe, 1871
Carilia (Carilia) virginea virginea Linnaeus, 1758
Cortodera (Cortodera) differens differens Pic, 1898g
Cortodera (Cortodera) femorata Fabricius, 1787
Cortodera (Cortodera) flavimana flavimana Waltl, 1838
Cortodera (Cortodera) flavimana schurmanni Sama, 1997b
Cortodera (Cortodera) holosericea holosericea Fabricius, 1801b
Cortodera (Cortodera) holosericea pseudoholosericea Rapuzzi & Sama, 2018
Cortodera (Cortodera) holosericea velutina Heyden, 1876a
Cortodera (Cortodera) humeralis aspromontana G. Müller, 1948
Cortodera (Cortodera) humeralis humeralis Schaller, 1783
Cortodera (Cortodera) humeralis moreensis Danilevsky, 2015d
Dinoptera (Dinoptera) collaris Linnaeus, 1758
Euracmaeops (Euracmaeops) marginatus Fabricius, 1781
Pachyta (Pachyta) quadrimaculata Linnaeus, 1758
Pidonia (Pidonia) lurida Fabricius, 1793
Rhagium (Hagrium) bifasciatum Fabricius, 1775
Rhagium (Megarhagium) mordax DeGeer, 1775
Rhagium (Megarhagium) pruinosum Pesarini & Sabbadini, 2011
Rhagium (Megarhagium) sycophanta Schrank, 1781a
Rhagium (Rhagium) inquisitor inquisitor Linnaeus, 1758
Stenocorus (Anisorus) quercus quercus Götz, 1783
Stenocorus (Stenocorus) meridianus Linnaeus, 1758
Rhamnusium (Rhamnusium) bicolor bicolor Schrank, 1781a
Rhamnusium (Rhamnusium) bicolor graecum Schaufuss, 1862
Leptorhabdium (Leptorhabdium) illyricum Kraatz, 1871d
Leptorhabdium (Leptorhabdium) nitidum Holzschuh, 1974a
Xylosteus (Xylosteus) bartoni bartoni Obenberger & Mařan, 1933
Xylosteus (Xylosteus) bartoni migliaccioi Rapuzzi & Sama, 2018
Necydalis (Necydalis) major Linnaeus, 1758
Necydalis (Necydalis) ulmi Chevrolat, 1838
Alocerus (Alocerus) moesiacus Frivaldszky von Frivald, 1837
Arhopalus (Arhopalus) ferus Mulsant, 1839
Arhopalus (Arhopalus) rusticus rusticus Linnaeus, 1758
Asemum (Asemum) striatum striatum Linnaeus, 1758
Asemum (Asemum) tenuicorne tenuicorne Kraatz, 1879d
Cephalocrius (Cephalocrius) syriacus Reitter, 1895a
Nothorhina (Nothorhina) punctata Fabricius, 1798
Oxypleurus (Oxypleurus) nodieri Mulsant, 1839
Saphanus (Saphanus) piceus bartolonii Sama & Rapuzzi, 1993
Saphanus (Saphanus) piceus piceus Laicharting, 1784
Spondylis (Spondylis) buprestoides Linnaeus, 1758
Tetropium (Tetropium) castaneum Linnaeus, 1758
Tetropium (Tetropium) gabrieli Weise, 1905e
Icosium (Icosium) tomentosum atticum Ganglbauer, 1882
Anaglyptus (Anaglyptus) gibbosus Fabricius, 1787
Anaglyptus (Anaglyptus) luteofasciatus Pic, 1905j
Anaglyptus (Anaglyptus) mysticus Linnaeus, 1758
Anaglyptus (Anaglyptus) praecellens Holzschuh, 1981
Dolocerus (Dolocerus) reichii Mulsant, 1862
Aromia (Aromia) moschata moschata Linnaeus, 1758
Callidium (Callidostola) aeneum aeneum DeGeer, 1775
Callidium (Palaeocallidium) coriaceum Paykull, 1800
Leioderes (Leioderes) kollari kollari L. Redtenbacher, 1849
Lioderina (Lioderina) linearis Hampe, 1871
Phymatodes (Paraphymatodes) fasciatus Villers, 1789
Phymatodes (Phymatodellus) rufipes rufipes Fabricius, 1777
Phymatodes (Phymatoderus) glabratus Charpentier, 1825
Phymatodes (Phymatoderus) lividus Rossi, 1794
