OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Awatar użytkownika
cerambyx
Posty: 17
Rejestracja: środa, 8 września 2010, 15:03
Lokalizacja: Dolnyśląsk

OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: cerambyx »

Witam wszystkich,
mam pytanie, czy ktoś posiada jakieś artykuły dotyczące owadów zasiedlających gniazda ptasie?? Jeśli tak to ja bardzo chętnie chciałbym się z nimi zapoznać.

Pozdrawiam
S. Tylkowski
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2009, 17:59
Lokalizacja: Olkusz/Warszawa

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: S. Tylkowski »

Witam,

w tym sezonie chciałbym spróbować połapać takie owady, które są związane z gniazdami większych ptaków. Przyłączam się do prośby przedmówcy.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: Miłosz Mazur »

Zapytajcie Chiffchaffa, on od dłuższego czasu zajmuje się intensywnie tym tematem.
brakkonta

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: brakkonta »

mnie w tym temacie interesowałyby chrząszcze, więc jakby Ktoś posiadał literaturę traktującą o tychże to kłaniałbym sie nisko po prośbie :wink:
Mazep
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: Chiffchaff »

Miłoszu, to trochę nadużycie. Zajmować się a interesować to różnica. Ja się bardziej na razie interesuje tematem, niż nim zajmuje, choć materiału (terenowego) i literatury zdobytej przybywa :)
Po drugie i najważniejsze, nie interesuje mnie tyle fauna gniazd ptaków, co fauna zasiedlająca gniazda ptaków w dziuplach.
Materiałów o owadach (mam głównie o chrząszczach, motyle mnie na razie w ogóle nie interesują) z gniazd ptaków jest całkiem sporo, z dziupli jak na lekarstwo. Wiele prac o chrząszczach w gniazdach różnych gatunków ptaków od dłuższego czasu regularnie publikują w słowackim czasopiśmie Biologia.
brakkonta

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: brakkonta »

Chiffchaff pisze:mam głównie o chrząszczach
i tu się nisko kłaniam po prośbie :wink:
A propo's wspomnianego pisma słowackiego. Czy można jakowyś link do niego?
Mazep
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: OWADY ZASIEDLAJĄCE GNIAZDA PTASIE

Post autor: Chiffchaff »

Witam,
wybaczcie Panowie, ale wizja kserowania setek stron bez żadnego filtra na tydzień przed moim dłuższym wyjazdem mnie zniechęca. Wybaczcie.
Żeby nie wychodzic tak z pustymi rękami, załączam kilka prac z mej bazy, których mam akurat wersje pdf. Podaję również link do czasopisma: http://biologia.savba.sk/toc.htm.
Jakby kto był chętny na te pdf, niech mi poda nr publikacji podany na początku.
nr 475 1994 Kristofik J. Sustek Z., Gajdos P. Arthropods in nests of the Sand Martin (Riparia riparia, Linnaeus 1758) in South Slovakia. Biologia, Bratislava 49,5: 683-690.
480 2000 Pung O.J., Carlile L.D, Whitlock J, Vives S.P, Durden L.A, Spadgenske E. Survey and host fitness effects of red-cockaded woodpecker blood parasites and nest cavity arthropods J. Parasitol. 86,3: 506-510
428 2001 Kristofik J., Masan P., Sustek Z. Mites (Acari), beetles (Coleoptera) and fleas (Siphonaptera) in the nests of great reed warbler (Acrocephalus arundinaceus) and reed warbler (A. scirpaceus) Biologia, Bratislava 56: 525-536.
472 2001 Tryjanowski P., Baraniak E., Bajaczyk R., Gwiazdowicz D.J., Konwerski S., Olszanowski Z., Szymkowiak P. Arthropods in nests of the red-backed shrike (Lanius collurio) in Poland Belg. J. Zool. 131, 1: 69-74 beetles, fleas, mites pdf
468 2003 Kristofik J., Masan P., Sustek Z., Kloubec B. Arthropods (Pseudoscorpionida, Acari, Coleoptera, Siphonaptera) in nests of the tengmalm`s owl, Aegolius funereus Biologia, Bratislava 58,2: 231-240.
439 2004 Merkl O., Bagyura J., Rozsa L. Insects inhabiting Saker (Falco cherrug) nests in Hungary Ornis Hungarica 14,1: 1-4
470 2005 Kristofik J., Masan P., Sustek Z. Arthropods in the nests of marsh warblers (Acrocephalus palustris) Biologia, Bratislava 60,2: 171-177
471 2006 Ch. G. Majka, J. Klimaszewski, R.F. Lauff New Coleoptera records from owl nests in Nova Scotia, Canada Zootaxa 1194:33-47
438 2007 Kristofik J., Masan P., Sustek Z. Arthropods (Pseudoscorpionidea, Acarina, Coleoptera, Siphonaptera) in nests of the bearded tit (Panurus biarmicus) Biologia 62,6: 749-755
429 2009 Sustek Z., Kristofik J. Beetles (Insecta: Coleoptera) in nests of five species of passeriform birds (Carduelis chloris, Troglodytes troglodytes, Turdus merula, Turdus philomelos, Turdus pilaris) in central Europe Muz. Olteniei Craiova 25: 97-104
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LITERATURA”