ZAŁĄCZNIK do Regulaminu

REGULAMIN, Zasady pisania, działania.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

ZAŁĄCZNIK do Regulaminu

Post autor: admin »

NETYKIETA – załącznik do Regulaminu

§ 1. REGULAMIN

1. Regulamin znajduje się pod adresem: ucp.php?mode=register
oraz viewtopic.php?t=11085

§ 2. PISANIE

1. Na Forum Entomologicznym główną tematyką jest entomologia oraz problematyka pokrewna z nią związana np chemia, botanika, geografia, grafika, fotografia i in.. Jedynym miejscem, gdzie można wrzucać inne dowolne tematy jest HYDEPARK. Posty wyraźnie zupełnie wykraczające poza ramy, reklamy, spam itp. będą usuwane.

2. Zanim założysz nowy temat zastanów się, czy Twój post nie może zostać dopisany do tematu już istniejącego (możesz przeszukać tematy wg słów kluczowych wykorzystując polecenie Szukaj ). Nie zarejestrowani użytkownicy nie mają możliwości zakładania tematów.

1. Zabronione jest wskazywanie linkami do innych serwisów zdjęć z prośbą o oznaczenie. Jeśli dyskusja (oznaczenie) ma dotyczyć zdjęcia, powinno ono być zamieszczone na Forum.
viewtopic.php?f=15&t=9634

2. Staraj się pisać gramatycznie, zdaniami, z zachowaniem reguł języka polskiego. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikać błędów ortograficznych (uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych innych użytkowników oraz wszelkie słowne utarczki na ten temat należy załatwiać poza forum - PW, GG, e-mail).

3. Wskazane jest cytowanie fragmentów postu, na który się odpowiada, jeśli nasz list nie znajduje się bezpośrednio pod nim.

4. Nie zamieszczaj postów składających się wyłącznie z emotikonów i nic nie wnoszących do tematu wtrąceń typu: „Aha, też tak myślę”, „Ok”, ”No właśnie!”, „Ja też”.

5. Nie komentuj, jeśli nie masz niczego ciekawego do napisania. Pamiętaj o tym w tematach do identyfikacji owadów i nie pisz, jeśli niezupełnie nie jesteś pewien/pewna swojego oznaczenia.

6. Zakładanym tematom nadawaj tytuły adekwatne do ich treści. Temat "Ratunku", "Pomocy" czy też "Pilne" nic nikomu nie powie i nie zachęci innych do udzielania odpowiedzi. W danym temacie staraj się poruszać tylko jedno zagadnienie. Ułatwi to odpowiedź i późniejsze jej wyszukanie dla innych. Moderatorzy mają prawo zmieniać / moderować nieadekwatne tematy.

7. Odpisujemy tylko na temat wątku, wszelkie wtrącenia nie na temat mogą być usuwane a w skrajnym traktowane będą jako spam.

8. Nie należy wypełniać pól profilu nieprawdziwymi danymi, by wprowadzać tym w błąd wszystkich forumowiczów. Pola nie są wymagane, więc albo wpisujemy dane prawdziwe albo pozostawiamy pole puste. Wpisywanie nieprawdziwych danych będzie traktowane przez Administrację jako naruszenie Regulaminu i będzie skutkowało ostrzeżeniami.

§ 3. KULTURA

1. Należy zdecydowanie unikać: osobistych wycieczek, kłótni (te powinno się bezwzględnie przenosić na priv.), niekulturalnego zachowania wobec innych forumowiczów (w tym protekcjonalnego i pełnego wyższości traktowania innych użytkowników).

2. Nie odpowiadaj na posty obraźliwe i zaczepne – to tylko zachęci trolla. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami.

3. Teksty obraźliwe, obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby do innych użytkowników oraz wszelkie materiały, które mogą być sprzeczne z prawem będą z forum usuwane.

4. Na Forum staramy się unikać dyskusji o polityce i religii. Staramy się szanować wzajemnie nasze poglądy.

5. Załatwianiu wszelkich spraw prywatnych między Forumowiczami, a nie interesujących reszty użytkowników Forum, służy PW (prywatna wiadomość) opcjonalnie możesz skorzystać też z e-mail bądź komunikatora internetowego (np. GG).