Phymatodes (Phymatoderus) puncticollis Mulsant, 1862
Phymatodes (Phymatoderus) pusillus barbipes Küster, 1847a
Phymatodes (Phymatoderus) pusillus inopinatus Sláma, 2010
Phymatodes (Phymatoderus) pusillus pusillus Fabricius, 1787
Phymatodes (Phymatoderus) vandae Danilevsky, 2010d
Phymatodes (Phymatodes) testaceus Linnaeus, 1758
Phymatodes (Poecilium) alni alni Linnaeus, 1767
Pyrrhidium (Pyrrhidium) sanguineum Linnaeus, 1758
Ropalopus (Ropalopus) boreki Rapuzzi, 2017
Ropalopus (Ropalopus) carolini Vartanis & Borek, 2019
Ropalopus (Ropalopus) clavipes Fabricius, 1775
Ropalopus (Ropalopus) siculus Stierlin, 1864
Ropalopus (Ropalopus) varini Bedel, 1870
Semanotus (Semanotus) russicus russicus Fabricius, 1777
Cerambyx (Cerambyx) carinatus Küster, 1845a
Cerambyx (Cerambyx) cerdo cerdo Linnaeus, 1758
Cerambyx (Cerambyx) cerdo pfisteri Stierlin, 1864
Cerambyx (Cerambyx) miles Bonelli, 1812
Cerambyx (Cerambyx) nodulosus nodulosus Germar, 1817
Cerambyx (Cerambyx) welensii welensii Küster, 1845a
Cerambyx (Microcerambyx) scopolii scopolii Fuessly, 1775
Certallum (Certallum) ebulinum Linnaeus, 1767
Chlorophorus (Crassofasciatus) aegyptiacus Fabricius, 1775
Chlorophorus (Crassofasciatus) convexifrons Holzschuh, 1981
Chlorophorus (Crassofasciatus) hungaricus Seidlitz, 1891b
Chlorophorus (Crassofasciatus) trifasciatus Fabricius, 1781
Chlorophorus (Humeromaculatus) figuratus Scopoli, 1763
Chlorophorus (Humeromaculatus) nivipictus Kraatz, 1879d
Chlorophorus (Immaculatus) glabromaculatus glabromaculatus Goeze, 1777
Chlorophorus (Immaculatus) varius damascenus Chevrolat, 1854
Chlorophorus (Immaculatus) varius varius O. F. Müller, 1766
Chlorophorus (Perderomaculatus) gratiosus sparsus Reitter, 1886
Chlorophorus (Perderomaculatus) sartor O. F. Müller, 1766
Clytus (Clytus) arietis arietis Linnaeus, 1758
Clytus (Clytus) lama Mulsant, 1847c
Clytus (Clytus) paradisiacus Rapuzzi & Jenią, 2015b
Clytus (Clytus) rhamni rhamni Germar, 1817
Clytus (Clytus) tropicus Panzer, 1795
Echinocerus (Echinocerus) floralis floralis Pallas, 1773
Isotomus (Isotomus) jarmilae Sláma, 1982
Isotomus (Isotomus) speciosus eggeri Rapuzzi & Sama, 2018
Isotomus (Isotomus) speciosus speciosus D. H. Schneider, 1787
Neoplagionotus (Neoplagionotus) bobelayei bobelayei Brullé, 1832
Neoplagionotus (Neoplagionotus) scalaris Brullé, 1832
Plagionotus (Plagionotus) arcuatus arcuatus Linnaeus, 1758
Plagionotus (Plagionotus) arcuatus ghidottii Pesarini & Sabbadini, 2011
Plagionotus (Plagionotus) detritus detritus Linnaeus, 1758
Pseudosphegesthes (Pseudosphegesthes) bergeri Sláma, 1982
Pseudosphegesthes (Pseudosphegesthes) bubeniki Rapuzzi & Jenią, 2015a
Xylotrechus (Rusticoclytus) rusticus Linnaeus, 1758
Xylotrechus (Xylotrechus) antilope antilope Schoenherr, 1817a
Xylotrechus (Xylotrechus) arvicola arvicola Olivier, 1800
Rosalia (Rosalia) alpina alpina Linnaeus, 1758
Deilus (Deilus) fugax Olivier, 1790b
Delagrangeus (Delagrangeus) angustissimus liviae Pesarini & Sabbadini, 2004a
Axinopalpis (Axinopalpis) gracilis christinae Rapuzzi, 1995
