Pomocy! co to za robaki w domu ????

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Anaa
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2020, 13:56
Gender: women
UTM: Stargard

Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Anaa »

Witam. Pojawiło się u mnie dużo małych robaczkow z czerwona poświata. Są bardzo małe, nawet mniejsze niż male owocówki do 2mm. Zrobilam zdjęcie i dodaje w powiększeniu. Gołym okiem nawet nie jestem w stanie zauważyć tych czołek i odnozy widocznych na zdjeciu. Z partnerem obstawiliśmy karaluchy :upal: Ale jak patrze na foty w necie to maja one długie wasiki z przodu nawet te małe larwy, a te maja krótsze grubsze. Może to nie te nieszczęsne karaluchy? Dodam iż pierwszy raz zobaczyłam je pod zasiusianym pampersem mojego dziecka ktory w nocy musial wpaść mi pod lozko i leżał tam ok 2-3 dni. Nie dluzej, bo kilka dni wcześniej wyciągałam karton spod łóżka i pampersa wtedy na pewno tam nie było. Gdy go podniosłam rozlazło się ich trochę. Tzn od razu wciągam odkurzaczem ale z niego powychodziły. Pomocy co to może być i jak z tym walczyć! Nie ma tego nigdzie w kuchni. Tylko w pokoju. Teraz chyba siedzą pod łóżkiem gdzie mam właśnie sporo kartonów, bo jestem w trakcie remontu.
Załączniki
Screenshot_20201129-133438_Gallery.jpg
Screenshot_20201129-133438_Gallery.jpg (352.6 KiB) Przejrzano 1916 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Aneta »

Zdjęcie nie jest najwyraźniejsze i w dodatku pokazuje chrząszcza od spodu, więc trudno będzie o pewną identyfikację. To coś z rodziny Silvanidae - albo Ahasverus advena, albo któryś Oryzaephilus, oba występują na produktach pochodzenia roślinnego, głównie zapleśniałych i zawilgotniałych (zwłaszcza Ahasverus, on żywi się właśnie grzybem rosnącym na spożywce).
Anaa
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2020, 13:56
Gender: women
UTM: Stargard

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Anaa »

Zdjęcie nie jest od spodu, to jest wierzch robaka. Gdy robiłam to zdjęcie to normalnie szedł po odkurzaczu. Są one tak malutkie, ze to najwyraźniejsze jakie mi wyszło.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Aneta »

Musiał być chyba przykurzony, przez to wydaje się, że odwłok jest jaśniejszy, tak jak od spodu. I w takim wypadku stawiam na Ahasverusa, bo spichrzel miałby widoczne ząbki na bokach przedplecza.
Anaa
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2020, 13:56
Gender: women
UTM: Stargard

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Anaa »

Ciężko to wyplewić? Czy muszę przetrzasac wszystkie kartony czy wystarczy, że kupie jakas pułapkę i poloze? Szybko się rozmnaza? W pokoju spało dziecko, zrobiliśmy eksmisje, ale chciałabym aby niedługo wróciło, bo przy remoncie nie ma zbyt wiele miejsca.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Aneta »

Musisz znaleźć to, w czym żerują i wyrzucić, innej metody nie ma. A dziecku nie zrobią krzywdy.
Anaa
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 listopada 2020, 13:56
Gender: women
UTM: Stargard

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Anaa »

A czy mogly same się zalegnac od tego mokrego pampersa? Tak jak mowie w kuchni na bieżąco używam wszystkich produktów i tego nie ma. Nigdy nie zauważyłam tam robaka prócz tymczasowych przygod z molami. Te chrzaszcze to raczej tylko po podłodzei tylko w jednym pokoju chodzą. W kuchni nie ma ani jednego. W pokoju nie ma żadnego jedzenia, nic. Boje się, że zaczną chodzić po całym domu.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Pomocy! co to za robaki w domu ????

Post autor: Aneta »

Anaa pisze:A czy mogly same się zalegnac od tego mokrego pampersa?
Teorię samorództwa zarzucono w XIX wieku ;)
Jeśli to Ahasverus, to nie znajdziesz ich w normalnie użytkowanych produktach. Jak pisałam, one bytują w jedzeniu wilgotnym i spleśniałym, czyli trzeba szukać czegoś zapomnianego, w mniej typowych miejscach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”