Prosba do chrzaszczarzy - trzyszcze

Hodowla owadów
Radomir Jaskuła
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Prosba do chrzaszczarzy - trzyszcze

Post autor: Radomir Jaskuła »

Witam wszystkich chrzaszczarzy! (i nie tylko:>)
Od jakiegos czasu pracuje nad atlasem rozmieszczenia trzyszczowatych (Cicindelidae) na terenie Polski. Praca jest mocno zaawansowana, a oprocz rozmieszczenia w oparciu o siatke UTM bedzie tam takze troche innych informacji dotyczacych biologii, ekologii itp. Jest rzecza oczywista, ze nie sposob zebrac pelnych informacji o wszystkich regionach kraju, a dane muzealne (wszystkie polskie placowki do jakich sie zglosilem bardzo przyjaznie mnie potraktowaly - to jeszcze taki komentarz do dyskuji Przemka z Mackiem...) nie zawsze oferuja soc wiecej oprocz informacji historycznych, Z tego tez powody zwracam sie z bardzo uprzejma prosba do wszystkich chrzaszczarzy (i nie tylko) o pomoc w kompletowaniu aktualnych danych. Chodzi mi nie tylko o dane tak rzadkich gatunkow jak Cylindera (dawniej rodzaj Cicindela) arenaria czy Cicindela maritima, ale takze wszystkich pozostalych 5 gatunkow wystepujacych w Polsce. Zalezy mi naprawde nawet na pojedynczych okazach jakie przez Was zostaly zlapane.
Z gory dziekuje wszystkim osobom, ktore zechca udostepnic mi swoje dane.
Lacze chrzaszcarskie pozdrowienia,
Radek

(moj adres e-mailowy: radekj@biol.uni.lodz.pl)

PS.
Oczywiscie zawsze chetnie sluze udostepnieniem swoich danych przy innych grupach (glownie chrzaszczy), jak rowniez pomoge w oznaczeniu problematycznych trzyszczy (nie tylko z terenu Polski czy Europy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”