6. Należy unikać zbędnego spamu. Do luźnych rozmów służą odpowiednie tematy w dziale *** HYDEPARK *** .

§ 4. ADMINISTRACJA

7. Decyzje administratora i moderatorów są nieodwołalne i nie podlegają dyskusji. Reguła niedziałania prawa wstecz nikogo tu nie uchroni: jeśli łamiesz reguły relacji międzyludzkich, nawet jeśli nie są one spisane (drażnisz umyślnie, prowokujesz lub w inny sposób psujesz atmosferę), przypuszczalnie zostaniesz zbanowany, niezależnie od tego, czy znajdzie się na to stosowny paragraf, czy też zostanie on stworzony na podstawie twojego przypadku. To forum nie jest demokratyczne, dlatego krzyczenie o wolności słowa donikąd nie zaprowadzi. Owszem, cenimy konstruktywną krytykę, jednak bezczelności i idiotyzmów tolerować nie będziemy.

8. Administratorzy i moderatorzy mają prawo udzielić ostrzeżenia użytkownikowi łamiącemu niniejszy regulamin. W przypadku nagminnego łamania regulaminu administratorzy mają prawo ograniczyć użytkownikowi dostęp do Forum lub usunąć go całkowicie z grona użytkowników.

§ 5. PRAWO

1. Wszystkie prezentowane zdjęcia, rysunki lub inne załączone pliki na Forum Entomologicznym są własnością użytkowników i podlegają prawom autorskim. Jakiekolwiek ich kopiowanie bez zgody autora jest kategorycznie zabronione. Każdy użytkownik forum jest osobiście odpowiedzialny za wszystkie publikowane przez siebie materiały na Forum Entomologicznym, włącznie z odpowiedzialnością za łamanie praw autorskich w przypadku publikowania materiałów takim prawem objętych.

2. Wypowiedzi prezentowane na Forum Entomologicznym są własnością intelektualną autorów i objęte są prawem autorskim. Wykorzystywanie całości wypowiedzi lub ich fragmentów możliwe jest tylko i wyłącznie za zgodą autora z podaniem źródła "Forum Entomologiczne - https://entomo.pl/forum/ "

3. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hakerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

4. Zapoznaj się:
z owadami prawnie chronionymi w Polsce
z Czerwonej Księgi
z gatunkami CITIES

https://entomo.pl/prawo/index.php

Miej świadomość pisząc o łowieniu gatunku chronionego, że Forum czytują również ludzie z organizacji odpowiedzialnych za ochronę tych gatunków w Polsce.

5. Ogłoszenia naruszające prawo mogą być usuwane lub moderowane.

dn. 12.07.2014:

6. Jedynymi dozwolonymi formami reagowania na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa jest:

a. Poinformowanie o tym postującego za pomocą PW i/lub emaila.
b. Poinformowanie o tym administracji Forum za pomocą funkcji "Zgłoś post" (czerwony wykrzynik na dole, z prawej strony postu)

7. Zabronione jest reagowanie (na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa) za pomocą postów na Forum.


dn. 26.2.2012:
§ 6. TECHNICZNE

6. Użytkownicy mogą składać skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania forum w dziale "Jak działa FORUM".

7. Na większość problemów technicznych odpowiada FAQ

--------------------------------
Regulamin powstał w wyniku wcześniejszych dyskusji na Forum. Jest on napisany na podstawie naszych uwag oraz innych regulaminów for znajdujących się już w sieci.
Uwagi o REGULAMINIE w wątku: Czas na Regulamin
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: ZAŁĄCZNIK do Regulaminu

Post autor: admin »

admin pisze:NETYKIETA – załącznik do Regulaminu

(pkt 6 i 7. dopisane dn. 26.2.2012):


6. Jedyną dozwoloną formą reagowania na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa jest:

a. Poinformowanie o tym postującego za pomocą PW i/lub emaila.
b. Poinformowanie o tym administracji Forum za pomocą funkcji "Zgłoś post" (czerwony wykrzynik na dole, z prawej strony postu)

7. Zabronione jest reagowanie (na widok postu wskazującego na możliwość złamania prawa) za pomocą postów na Forum.
Zablokowany

Wróć do „O FORUM”