Axinopalpis (Axinopalpis) gracilis gracilis Krynicki, 1832
Gracilia (Gracilia) minuta Fabricius, 1781
Penichroa (Penichroa) fasciata Stephens, 1831
Hesperophanes (Hesperophanes) sericeus Fabricius, 1787
Stromatium (Stromatium) auratum Böber, 1793
Trichoferus (Trichoferus) berberidis Sama, 1994c
Trichoferus (Trichoferus) bergeri Holzschuh, 1982a
Trichoferus (Trichoferus) fasciculatus fasciculatus Faldermann, 1837
Trichoferus (Trichoferus) griseus Fabricius, 1793
Trichoferus (Trichoferus) holosericeus Rossi, 1790
Trichoferus (Trichoferus) kotschyi Ganglbauer, 1883b
Trichoferus (Trichoferus) pallidus Olivier, 1790b
Trichoferus (Trichoferus) spartii G. Müller, 1948
Hylotrupes (Hylotrupes) bajulus Linnaeus, 1758
Molorchus (Caenoptera) minor minor Linnaeus, 1758
Molorchus (Molorchus) kiesenwetteri kiesenwetteri Mulsant & Rey, 1861a
Molorchus (Molorchus) schmidti Ganglbauer, 1883b
Molorchus (Molorchus) umbellatarus umbellatarus Schreber, 1759
Obrium (Obrium) brunneum Fabricius, 1793
Obrium (Obrium) cantharinum cantharinum Linnaeus, 1767
Phoracantha (Phoracantha) recurva Newman, 1840b
Phoracantha (Phoracantha) semipunctata Fabricius, 1775
Calchaenesthes (Calchaenesthes) oblongomaculata Guérin-Méneville, 1844
Purpuricenus (Purpuricenus) apiceniger Pic, 1914c
Purpuricenus (Purpuricenus) budensis Götz, 1783
Purpuricenus (Purpuricenus) comenius Vartanis & Ambrus, 2015
Purpuricenus (Purpuricenus) dalmatinus Sturm, 1843
Purpuricenus (Purpuricenus) desfontainii desfontainii Fabricius, 1793
Purpuricenus (Purpuricenus) desfontainii inhumeralis Pic, 1891b
Purpuricenus (Purpuricenus) globulicollis globulicollis Dejean, 1839
Purpuricenus (Purpuricenus) globulicollis skypetarum Rapuzzi & Sama, 2014b
Purpuricenus (Purpuricenus) graecus Sláma, 1993
Purpuricenus (Purpuricenus) kaehleri boryi Brullé, 1832
Purpuricenus (Purpuricenus) kaehleri kaehleri Linnaeus, 1758
Purpuricenus (Purpuricenus) kaehler litoralis Depoli, 1913
Stenhomalus (Obriopsis) bicolor bicolor Kraatz, 1862
Callimoxys (Callimoxys) gracilis Brullé, 1832
Callimus (Callimus) abdominalis Olivier, 1800
Callimus (Callimus) angulatus angulatus Schrank, 1789
Callimus (Callimus) angulatus glabrescens Holzschuh, 1989a
Callimus (Lampropterus) femoratus Germar, 1824
Callimus (Procallimus) semicyaneus Pic, 1905m
Stenopterus (Stenopterus) ater Linnaeus, 1767
Stenopterus (Stenopterus) atricornis Pic, 1891h
Stenopterus (Stenopterus) creticus Sama, 1995b
Stenopterus (Stenopterus) flavicornis Küster, 1846b
Stenopterus (Stenopterus) rufus geniculatus Kraatz, 1863
Stenopterus (Stenopterus) similatus similatus Holzschuh, 1979a
Acanthocinus (Acanthocinus) aedilis Linnaeus, 1758
Acanthocinus (Acanthocinus) griseus Fabricius, 1793
Acanthocinus (Acanthocinus) henschi henschi Reitter, 1900d
Acanthocinus (Acanthocinus) reticulatus Razoumowsky, 1789
Leiopus (Leiopus) linnei Wallin, Nylander & Kvamme, 2009
Leiopus (Leiopus) nebulosus nebulosus Linnaeus, 1758
Aegomorphus (Aegomorphus) clavipes Schrank, 1781a
