Chciałbym poprosić dotychczasowych użytkowników o uwagi czego Wam brakuje, co jest upierdliwe, co zmienić i poprawić. Tylko nie przesadzajcie z wymaganiami



Ekran główny nowej wersji poniżej:
Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Wprowadzić docelową liczbę etykiet np. 30 (którą można by podczas pracy zmienić na 28,27,3 itp.) całość wyświetli się na ekranie(odpowiednio powiększone) i tylko klikać w następną etykietę, czy którą się tam chce. W ten sposób ryzyko pomyłki przy większej liczbie etykiet spadło by drastycznie, i było by znacznie wygodniej.Grzegorz Banasiak pisze:Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Kiedyś myślałem o webowej aplikacji, jednak problemem jest tworzenie etykiety w locie na podstawie przekazanych parametrów. Teoretycznie można tworzyć bitmapę i wrysować w nią odpowiedni tekst i co tam się chce. Nie eksperymentowałem z publikowaniem bazy w sieci za pomocą narzędzi access'a. Jeśli Ci się chce i masz odpowiednią wiedzę - nie ma problemu, udostępnię pełną specyfikację z opisem wszystkich paramterów. EntomoLabels Webbartek.g pisze:Grzegorz, masz jakas specyfikacje tego co piszesz? Projekt funkcjonalny, API, cos na podstawie czego mozna zrobic port na inna platforme? Badz uwolnic program od platformy i zrobic go web-based.
Moze napisze o co mi chodzi jeszcze:
Wprowadzajac klienta (EntomoLabeles), zawsze tak samo "serializujacego" wprowadzane dane do bazy, uzyskujemy jednolita baze danych. Gdyby teraz baze danych uwolnic od desktopow, a zrobic ja online, mozna by przegladac etykiety (online) dowolnego wprowadzonego do bazy zbioru.
A tworzac do tego klienta web-based wystarczy komputer z dostepem do internetu i przegladarka internetowa by moc to wszysko robic.
Jezeli chodzi o samo wprowadzenie juz istniejacych lokalnych baz do jednej scentralizowanej, moze to zalatwic nowa wersja Twojego programu.
Jestem zrozumiany czy nie? :>
Przemyślę to.Voltrax pisze:Wprowadzić docelową liczbę etykiet np. 30 (którą można by podczas pracy zmienić na 28,27,3 itp.) całość wyświetli się na ekranie(odpowiednio powiększone) i tylko klikać w następną etykietę, czy którą się tam chce. W ten sposób ryzyko pomyłki przy większej liczbie etykiet spadło by drastycznie, i było by znacznie wygodniej.Grzegorz Banasiak pisze:Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Spoko, na pewno dam znać. Jeszcze się trochę zejdzie, chciałbym zakończyć w ciągu około miesiąca. Kod źródłowy przechodzi poważne zmiany. Teoretycznie wszystko powinno dobrze pracować na Accessie 2003 i nowszych.xczarekxx pisze:Jak będzie już dostępna ta nowa wersja to powiadom na forum. Czekam z niecierpliwościąpozdrawiam.
Nie wiem tylko jak to będzie działać przy fontach 4pkt. i rozmiarach 7x14mm. Grafika wtedy potrafi być bardzo kapryśna. Ale czekam z niecierpliwością aż minie ten rok i będziesz miał więcej czasubartek.g pisze:Samo tworzenie grafiki etykiety jest b. proste w AS (Flex/Flash - pliki *.swf), mozna generowac pdfy, a te przesylac do drukarki.
Ja permanentnie nie mam czasu, zobacze. Moze za rok
To też da się zrobić, ale teraz nie dam rady. W kodzie źródłowym niewiele trzeba zmienić. Musisz poczekać do zimy, wtedy powinno być z czasem lepiej. Niestety Microsoft w kolejnych wersjach Access'a nie zachował zgodności w dół funkcji działających na plikach.Piotr Pawlikiewicz pisze:A ja bym chciał aktualizacji Insect Store, zmieniłem Offica i muszę szukać komputera ze starszym oprogramowaniem by działało.
Jest. Z prawej strony możeszy wybrać lub wpisać ilość egzemplarzy bieżącej etykietki. Zakres od 1 do 999 (wpisane) lub wybrać z listy.Gucio pisze:Robienie kilkunastu etykietek za jednym zamachem, chyba że jest taka opcja której jeszcze nie odkryłem
Pewnie, że by dało radę (jeśli potrzebujesz czegoś pilnego to pisz na priv, zobaczę co da się zrobić).Rafał Celadyn pisze:Grzegorz ,a nie dałoby rady władować do bazy gotowych etykiet determinacyjnych ,w porządku systematycznym(na początek wystarczyły by motylki![]()
),bo od tego kopiowania do" drawer-ów' mam odciski na palcach
...i głowa mnie boli
![]()
Pozdrawiam Rafał.
Będę się starał wyrobić do zjazdu Sekcji Lep. w październiku, chociaż nie ukrywam, że wolałbym miesiąc wcześniejAndrzej 54 pisze:Grzesiu czekam z wielką niecierpliwością na nowy Twój produkt. Darujmy sobie wodotryski w postaci gotowych etykiet. Ale te predefiniowania to dobra rzecz. Dobrze by było niektóre zwroty wyróżnić kursywą, pogrubieniem. Zrób aktualizację do IsectStore. Z office 2007 nie działa.
Bardzo dobry pomysł. Czekam z niecierpliwością na nową wersję.Grzegorz Banasiak pisze:Wpadłem na pomysł dodania do nowego EntomoLabels predefiniowanych lokalizacji, które można wklejać na etykietki. Często zdarza się, że wpisując dane na etykietki trzeba dodatkowo sprawdzać UTM (bo pamięć zawodzi) albo dodać współrzędne geograficzne. Wybór takich danych z listy bardzo ułatwi i przyspieszy proces tworzenia etykietek oraz zredukuje do minimum możliwość błędów.
Promowane strony:
Dachy. Pokrycia dachowe |
Folia do oczek wodnych |
Opony Bełchatów Wulkanizacja |