Szerszeń(Vespa crabro, Linnaeus 1758)

Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7281
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Szerszeń(Vespa crabro, Linnaeus 1758)

Post autor: Rafał Celadyn »

...jaki jest każdy wie :wink: ,ale jakoś niewiele na forum ,makro tego zwierzaka...
Fotki z dzisiejszego popołudnia,pogoda pod psem,a więc idealne warunki żeby poszukać w terenie "byle czego" :wink: .No i trafił sie taki zwierzak...Normalnie ,przy ekranie zawsze ginęło ich trochę z mojej ręki ,po dzisiejszej sesji będę je "upominał", tylko w razie uzasadnionej potrzeby :wink: .Bardzo piękny zwierz, a bzyczenie ,które od czasu do czasu uskuteczniał ,dobrze wpływa na ukrwienie organizmu .
Pozdrawiam Rafał
Załączniki
1.JPG
1.JPG (145.6 KiB) Przejrzano 1390 razy
2.JPG
2.JPG (121.54 KiB) Przejrzano 1390 razy
3.JPG
3.JPG (148.54 KiB) Przejrzano 1390 razy
4.JPG
4.JPG (120.32 KiB) Przejrzano 1390 razy
5.JPG
5.JPG (127.23 KiB) Przejrzano 1390 razy
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Re: Szerszeń(Vespa crabro, Linnaeus 1758)

Post autor: Witek Płachta »

Mam sentyment do tych os ponieważ parę lat temu uratowały dom w którym mieszkałem przed spaleniem. Napaliłem w piecu i wyszedłem na zewnątrz. Po parunastu minutach z werandy gdzie nad podbitką miały swoje gniazdo dało się słyszeć głośne buczenie. Kiedy zajrzałem co to za dźwięk okazało się że szerszenia rodzina wentyluje w ten sposób gniazdo które znikało w kłębach dymu! A dym oczywiście wydobywał się z domu gdzie od pieca zafajczył się ręcznik, a że wokół pełno było wszelkiego łatwopalnego materiału, łącznie z samą chałupą zbudowaną z drewnianych bali, gdyby nie ich buczenie o pożarze pewnie dowiedziałbym się w momencie kiedy na gaszenie byłoby już za późno.
Witek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OSOWE (Vespiformes)”