JA NIE PROFESJONALISTA, JA AMATOR

Miejsce na powitania i pożegnania.
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

JA NIE PROFESJONALISTA, JA AMATOR

Post autor: krzysiek. »

Witam serdecznie kolegów i koleżanki, których znam z forum.
Jestem sobie Krzysiek mieszkam na Jaworowej Polanie w Masywie śnieżnika, skończyłem rolniczą we Wrocławiu na zootechnice z profilem agroturystyka. Czym się zajmuję?:przyrodą, geologią, historią, architekturą, pierwszą pomocą, hydrologią itp. itd. w skrócie jestem przewodnikiem sudeckim, a moja pasja to entomologia i ornitologia Masywu Śnieżnika.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 marca 2010, 16:11 przez krzysiek., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miło Kolegę powitać. Jeśli "agroturystyka" to może Kolega prowadzi jakieś "lokum" dla entomologów ;) ;) ;)
Ja chętnie się wybiorę w tamte okolice rozejrzeć się w terenie.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Przez dwa lata w Masyw Śnieżnika jeździli studenci UO na obozy entomologiczne, ja uczestniczyłem w nim raz, spaliśmy na kwaterach w Czarodziejce, bardzo fajny teren :)
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

Post autor: krzysiek. »

Jak narazie to nie prowadze agroturystyki chata stara i ładuję dudki w reaktywacię. Ale siano w stodole jest, no i łąki obszerne gdzie namiocik można postawić :grin: więc zapraszam. Miłosz widzę zna te klimaty, a poza tym to pierwszy mi przesłał info o "robaczkach" w masywie, pamiętam,pamiętam dużo ryjków na jego liście jest :grin:
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Krzysiek- mógłbyś rozglądnąć się za S.standfussi w swojej okolicy (ta koszówka)? Byłbym bardzo wdzięczny za jeden żywy okaz. Bardzo zależy mi na stworzeniu zbioru porównawczego koszówek, stąd moja prośba ;)
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

Post autor: krzysiek. »

Tawulec pisze:Krzysiek- mógłbyś rozglądnąć się za S.standfussi w swojej okolicy (ta koszówka)? Byłbym bardzo wdzięczny za jeden żywy okaz. Bardzo zależy mi na stworzeniu zbioru porównawczego koszówek, stąd moja prośba ;)
Nie ma sprawy. Zgodnie ze słownikiem koszówkę znajdę na torfowisku pod Sadzonką na Mokrym Grzbiecie. Tylko jak bym znał jakieś szczegóły o tym osobniku, było by łatwiej.
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Koszyk podobny do Sterrhopterix fusca, tylko większy. Koszyków najlepiej szukać w maju, w szczególności na różnych słupach, pniach drzew, krzakach. Link do zdjęcia:
http://www.biolib.cz/IMG/GAL/101873.jpg
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurek Szypuła »

krzysiek. pisze:Miłosz widzę zna te klimaty, a poza tym to pierwszy mi przesłał info o "robaczkach" w masywie, pamiętam,pamiętam dużo ryjków na jego liście jest :grin:
Ciekawe czy pamiętał umieścić na liście Hypera carinicollis :?:
Znalezienie samca tego gatunku wyjaśniłoby do końca przynależnaść podgatunkową jedynej samicy znanej z "Gór Kłodzkich"
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Krzysiek ma na mysli listę gatunków jakie sam tam łapałem i nie było na niej Hypera carinicollis ;)
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurek Szypuła »

Miłosz Mazur pisze:Krzysiek ma na mysli listę gatunków jakie sam tam łapałem i nie było na niej Hypera carinicollis ;)
No to trzeba dopisać wraz z Trichosirokalus rufulus jako gatunki priorytetowe do odszukania w Kotlinie Kłodzkiej :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 marca 2010, 18:15 przez Jurek Szypuła, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiek.
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 29 października 2009, 18:03
Lokalizacja: Sudety

Post autor: krzysiek. »

Tak to jest lista Miłosza. Tego "Trichosirokalusa rufulusa i Hypera carinicollisa " to można szukać, ale Kotlina Kłodzka to inny rejon geograficzny niż Masyw Śnieżnika, jednak pogłębie wiedzę na temat tych sztuk i zwrócę baczną uwagę w czasie wędrówek, to mogę obiecać :wink:
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jurek Szypuła »

Poniemieckie okazy gatunków o których mowa, w naszych zbiorach mają zawsze etykietkę :
Wölfelsgrund czyli Międzygórze a były cytowane nie wiadomo czemu jako Kotlina Kłodzka albo Góry Kłodzkie. Międzygórze leży u podstawy Śnieżnika a w tamtych czasach etykietowanie nie było tak dokładne i często podawano najbliższą miejscowość. Jest więc spora szansa że te gatunki można odszukać właśnie w masywie Śnieżnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”