Prośba o identyfikację – kleszcz

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
anelagdamm
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2020, 19:44
Gender: women

Prośba o identyfikację – kleszcz

Post autor: anelagdamm »

Dzień dobry :) Z wakacji przywiozłam sobie pamiątkę w postaci 4 larw (?) kleszczy, które żerowały na mojej córce. Amatorsko udokumentowałam wszystkie na zdjęciach pod mikroskopem (załączam, mocno zmniejszone, więc nie wiem, czy jakość odpowiednia). Miałabym prośbę o upewnienie mnie, że faktycznie są to larwy. Wszystkie "okazy" miały od 0,4–1 mm, ja widzę 6 odnóży, ale w jednym przypadku (fot. 5) nie jestem pewna, czy to "trójdzielne" szczękoczułki (hypostom i chelicery), a obok para głaszczek. Drugie pytanie dotyczy tego, czy takie maleństwa są nas w stanie czymś (KZM; borelioza) poczęstować? Trzecie, czy "czerwone" na fot. 1 i 2 to krew (podałam już "odłowionemu" kleszczowi kroplę mojej krwi, żeby go sobie poobserwować pod mikroskopem)? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za nieścisłości, które się mogły wkraść do moich opisów. Jestem zupełnym laikiem. Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
1.jpg (48.5 KiB) Przejrzano 942 razy
2.jpg
2.jpg (48.12 KiB) Przejrzano 942 razy
3.jpg
3.jpg (48.8 KiB) Przejrzano 942 razy
4_.jpg
4_.jpg (48.62 KiB) Przejrzano 942 razy
5_.jpg
5_.jpg (48.78 KiB) Przejrzano 942 razy
6_.jpeg
6_.jpeg (48.28 KiB) Przejrzano 942 razy
7_.jpg
7_.jpg (46.41 KiB) Przejrzano 942 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”