Aegomorphus (Aegomorphus) krueperi Kraatz, 1859
Oplosia (Oplosia) cinerea Mulsant, 1839
Agapanthia (Agapanthia) cardui Linnaeus, 1767
Agapanthia (Agapanthia) suturalis Fabricius, 1787
Agapanthia (Epoptes) asphodeli asphodeli Latreille, 1804a
Agapanthia (Epoptes) asphodeli balcanica Sláma, 2019b
Agapanthia (Epoptes) cretica Bernhauer, 1978
Agapanthia (Epoptes) cynarae cynarae Germar, 1817
Agapanthia (Epoptes) cynarae michaeli Sláma, 1986
Agapanthia (Epoptes) dahli dahli C. F. W. Richter, 1821
Agapanthia (Epoptes) markusi Rapuzzi, Sama & Kotán, 2013
Agapanthia (Epoptes) probsti Holzschuh, 1984c
Agapanthia (Epoptes) renatae Steiner & Schmid, 2013 E
Agapanthia (Epoptes) schurmanni Sama, 1979b
Agapanthia (Epoptes) uxoria Sláma, 2017
Agapanthia (Epoptes) villosoviridescens DeGeer, 1775
Agapanthia (Homoblephara) maculicornis maculicornis Gyllenhal, 1817 app.
Agapanthia (Smaragdula) intermedia Ganglbauer, 1884
Agapanthia (Smaragdula) izzilloi Rapuzzi, Sama & Kotán, 2013
Agapanthia (Smaragdula) osmanlis Reiche & Saulcy, 1858
Agapanthia (Smaragdula) violacea Fabricius, 1775
Agapanthia (Synthapsia) kirbyi kirbyi Gyllenhal, 1817
Agapanthiola (Agapanthiola) leucaspis Steven, 1817
Calamobius (Calamobius) filum Rossi, 1790
Anaesthetis (Anaesthetis) testacea testacea Fabricius, 1781
Deroplia (Deroplia) genei genei Aragona, 1830
Deroplia (Deroplia) troberti cruciata Sama, 1996d
Deroplia (Deroplia) troberti troberti Mulsant, 1843
Dorcadion (Carinatodorcadion) aethiops aethiops Scopoli, 1763
Dorcadion (Carinatodorcadion) aethiops asenovi Danilevsky, 2014c
Dorcadion (Carinatodorcadion) aethiops majoripenne Pic, 1926d
Dorcadion (Carinatodorcadion) aethiops propinquum Breuning, 1962a
Dorcadion (Carinatodorcadion) aethiops strumense Danilevsky, 2014c
Dorcadion (Carinatodorcadion) hybridum hedvigae Jureček, 1933
Dorcadion (Carinatodorcadion) hybridum hybridum Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) albosuturale Breuning, 1962
Dorcadion (Cribridorcadion) amphissae Breuning, 1974g
Dorcadion (Cribridorcadion) anachoreta Pesarini & Sabbadini, 2013b
Dorcadion (Cribridorcadion) arenarioides Rabaron, 1979
Dorcadion (Cribridorcadion) ariannae Pesarini & Sabbadini, 2008
Dorcadion (Cribridorcadion) bravardi Pic, 1916a
Dorcadion (Cribridorcadion) brenskei Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) breuningi Heyrovský, 1943
Dorcadion (Cribridorcadion) buresi ©těrba, 1922
Dorcadion (Cribridorcadion) catenatum bleusei Pic, 1899d
Dorcadion (Cribridorcadion) catenatum mytilinense Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) chrysochroum Breuning, 1943b
Dorcadion (Cribridorcadion) corcyricum Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) crassicolle Pesarini & Sabbadini, 2007b
Dorcadion (Cribridorcadion) epirense Breuning, 1942b
Dorcadion (Cribridorcadion) equestre bisuturale Jureček, 1933
Dorcadion (Cribridorcadion) equestre reclinatum Kraatz, 1892
Dorcadion (Cribridorcadion) eugeniae emgei Ganglbauer, 1886a
Dorcadion (Cribridorcadion) eugeniae eugeniae Ganglbauer, 1886a
