Miniaturki tematów

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Co się zmieniło chyba każdy z łatwością zobaczy - pierwszy obrazek w temacie automatycznie widoczny jako miniaturka.

Przykład: viewforum.php?f=109

Udało mi się to zrobić ręcznie przekopiowując kod - tym bardziej cieszę się, że udało mi się to zrobić (za którymś podejściem). Modyfikacja działa dla stylu subsilver2 i prosilver.

W niektórych wątkach nie ma miniaturek, ale teraz przy dodawaniu kolejnych powinny się już pojawiać.

Zrobiło się "kolorowo" i chyba ułatwi to poruszanie się po Forum.

Powodzenia!
Załączniki
miniaturki.gif
miniaturki.gif (36.13 KiB) Przejrzano 6540 razy
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Miłosz Mazur »

Nawet ładne i faktycznie bardziej kolorowo :)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Malko »

Świetnie to wygląda dodaje świeżości. Chwała Adminowi :)
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Łukasz »

Też mi się to bardzo podoba, gratulacje.
Da się mimo wszystko wyłączyć tę funkcję w preferencjach własnych? Mi to trochę utrudnia poruszanie się, szczególnie jeśli mam więcej tematów do przejrzenia.
Pozdrawiam
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Nie da się tego wyłączyć.
Mogę natomiast zmniejszyc ilośc tematow na stronę (jest 40, a może zmniejszyc trochę?).
Poza tym mozesz spróbowac uzyc funkcji na dole strony (zobacz poniżej tego postów):

Wyświetl posty nie starsze niż:

To można też ustawić w swoim panelu uzytkownika, tylko uwaga - bedzie widać tylko posty z tego ustawione okresu.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miniaturki tematów

Post autor: PawełB »

a ja dla odmiany nie jestem zachwycony tym bajerem, raczej przeszkadza niż pomaga w nawigacji........
Awatar użytkownika
Rafał Trzmielewski
Posty: 89
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 11:02
UTM: CC26

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Rafał Trzmielewski »

Mogę wiedzieć na jakiej zasadzie są wybierane zdjęcia na miniaturkę?
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Tomasz G. »

masz w pierwszym poście - pierwszy obrazek w temacie automatycznie idzie na miniaturkę
Awatar użytkownika
Rafał Trzmielewski
Posty: 89
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 11:02
UTM: CC26

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Rafał Trzmielewski »

Tylko w moim temacie jest inaczej...
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Tomasz G. »

Bo chodzi tu o zdjęcie umieszczone bezpośrednio na forum przez opcję załącznik. To, że twoje zdjęcia wyświetlają się tutaj, to nic- jak skasujesz je na tym zewnętrznym serwie to i tutaj znikną.
bartek.g

Re: Miniaturki tematów

Post autor: bartek.g »

Miniatury nie podobaja mi sie. Troche taki odpust. A zeby bylo mniej subiektywnie to: czesto korzystam z urzadzenia mobilnego do przegladania forum, czesto tez w miejscach gdzie dostep do internetu jest ciezki, badz ograniczony. Dodanie miniatur wydluza czas oczekiwania na zaladowanie strony. Jeszcze przed podjeciem przeze mnie decyzji co chce czytac, musze czekac az mi sie to wszystko poladuje (tak, to jest asynchroniczne, niemniej jednak). Dodatkowo miniatury zajmuja cenne miejsce (tak, na urzadzeniach mobilnych miejsce na ekranie jest cenne). Ekran to tylko 3.5 cala (960x640). Mniej wygodnie jest przewijac liste postow, tylko dlatego ze sa tam miniatury.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miniaturki tematów

Post autor: CARABUS12 »

Tomasz Grzegorczyk pisze:masz w pierwszym poście - pierwszy obrazek w temacie automatycznie idzie na miniaturkę
No może i tak, ale jest to zbędny bajer jak dla mnie.
To moje zdanie, innym może się to podobać kwestia gustu.
Pierwszy obrazek nie zawsze zostaje miniaturą. he he
viewtopic.php?f=53&t=12850&p=117093#p117093
Pzdr.
Ostatnio zmieniony środa, 10 listopada 2010, 13:22 przez CARABUS12, łącznie zmieniany 3 razy.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Trochę nierozumiem - przeglądanie forum to przeglądanie z obrazkami i trzeba się liczyć z tym, że się je chce ogladać. Mozna przeciez skorzystać w urządzeniu moblinym z opcji przeglądania bez obrazków, ale jaki wtedy ma sens przeglądnie forum?
A miniaturka może pomóc w podjęciu decyzji czy warto wgryzać się w temat, którego przeglądnięcie pochlonie znacznie więcej kB.

Co do wprowadzenia miniaturek mam odmienne zdanie - zobaczcie jak Włosi zareagowali na wprowadzenie u nich tej opcji:
http://www.entomologiitaliani.net/publi ... 47&t=13714

Pozostawię bez komentarza.

