Prośba do wszystkich motylarzy...

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Prośba do wszystkich motylarzy...

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Potrzebuję okazów zawisaków do wykazu rozmieszczeniowego, po jednym okazie każdego gatunku z każdego województwa. Gdyby ktoś miał chęć czy możliwości prosiłbym o złowienie, zatrucie, zakopertowanie i wpisanie danych. Po podaniu e-mailem adresu mogę wysłać koperty. W pojedynkę czy kilka osób niewiele można zdziałać w skali kraju, a entomologia to przecież nie tylko zbieranie okazów, ale również opracowywanie zebranych danych. Jeśli ktoś miałby ochotę pomóc, byłoby bardzo miło. Każdy okaz jest ważny i cenny, nawet pospolitych gatunków. Jeśli chodzi o P. proserpina, prosiłbym o przesyłanie informacji o obserwacjach. Jeśli kogoś interesują bardziej szczegółowe informacje o badaniach i opracowaniu materiału - proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
aesacus
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 07:40
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Post autor: aesacus »

Z małopolski mogę Ci podesłać
alicja

Post autor: alicja »

aesacus,
co podeslac ...dokladniej prosze;
-bo ja bym hciala pazia zeglaza!!!!
Awatar użytkownika
Paweł Wojtaszek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 14 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Chorzelów

Post autor: Paweł Wojtaszek »

Mógłbym załatwić coś z podkarpacia.

pozdro
Paweł
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dziękuję za odzew, chociaż Alicja nie przeczytała chyba o co chodzi :-) Gdyby ktoś z Was zechciał przesłać do mnie okazy, to proszę podać numer konta w celu zwrotu kosztów przesyłki. Ewentualnie może uda się spotkać na Zjeździe Sekcji Lepidopterologicznej pod Poznaniem w końcu listopada !
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Z mazowsza będzie tylko co z Mazowsza? będę w Poznaniu więc możemy przywieść. Potrzeba okazów dowodowych czy wystarczą spisy z etykiet?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Niestety do Checklisty muszą być okazy dowodowe, to komplikuje trochę zbieranie danych, bo nie każdy chce rozstawać się ze swoimi okazami, chyba, że ma ich więcej. Występowanie poszczególnych gatunków potwierdza się dla województw w/g nowego podziału administracyjnego. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”