Dorcadion (Cribridorcadion) ferruginipes Ménétriés, 1836a
Dorcadion (Cribridorcadion) funestum Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) gallipolitanum atritarse Pic, 1931c
Dorcadion (Cribridorcadion) gallipolitanum fumidum Pesarini & Sabbadini, 2010
Dorcadion (Cribridorcadion) gallipolitanum gallipolitanum J. Thomson, 1867
Dorcadion (Cribridorcadion) gallipolitanum samothrakeanum Breuning, 1962a
Dorcadion (Cribridorcadion) granigerum Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) heldreichi Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) insulare Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) johannisfranci Pesarini & Sabbadini, 2007b
Dorcadion (Cribridorcadion) kozanii daccordii Pesarini & Sabbadini, 2007b
Dorcadion (Cribridorcadion) kozanii kozanii Breuning, 1962a
Dorcadion (Cribridorcadion) krueperi Ganglbauer, 1884
Dorcadion (Cribridorcadion) kykladicum Breuning, 1944a
Dorcadion (Cribridorcadion) lamiae Breuning, 1962a
Dorcadion (Cribridorcadion) lineatocolle Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) ljubetense borisi Heyrovský, 1931
Dorcadion (Cribridorcadion) ljubetense heyrovskyi Breuning, 1943b
Dorcadion (Cribridorcadion) ljubetense kaimakcalanum Jureček, 1929
Dorcadion (Cribridorcadion) ljubetense peristeriense Breuning, 1962a
Dorcadion (Cribridorcadion) lugubre lugubre Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) lugubre meteorum Breuning, 1969b
Dorcadion (Cribridorcadion) lugubre parinfernale Breuning, 1975c
Dorcadion (Cribridorcadion) lugubre thessalicum Pic, 1916a
Dorcadion (Cribridorcadion) meschniggi Breit, 1929a
Dorcadion (Cribridorcadion) minutum atticum Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) minutum mimarenarium Breuning, 1974g
Dorcadion (Cribridorcadion) minutum minutum Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) minutum rugicolle Breuning, 1962a
Dorcadion (Cribridorcadion) moreanum Pic, 1907c
Dorcadion (Cribridorcadion) obenbergeri Heyrovský, 1940
Dorcadion (Cribridorcadion) oetalicum Pic, 1902f
Dorcadion (Cribridorcadion) ossae Heyrovský, 1941c
Dorcadion (Cribridorcadion) pararenarium Breuning, 1969b
Dorcadion (Cribridorcadion) parnassi Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) peloponesium Pic, 1902c
Dorcadion (Cribridorcadion) peloponnesicum Breuning, 1982b
Dorcadion (Cribridorcadion) pilosellum obscurimembre Breuning, 1946
Dorcadion (Cribridorcadion) pilosellum pilosellum Kraatz, 1873a
Dorcadion (Cribridorcadion) pilosipenne pilosipenne Breuning, 1943b
Dorcadion (Cribridorcadion) pindicum Breuning, 1966c
Dorcadion (Cribridorcadion) punctipenne Küster, 1852
Dorcadion (Cribridorcadion) purkynei Heyrovský, 1925
Dorcadion (Cribridorcadion) regulare dramaticum Pesarini & Sabbadini, 2010
Dorcadion (Cribridorcadion) regulare regulare Pic, 1931c
Dorcadion (Cribridorcadion) sapkaianum Krätschmer, 1987
Dorcadion (Cribridorcadion) septemlineatum septemlineatum Waltl, 1838
Dorcadion (Cribridorcadion) stephaniae Pesarini & Sabbadini, 2004c
