Problem ze skrzynką

Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Problem ze skrzynką

Post autor: GrzegorzGG »

Witam,

problem jest taki: informacja o skrzynce zawierającej 100/100 wiadomości i komunikat Brak wiadomości.

Na pewno nie miałem jeszcze pełnej skrzynki.
Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe informacje, napiszę co trzeba.

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: Mothman »

Mam to samo - wyświetlają się tylko wiadomości do wysłania i wysłane.
Natomiast całkowicie znikły otrzymane, choć licznik wciąż pokazuje "49/100 wiadomości (49%)"...
Załączniki
Wiadomości otrzymane.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (68.26 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: Aneta »

Właśnie sprawdziłam, u mnie jest identycznie.
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: Marek Hołowiński »

Mam to samo
Awatar użytkownika
Maks S
Posty: 986
Rejestracja: czwartek, 17 maja 2018, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: Maks S »

Ja również mam to samo.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: GrzegorzGG »

Niezależnie od tego jak uda się rozwiązać problem (czyli czy da się odzyskać wiadomości czy nie) chciałbym zapytać czy istnieje możliwość wysyłania na wskazany adres email wiadomości PW z forum? Na włoskim forum chyba jest coś takiego.
Gdyby odpowiedzi też przychodziły w kopii na maila ... byłoby cudnie.

Grzegorz
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: admin »

Dopiero teraz dostrzegłem ten wątek (piszcie mi awarie na PW, to przyspieszy czas reakcji).
1. problem jest i postaram się go zaraz naprawić. :pc:
GrzegorzGG pisze:Niezależnie od tego jak uda się rozwiązać problem (czyli czy da się odzyskać wiadomości czy nie).....
Grzogrz, no co Ty :zg: poważnie tak piszesz? :-) Bądźcie spokojni.
GrzegorzGG pisze:....czy istnieje możliwość wysyłania na wskazany adres email wiadomości PW z forum? Na włoskim forum chyba jest coś takiego.
Gdyby odpowiedzi też przychodziły w kopii na maila ... byłoby cudnie.
No przecież tak jest (tzn nie tyle jest CUDNIE, co jest taka funkcja, ale wg co piszesz, to chyba jednak ..jest cudnie :laugh:
Przycisk EMAIL
email.png
email.png (10.73 KiB) Przejrzano 6529 razy
realizuje taką funkcję. Nie pojawia się adres email użytkownika, ale wiadomość idzie prosto do odbiorcy (o ile używa tego emaila). Nigdy tego nie używałeś? Czy pytasz o coś innego?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: admin »

Problem udało się naprawić. Wszystkie wiadomości były, tylko folder "odebrane" ich nie wyświetlał. Proszę jednak o sprawdzenie, czy wszystko jest OK.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: Aneta »

U mnie ok.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: GrzegorzGG »

U mnie również ok.

Jacku, wiem po co jest przycisk email, wiem również jak działa. Miałem na myśli przekierowanie PW na email.

Grzegorz
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: admin »

Teraz zrozumiałem :-)
Teraz przychodzą tylko powiadomienia o PW, natomiast sam tekst nie jest wysyłany w tej wiadomości. Na pokładzie forum takiej funkcji nie ma, po planowanej aktualizacji forum taka funkcja może będzie albo będzie możliwość jej doinstalowania. Teraz już nie ma sensu doinstalowywać dodatkowych funkcji, bo w najbliższym czasie planuję dużą aktualizację, która spowoduje, że sporo funkcji będzie trzeba wdrażać od nowa.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: admin »

GrzegorzGG pisze:....czy istnieje możliwość wysyłania na wskazany adres email wiadomości PW z forum? Na włoskim forum chyba jest coś takiego.
Gdyby odpowiedzi też przychodziły w kopii na maila ... byłoby cudnie.
Tak się zastanawiam nad tym i mam wątpliwości, czy taka funkcja jest implemetnowana wogole do phpBB.(o ile Cię dobrze zrozumiałem - chodzi Ci o "Gdyby odpowiedzi też przychodziły w kopii na maila" czyli treść PM wysyłana w emailu powiadamiającym o PM).
PM z założenia ma być w skrzynce i czekać na odbiór bezpośrednio na Forum, po zalogowaniu. Zdarza się, ze ludzie usuwają PM i gdyby tekst wiadomości był wysyłany emailem, to usuwanie PM jeszcze nie odebranego niewiele by zmieniło, bo poszłoby już emailem (wiadomości PM czekają na wysłanie/odbiór i dopóki są nieodebrane można je usunąć).
Po drugie - jeśli miałoby to pójść emailem to po prostu należy wiadomość nadać emailem. PM jest wg mnie alternatywą np w wypadku gdy email nie działa. Są dwie drogi kontaktu - email lub PM i działają niezależnie.

Na włoskim Forum nie ma takiej funkcji, sprawdzilem swoje emaile , wyglądają tak. Jest to wiadomość z forum o tym, że nadeszła PM (Private Message) i żeby sobie kliknąć w link w celu jej przeczytania. Treści wiadomości PM w emailu nie ma.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: GrzegorzGG »

Możliwe więc, że namieszałem. Widziałem taką funkcjonalność, niemniej w obliczu tego co napisałeś na pewno nie na włoskim forum.

Grzegorz
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynką

Post autor: admin »

I chyba nie na innym Forum phpBB ... W wielu serwisach są kanały pomocy tzw Systemy Zgłoszeń (na Tittle.pl jest). Działa to tak jak piszesz - w systemie pisze się wiadomości w Zgloszeniu (Zgłoszenie to wątek, wiadomości to posty) a one równolegle wychodzą emailem. Co więcej - można napisać "Email to email" a wiadomość 'cudownie" dodaje się do zgłoszenia jakby napisać tam wiadomość (serwer ją tam wkopiowuje) Działa to w obie strony i to jest wygodne, bo nie trzeba się logować do serwisu, aby przeczytać wiadomość od supportu a nawet nie trzeba się logować, żeby odpisać. W takim systemie wiadomości tzw Zgłoszenie nr### jest połączone z emailem i działa razem jako jeden mechanizm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne Forum”