Dni Owada 2009 na UR

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Dni Owada 2009 na UR

Post autor: Malko »

Kiedy są bo na necie niema żadnych informacji:( d
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Post autor: Szkloney »

Ludzie z UR mówią że jutro, ale faktycznie nigdzie nie ma pewnych informacji :( ja w każdym razie się tam jutro wybieram :) napiszę czy faktycznie są jutro.
Klaus_vK
Posty: 75
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2008, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Klaus_vK »

Dni Owada są od 29- 31 maja. Po raz drugi w tym roku w Dniach Owada będzie uczestniczyć Sekcja Entomologiczna KPStUj. Ja też będę. W podziemiach UR hodują się pędraki chrząszczy, straszyki i pająki :) Ja chciałbym przygotować do pokazania jakieś miny, albo całkiem żywe larwy mikrów. W ogóle to przygotowujemy się do założenia własnej hodowli mikrów. Jakby ktoś z Krakowa znalazł coś fajnego, albo ma jakieś okazy spreparowane motyli minujących i jak chce to może nam pomóc :)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Szkloney I co z Tymi dniami owada byles:P Hihihihiihihhihihhihihihihihihihihihihihhihi
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Post autor: Szkloney »

Pewnie że byłem :)
Klaus_vK ma racje dni owada są 29 - 31 maja, ale podczas mojej wycieczki dowiedziałem się przynajmniej że na UR mają w stałej sprzedaży szpilki, teraz jak zabraknie będę widział gdzie iść.
Goviki
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 18:29
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Post autor: Goviki »

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać pewne informacje... jestem jedną z osób odpowiedzialnych za organizację. W tamtym roku miałem sekcję owadów egzotycznych (w tym zresztą taka samo ;P) i stałem przy chrząszczach ;) może na Dni Owada wyjdzie z kokolitu Dynastes hercules ale głowy uciąć sobie nie dam... robimy wszystko ;)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

o prosze kolejny przyrodnik z Tarnowa:) wpadne tam na stoisko sie poznac:):)
Goviki
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 18:29
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Post autor: Goviki »

A zapraszam ;) jak byłeś w tamtym roku na Dniach Owada i zatrzymałeś się na chwilkę przy stoisku z chrząszczami egzotycznymi to być może widziałeś pędraka Dynastesa ;)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Niestety wypadki losowe i nie moglem byc... w tym roku bede na pewno :mrgreen:
Goviki
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 18:29
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Post autor: Goviki »

Jest taka prośba, że jakby ktoś chciał wystąpić z jakimś referatem, albo prezentacją, albo po prostu mieć stoisko to dajcie znać... naprawdę, im nas więcej, tym lepiej i nie bójcie się, nie jest tak strasznie jak się wydaje ;) a i dzieciaki się czegoś dowiedzą, i starsi entomolodzy mogą znaleźć coś dla siebie :)
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

UR w sensie Rzeszów ? ;) W sumie chętnie bym się przejechał ale 1 czerwca zaczyna mi się seminarium w stacji terenowej a z Rzeszowa do Białego jest kijowy dojazd ;/

A wybiera się ktoś do Olsztyna w tym tygodniu na Seminarium ??? Będzie sporo entomologicznych tematów wystąpień np. Motyle (Lepidoptera) Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii albo Chrząszcze (Coleoptera bez Curculionoidea) Suwalskiego Parku Krajobrazowego ;)
Bartek Pacuk
Posty: 3282
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bartek Pacuk »

SiejeOwies pisze:A wybiera się ktoś do Olsztyna w tym tygodniu na Seminarium ???
Masz na myśli XXXVIII Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Koła naukowe szkołą twórczego myślenia ?
SiejeOwies pisze:Chrząszcze (Coleoptera bez Curculionoidea) Suwalskiego Parku Krajobrazowego
A wiesz coś więcej na temat programu ? Znalazłem rzecz jasna informację w necie, ale jak próbowałem otworzyć odpowiednią stronę, wyskoczył mi komunikat o wirusie, więc zrezygnowałem z jej odwiedzenia :razz: Temat który zacytowałem jest dla mnie o tyle ciekawy, że w lipcu 2007 łowiłem w SPK biegaczowate i zastanawiam się, co też kryje się pod cytowanym tytułem ? Wiesz może, kto będzie ten temat prezentował ?
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

Tak, chodzi o te seminarium ;)
Panel zoologii będzie się odbywał 8 maja od 10:00 w Collegium Biologiae ul. Oczapowskiego 1A Sala nr P13


Co do tematów entomologicznych to będzie ich tyle:
Irina Giginyak: Новые виды личинок ручейников (Trichoptera) Беларуси

Marcin Krejckant, Wioleta Płochocka, Marta Świdecka: Motyle (Lepidoptera) Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii

Radosław Mroczyński: Chrząszcze (Coleoptera bez Curculionoidea) Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Vitali Lukin: Species composition of bugs (Hemiptera) collected by window traps on dead wood in Belovezhskaya Pushcha forest

+ poster
L. A. Serbina: Psyllid (Psyllinea: Homoptera) fauna of Belarus: preliminary study resume

Jest jeszcze kwestia czy wszyscy dojadą, gdyż w poprzednim roku były problemy, szczególnie z sąsiadami zza granicy.
Bartek Pacuk
Posty: 3282
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bartek Pacuk »

Super, dzięki za informacje :smile: Na seminarium nie mogę przyjechać, ale już namierzyłem w sieci odpowiednie osoby i spróbuję się z nimi skontaktować :wink:
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Post autor: Szkloney »

SiejeOwies pisze:UR w sensie Rzeszów ?

Nie !! Kraków :)
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

Aha, bo u nas UR to Uniwersytet Rzeszowski ;) Na konferencji dostanę księgę z publikacjami to będę mógł wrzucić skan.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”