Dorcadion (Cribridorcadion) taborskyi Heyrovský, 1941d
Dorcadion (Cribridorcadion) tassii Breuning, 1964c
Dorcadion (Cribridorcadion) tauricum pittinoi Pesarini & Sabbadini, 2010
Dorcadion (Cribridorcadion) tauricum tauricum Waltl, 1838
Dorcadion (Cribridorcadion) taygetanum Pic, 1902c
Dorcadion (Cribridorcadion) tuleskovi Heyrovský, 1937a
Dorcadion (Cribridorcadion) veluchense australe Pesarini & Sabbadini, 2013b
Dorcadion (Cribridorcadion) veluchense maliacum Pesarini & Sabbadini, 2013b
Dorcadion (Cribridorcadion) veluchense veluchense Pic, 1903a
Dorcadion (Cribridorcadion) vincenzae Pesarini & Sabbadini, 2007b
Dorcadion (Cribridorcadion) xerophilum Pesarini & Sabbadini, 2007b
Dorcadion (Cribridorcadion) zanteanum Breuning & Villiers, 1967a
Dorcadion (Maculatodorcadion) quadrimaculatum nodicorne Tournier, 1872
Dorcadion (Maculatodorcadion) quadrimaculatum quadrimaculatum Küster, 1848c
Neodorcadion (Neodorcadion) bilineatum Germar, 1824
Neodorcadion (Neodorcadion) exornatum Frivaldszky von Frivald, 1835
Neodorcadion (Neodorcadion) fallax Kraatz, 1873a
Neodorcadion (Neodorcadion) pelleti Mulsant & Rey, 1863
Neodorcadion (Neodorcadion) virleti Brullé, 1832
Exocentrus (Exocentrus) adspersus Mulsant, 1846
Exocentrus (Exocentrus) lusitanus Linnaeus, 1767
Exocentrus (Exocentrus) punctipennis punctipennis Mulsant & Guillebeau, 1856
Herophila (Herophila) fairmairei J. Thomson, 1857d
Herophila (Herophila) moreana Rapuzzi & Sama, 2018
Herophila (Herophila) tristis martinascoi E. Contarini & Garagnani, 1983
Herophila (Herophila) tristis tristis Linnaeus, 1767
Herophila (Herophila) veluchiana Breuning, 1943b
Lamia (Lamia) textor Linnaeus, 1758
Morimus (Morimus) asper funereus Mulsant, 1862
Morimus (Morimus) asper gazanchidisi Danilevsky, 2019
Morimus (Morimus) asper graecus Danilevsky, 2016a
Mesosa (Aplocnemia) nebulosa nebulosa Fabricius, 1781
Mesosa (Mesosa) curculionoides Linnaeus, 1760
Monochamus (Monochamus) galloprovincialis pistor Germar, 1818
Monochamus (Monochamus) sutor sutor Linnaeus, 1758
Parmena (Parmena) novaki Sama, 1997a
Parmena (Parmena) pilosa pilosa Brullé, 1832
Parmena (Parmena) slamai Sama, 1986
Parmena (Parmena) unifasciata Rossi, 1790
Mallosia (Mallosia) graeca Sturm, 1843
Oberea (Amaurostoma) erythrocephala erythrocephala Schrank, 1776
Oberea (Amaurostoma) taygetana Pic, 1901d
Oberea (Oberea) linearis Linnaeus, 1760
Oberea (Oberea) oculata Linnaeus, 1758
Oberea (Oberea) pupillata Gyllenhal, 1817
Oxylia (Oxylia) duponcheli Brullé, 1832
Phytoecia (Barbarina) nausicae Rejzek & Kakiopoulos, 2004
Phytoecia (Cardoria) scutellata Fabricius, 1793
Phytoecia (Helladia) alziari Sama, 1992b
Phytoecia (Helladia) humeralis humeralis Waltl, 1838
Phytoecia (Helladia) millefolii Adams, 1817
Phytoecia (Musaria) affinis affinis Harrer, 1784
Phytoecia (Musaria) argus G. F. Frölich, 1793
Phytoecia (Musaria) cephalotes Küster, 1846d
Phytoecia (Musaria) tirellii Luigioni, 1913
Phytoecia (Musaria) wachanrui Mulsant, 1851
Phytoecia (Neomusaria) balcanica Frivaldszky von Frivald, 1835
