Tacki entomologiczne można nabyć w naszym sklepie internetowym - https://sklep.entomo.pl

 

Tacka 9 x 11,5 cm (16 szt/gablotę)
tacki w gablocie
tacka z owadami

Tacki ENTOMO do gablot entomologicznych są dostępne
w 2 wielkościach:

1/16 gabloty (małe) i 1/8 gabloty (duże).

Wymiary 1/16:
szer: 9 cm
długość: 115 mm
wysokość: 34 mm

Wymiary 1/8 :
szer: 115 mm
długość: 184 mm
wysokość: 34 mm

 

Do gabloty (40x50) mieści się 16 tacek w układzie 4x4 (tacka ułożona jest poziomo) lub 8 tacek (dwa rzędy po cztery tacki). Pokrycie gabloty tackami, bez wzgl. na rozmiar tacki) to koszt 9,60 zł.

Wykonane są z tektury kredowanej jednostronnie o gramaturze dobranej doświadczalnie. Po złożeniu jest stabilna i zachowująca lekką wypukłość ścianek, co pozwala na trzymanie się tacek w gablocie i dopasowanie się do gablot różnych producentów, gdzie grubości ścianek gablot nieco się od siebie różnią.

Wymiary zostały dobrane tak, by tacka mieściła się do gablot 40 x 50 cm o grubości ścianek do 1,5 cm (okazuje się, że tacki pasują do gablot o wymiarach 30x40 cm = FORUM>). Przy węższych ściankach gablot jest lekki luz, przy większych luzach można włożyć gąbkę na jedną ściankę (może to być taśma uszczelniająca do okien). Przy większości testowanych modeli gablot (około 8 modeli ostatnio produkowanych w Polsce) luz ten jest na tyle niewielki, że raczej nie wymaga stosowania takiej gąbki.

Montaż tacki (złożenie jej z szablonu) zajmuje około 30 sekund (!) i nie wymaga żadnych dodatkowych materiałów (kleju, szpilek czy taśmy). Wystarczy ją tylko pozaginać na liniach i złożyć. Jest stabilna, błyszcząca i lekka.

Tacki spotkały się z dużym uznaniem i entuzjazmem. Dzięki tackom przełożenie połowy gabloty drobnych owadów zajmuje około 1 minuty !! (to kwestia przełożenia 8-u tacek). Kto nie doświadczył jeszcze tego luksusu niech po prostu żałuje i.... czym prędzej zaopatrzy się w tacki. Naprawdę warto.

Na kolejnej stronie więcej szczegółów, opis składania tacki >>>>

Przykłady tacek z kózkami >>>

O tackach na FORUM >>

 

Stronę odwiedziło 9393 osób od 18.12.2004


entomo @ 2001-2022 https://entomo.pl