A teraz nowość z Googli, też poszli "w obrazki": Podsumuję to tak: cokolwiek bym nie zrobił, zawsze znajdą się głosy za i przeciw. Muszę więc liczyć się z tym i pracować w takiej sytuacji, bo innej po prostu nie będzie.

PS. Carabus - mógłbyś poza
CARABUS12 pisze: Bzdura
napisać coś więcej?
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

CARABUS12 pisze:No może i tak, ale jest to zbędny bajer jak dla mnie.
Pzdr.
Acha, dzieki.
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

A teraz może bardziej konkretnie.

Mnie ta zmiana podoba się głownie dlatego, ze pozwala szybko zorientować się przy przeglądaniu wstecz wątków starych. często je przeglądam, zmieniam tytuły (z "Co to jest?" na "nazwa gatunku", albo chociaż zdanie z Duzej litery w tytule).

Przy nowych wątkach fotka ma mniejsze znaczenie, bo jej nie znamy, ale większe jesli od razu widzę, ze to mnie interesuje. Przy tytule nic nie mówiącym np."Gość z balkonu" widok miniaturki kózki od razu powie mi o czym to jest, bez otwierania tematu i czytania wątku. Widok pająka też mi wiele powie (bo ten temat mnie nie interesuje).

Tak więc ta opcja ma dla mnie dość duże znaczenie, bo często przeglądam różne tematy. Ostatnio też przeglądam inne fora np włoskie i czeskie. Na włoskim dzięki miniaturkom dokopałem się do tematów, ktorych niż znalazłem w czasach, gdy nie było tam miniaturek. Tak więc mnie miniaturki uatrakcyjniają i ułatwiają eksplorację Forum. Szkoda więc tylko, że tej opcji nie da się wyłączyć w panelu użytkownika z korzyścią dla tych, którym ta opcja jest niepotrzebna.

Napiszę do autora tego skryptu - a nuż jest w stanie dopisać kilka linijek kodu z możliwością wyłączenia tych miniaturek w Panelu każdego użytkownika.

jak ciekawostkę napisze, ze informacja o możliwosci stworzenia takiej modyfikacji spotkala się z dużą apropbatą administratorów różnych for, którzy entuzjastycznie deklarowali chęć doinstalowania tego.
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1664185
Dla For tematycznych, fotograficznych to dobra rzecz.
bartek.g

Re: Miniaturki tematów

Post autor: bartek.g »

A teraz zobacz jaka jest kultura internetu na wloskim forum.

Uzywanie wielu znakow zapytania, wykrzykniow, masa emotikon, szczegolnie obrazkowych, formatowanie tekstu, wklejanie obrazkow. To nie jest grupa dojrzala w spolecznosciach internetowych, w slowie pisanym (komputerowo). Rozumiem, moze to byc zabieg podkreslajacy emocje, ale czy nie da sie wyrazic emocji w normalny sposob? To jest przegiecie. Komunikacja w internecie chociaz dynamiczna ma pewne definicje.

A co do urzadzen mobilnych. Im wiecej wodotryskow tym bardziej uciazliwe staje sie korzystanie z forum, coraz mniej jest ono cross-plaformowe. Nie mam mozliwosci ladowania www bez grafiki, mam normalna przegladarke internetowa w telefonie. Nic to. Zamiast na unreadposts, bede wchodzil na index.

POZDRAWIAM!!!!!!11111jedenjeden
bartek.g

Re: Miniaturki tematów

Post autor: bartek.g »

I jeszcze co do nowosci z google. Tak sa to obrazki, jednak dostaje dopiero jak zadzialam, a nie od razu
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Brachytron »

Włosi są ekspresyjni z natury i nie oceniałbym ich w kategoriach dojrzałości. Mnie się tam podoba dalsze rozbijanie pewnych rzędów np ważek czy błonkówek do jakichś praktycznych kategorii (ważki do rodzin, błonkówki do różnych taksonów często wyższego stopnia). Nie mówię, że tak mogłoby być u nas, mam skłonności do systematyzowania. Chociaż może mogło by? :wink:
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Tak, zgadzam się z Tobą i myślę, jak to wszystko ze sobą pogodzić. Twoje wrażenia są (mimo tego są krytyczne) BARDZO cenne.

W Google trzeba zadziałać, to wiem, ale widać trend.
bartek.g

Re: Miniaturki tematów

Post autor: bartek.g »

Rozbijanie czy scalanie to juz kwestia obserwacji samego forum i podazania za jego rozwojem.