Phytoecia (Opsilia) coerulescens coerulescens Scopoli, 1763
Phytoecia (Opsilia) coerulescens cretensis Breuning, 1947c
Phytoecia (Opsilia) molybdaena Dalman, 1817b
Phytoecia (Paracoptosia) albovittigera Heyden, 1863
Phytoecia (Parobereina) vittipennis vittipennis Reiche, 1877c
Phytoecia (Phytoecia) caerulea baccueti Brullé, 1832
Phytoecia (Phytoecia) caerulea caerulea Scopoli, 1772
Phytoecia (Phytoecia) cylindrica Linnaeus, 1758
Phytoecia (Phytoecia) geniculata orientalis Kraatz, 1871a
Phytoecia (Phytoecia) nigricornis Fabricius, 1782
Phytoecia (Phytoecia) pubescens Pic, 1895c
Phytoecia (Phytoecia) pustulata pustulata Schrank, 1776
Phytoecia (Phytoecia) rufipes rufipes Olivier, 1800
Phytoecia (Phytoecia) virgula virgula Charpentier, 1825
Pilemia (Pilemia) angusterufonotata Pic, 1952a
Pilemia (Pseudopilemia) hirsutula hirsutula G. F. Frölich, 1793
Pilemia (Pseudopilemia) kruszelnickii Szczepański & Karpiński, 2017
Pilemia (Pseudopilemia) moreana Breuning, 1943b
Pogonocherus (Pogonocherus) anatolicus K. Daniel & J. Daniel, 1898
Pogonocherus (Pogonocherus) creticus Kratochvíl, 1985a
Pogonocherus (Pogonocherus) eugeniae taygetanus Pic, 1903a
Pogonocherus (Pogonocherus) hispidulus Piller & Mitterpacher, 1783
Pogonocherus (Pogonocherus) hispidus Linnaeus, 1758
Pogonocherus (Pogonocherus) neuhausi J. Müller, 1916
Pogonocherus (Pogonocherus) perroudi brevipilosus Holzschuh, 1993a
Pogonocherus (Pogonocherus) perroudi perroudi Mulsant, 1839
Pogonocherus (Pogonocherus) plasoni Ganglbauer, 1884
Pogonocherus (Pityphilus) decoratus Fairmaire, 1855
Pogonocherus (Pityphilus) fasciculatus fasciculatus DeGeer, 1775
Pogonocherus (Pityphilus) ovatus Goeze, 1777
Niphona (Niphona) picticornis Mulsant, 1839
Saperda (Compsidia) populnea populnea Linnaeus, 1758
Saperda (Compsidia) quercus quercus Charpentier, 1825
Saperda (Lopezcolonia) octopunctata Scopoli, 1772
Saperda (Lopezcolonia) perforata Pallas, 1773
Saperda (Lopezcolonia) punctata Linnaeus, 1767
Saperda (Lopezcolonia) scalaris scalaris Linnaeus, 1758
Saperda (Saperda) carcharias Linnaeus, 1758
Stenostola (Stenostola) alboscutellata Kraatz, 1862
Stenostola (Stenostola) ferrea ferrea Schrank, 1776
Tetrops (Tetrops) praeustus praeustus Linnaeus, 1758
Tetrops (Tetrops) starkii starkii Chevrolat, 1859a

 

Endemity Krety:
1. Isotomus jarmilae Sláma, 1982
2. Plagionotus arcuatus ghidottii Pesarini & Sabbadini, 2011
3. Pseudosphegesthes bergeri Sláma, 1982
4. Trichoferus bergeri Holzschuh, 1982a
5. Trichoferus berberidis Sama, 1994c
6. Purpuricenus schurmanni Sláma, 1985
7. Epoptes cretica Bernhauer, 1978
8. Epoptes cynarae michaeli Sláma, 1986
9. Epoptes probsti Holzschuh, 1984c
10. Deroplia troberti cruciata Sama, 1996d
11. Pogonocherus creticus Kratochvíl, 1985a
12. Pogonocherus perroudi brevipilosus Holzschuh, 1993a

Kreta i inne kraje (poza Grecj±)
1. Stictoleptura cordigera anojiaensis Sláma, 1982
2. Purpuricenus desfontainii desfontainii Fabricius, 1793
3. Phytoecia rufipes rufipes Olivier, 1795


entomo @ 2001-2020 https://entomo.pl