Ogólne kwestie dot. zamieszczania zdjęć do oznaczenia

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Peter
Posty: 82
Rejestracja: środa, 28 czerwca 2023, 22:27

Ogólne kwestie dot. zamieszczania zdjęć do oznaczenia

Post autor: Peter »

Ponieważ mam trochę zdjęć, które planuję umieścić do oznaczenia/potwierdzenia, chciałbym zwrócić uwagę administracji na dwie kwestie z tym związane:

1. Informacja z FAQ - "Limity dla okreslonych rodzajow plikow sa nastepujace: obrazki (jpg, gif)) - 152 kB"

Czy byłoby możliwe zwiększenie limitu do 300-350 kB? Wydaje się, że wskazany zapis powstał dość dawno temu, przy aktualnych łączach obrazki 350 kB raczej nie powinny być problemem. Przygotowując fotografie do wysłania zauważyłem, że czasami muszę znacznie zmniejszyć rozmiary obrazka, a czasami także jakość jpg, aby utrzymać się w podanym limicie.

2. W którym dziale należy zamieszczać np.: chruściki, jętki, wojsiłki?

Pomijając rzędy owadów, które mają swoje działy, zostają dwa działy ogólne. "Stawonogi (bez owadów)" z oczywistych względów nie wchodzi w grę. Teoretycznie pozostaje "INNE", czyli "Wszystko, czego NIE JESTEŚMY PEWNI (podkreślenie moje), w tym żyjątka nie należące do owadów.", jednak formalnie nie jest to dział właściwy, gdy jestem pewien, że na zdjęciu jest np. wojsiłka. Wydaje się, że brakuje działu "Pozostałe owady". W praktyce chyba można zmienić opis działu "INNE", np. "Pozostałe owady oraz wszystko, czego nie jesteśmy pewni...".
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Ogólne kwestie dot. zamieszczania zdjęć do oznaczenia

Post autor: admin »

Peter pisze:Ponieważ mam trochę zdjęć, które planuję umieścić do oznaczenia/potwierdzenia, chciałbym zwrócić uwagę administracji na dwie kwestie z tym związane:

1. Informacja z FAQ - "Limity dla okreslonych rodzajow plikow sa nastepujace: obrazki (jpg, gif)) - 152 kB"

Czy byłoby możliwe zwiększenie limitu do 300-350 kB? Wydaje się, że wskazany zapis powstał dość dawno temu, przy aktualnych łączach obrazki 350 kB raczej nie powinny być problemem. Przygotowując fotografie do wysłania zauważyłem, że czasami muszę znacznie zmniejszyć rozmiary obrazka, a czasami także jakość jpg, aby utrzymać się w podanym limicie.
Witaj na Forum. Cieszę się, że zwróciłeś uwagę na infrmację w FAQ https://entomo.pl/forum/faq.php
Już od 2017 roku limity zostały zwiększone do 400kB - wątek tutaj: Limity objętości załączników na Forum [400kB obrazki] Nie ma limitu rozdzielczości.
Samo przygotowanie zdjęcia zostało też omówione w kilku miejscach, kompresja jpg załatwia sprawę:
https://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=888&t=3811
https://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=888&t=46754
2. W którym dziale należy zamieszczać np.: chruściki, jętki, wojsiłki?

Pomijając rzędy owadów, które mają swoje działy, zostają dwa działy ogólne. "Stawonogi (bez owadów)" z oczywistych względów nie wchodzi w grę. Teoretycznie pozostaje "INNE", czyli "Wszystko, czego NIE JESTEŚMY PEWNI (podkreślenie moje), w tym żyjątka nie należące do owadów.", jednak formalnie nie jest to dział właściwy, gdy jestem pewien, że na zdjęciu jest np. wojsiłka. Wydaje się, że brakuje działu "Pozostałe owady". W praktyce chyba można zmienić opis działu "INNE", np. "Pozostałe owady oraz wszystko, czego nie jesteśmy pewni..."
Odp.: W dziale INNE https://entomo.pl/forum/viewforum.php?f=60
Dział FOTO-Oznaczanie powstał później niż samo Forum. Podział jest tutaj uproszczony w stosunku do tego, który jest na Forum w części systematycznej.
Wojsiłek nie ma wydzielonych, zatem wchodzą one do INNE... Ten komentarz rzeczywiście może być mylący, bo warunek jest, by ktoś ""nie był pewny ID". Zmieniłem ten komentarz zgodnie z Twoją sugestią na "Pozostałe owady oraz wszystko, czego nie jesteśmy pewni...".
Przy okazji robienia porządków zapewne powstanie kilka poddziałów w Foto-oznaczanie.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą. Powodzenia w korzystaniu z Forum.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”