Moje uwagi sa subiektywne (te dot. jarmarcznosci), badz takie, ktorymi kieruja sie ludzie projektujacy serwisy. Tak zeby pokazac ten punkt widzenia (dac do swiadomosci). Nie robilem analizy entomo.pl, nie znam grupy docelowej, byc moze dla niej miniatury sa odpowiednie. Ty znasz spolecznosc, wiesz lepiej.

ps. Blizej mi w takim razie do Norweskiego wyrazania emocji na forach, gdzie czasami zdobywam sie na szalenstwo emotikony.
Nie wiem jacy sa Norwegowie na forach, tak sobie tylko mowie. Mysle, ze oziebli ;).
Awatar użytkownika
Rafał Trzmielewski
Posty: 89
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 11:02
UTM: CC26

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Rafał Trzmielewski »

Te miniaturki byłby fajne jakby obrazki były mniejsze i wszystkie takiej samej wielkości, teraz jest to wszytko nierówne...
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Jarosław Wenta »

A najfajniej by było, gdyby na etapie dodawania zdjęć do postu można by było zaznaczyć tę fotografię, której miniaturka miała by się pojawić przy temacie. W przypadku mojego postu (błonkówka z krwiściągu) koło tematu pojawiła się miniaturka ostatniej (nie pierwszej fotografii). Traf chciał, że było to wrzucone "przy okazji" zdjęcie larwy modraszka. Trochę dziwacznie to wyglądało przy temacie, więc wyedytowałem i (z bólem serca) usunąłem zdjęcie gąsieniczki...
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Malko »

bartek.g ja mam na Moim HP iPAQ 214 ekran 4 cale i bez problemu przeglądam forum, wszystko zależy od ustawień przeglądarki jaką masz :) zainstaluj sobie web browsera i będzie wszystko ok :) . Zdecydowanie lepiej się przez te miniaturki nawiguje po starych tematach gdzie kojarzę właśnie jakieś zdjęcie a nie pamiętam w jakim temacie było.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Tomasz G. »

Jarosław Wenta pisze:(z bólem serca) usunąłem zdjęcie gąsieniczki...
A może spróbuj znowu dodać to zdjęcie, teraz miniaturka nie powinna się zmienić i wszystko będzie jak należy :D.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Jarosław Wenta »

Tomasz Grzegorczyk pisze:
Jarosław Wenta pisze:(z bólem serca) usunąłem zdjęcie gąsieniczki...
A może spróbuj znowu dodać to zdjęcie, teraz miniaturka nie powinna się zmienić i wszystko będzie jak należy :D.
Spróbowałem. Po edycji postu miniaturka znika. Pojawia się po jakimś czasie za sprawą crona, czy innego demona? No i wcale nie pierwsza, ani nie ostatnia...
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Jarosław Wenta pisze:Pojawia się po jakimś czasie za sprawą crona, czy innego demona?
Pomogłem Ci w tym samym czasie (napisalem na PW)

usunąlem dwie fotki, najpierw dodalem gąsieniczke, potem blonkowke i udalo sie.
W nocy nad tym popracuje i jeszcze napiszę.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: Jarosław Wenta »

admin pisze:
Jarosław Wenta pisze:Pojawia się po jakimś czasie za sprawą crona, czy innego demona?
Pomogłem Ci w tym samym czasie (napisalem na PW)

usunąlem dwie fotki, najpierw dodalem gąsieniczke, potem blonkowke i udalo sie.
W nocy nad tym popracuje i jeszcze napiszę.
Dzięki. Twoje działanie obserwowałem z napięciem!
bartek.g

Re: Miniaturki tematów

Post autor: bartek.g »

@Dawid, no i zmusiles mnie zebym pokazal ;).

W pozycji horyzontalnej, kiedy nie ma miniatur, szerokosc forum jest dla mnie OK, moge czytac. Teraz kiedy doszlo te kilka px, musze lekko powiekszyc strone. Przedtem wystarczylo obrocic telefon. Teraz jeszcze musze po nim mazac. Tylko tyle ;).
Nie chodzi o wielkosc dla moich oczu, a o wielkosc dla moich palcow. Linki sa za male i nie trafiam w nie palcami.
Załączniki
teraz, zeby miec ten rozmiar musze powiekszyc.
teraz, zeby miec ten rozmiar musze powiekszyc.
1.jpg (47.17 KiB) Przejrzano 6351 razy
przy tej wielkosci jest to dla mnie ciut za male
przy tej wielkosci jest to dla mnie ciut za male
2.jpg (49.22 KiB) Przejrzano 6351 razy
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Miniaturki tematów

Post autor: admin »

Ciekawe.
Zmniejszyłem wielkość ikonek z 80px na 60px. Jak dla mnie nie są za małe, a może teraz trochę lepiej się upakuje na mniejszych monitorach.

Dla tych co przeglądali dzisiaj forum - jesli obrazki będą szersze niż kolumna, trzeba odświeżyć cache przeglądarki - Ctrl + F5.
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”