POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
4nulka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 stycznia 2020, 19:30
Gender: women

POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: 4nulka »

Ratunku, co to za stworzenie? znalazłam na sobie dwie mikroskopijne kropeczki chyba tylko dlatego udało mi się to bo uciekały, tak wyglądają pod mikroskopem (dziękuje Ci mikołaju że dziecku taki prezent przyniosłeś bez niego bym nie była w stanie zrobić temu czemuś zdjęcia)

co to jest? i jak się tego pozbyć? dodam że mamy w domu chomika u niego nic nie znalazłam oraz od jakiegoś czasu odwiedza nas kot.
Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Na pewno jest to przedstawiciel roztoczy, a więc grupy bezkręgowców do których należą znane nam kleszcze czy też przędziorki i ptaszyńce. To są pasożyty i najpewniej są zwiazane z chomikiem lub kotem.
4nulka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 stycznia 2020, 19:30
Gender: women

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: 4nulka »

a czy to możliwe że gryzie tylko wybrańców? pogryzło mnie i młodszą córkę, starszą i męża zostawiło w spokoju, ukąszenia bardzo swędzą. właścicielka kota który nas odwiedza również niczego nie zauważyła. Chomika mamy już długo a robaczki to nowość. Jak z tym walczyć??
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Być może jest tak, że ów pasożyt preferuje młodsze osoby z jakichś względów, np temperatura, twardość skóry itp? Nie wiem, poczekajmy aż wypowie się ktoś kto zna tę grupę. Sugeruję udanie się do sklepu zoologicznego, pokazać to zdjęcie. Sprzedawca powinien dobrać jakiś proszek do posypania chomika tudzież kotka. Ja tylko tak ogólnie potrafię pomóc.
ricosz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 16:47
UTM: EC95
Lokalizacja: Łuków

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: ricosz »

A może macie w mieszkaniu coś więcej niż tylko te roztocza? Może jakieś pluskiewki? Spotkałem się już z podobnymi przypadkami, gdy jedno gryzło, a drugie było posądzane o ugryzienie, bo akurat znalazło się w pobliżu (jak w powiedzeniu "Kowal zawinił, Cygana powiesili"). Pluskwy gryzą w nocy przez co trudno je spotkać, a roztocza wałęsają się całymi dniami. Rozejrzyjcie się dokładniej po mieszkaniu, bo coś mi tu nie pasuje. To, że coś po nas łazi, nie znaczy, że na nas pasożytuje.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: Aneta »

A jakieś ptaki albo ptasie gniazda są w okolicy?
4nulka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 stycznia 2020, 19:30
Gender: women

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: 4nulka »

to na pewno to gryzie bo złapałam sprawcę na gorącym uczynku. Sprawdziłam dokładnie klatkę chomika i rzeczywiście u niego jest tego więcej mimo że po nim nie łażą ale są w domku... trochę większe i ciemniejsze. Ptaków nie mamy ale mieszkamy w domu w pobliżu lasu więc trochę dzikich ptaków się kręci w okolicy czasem też jeździmy na wieś gdzie babcia hoduje kury ale raczej do kurnika ostatnio nie chodziliśmy.
Ponawiam pytanie czy ktoś wie co to i jak się tego pozbyć??
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Bez wizyty u weterynarza chyba się nie obejdzie albo tak jak pisałem, w dobrym sklepie zoologicznym. Albo wpisz w necie pasożyty chomika i poszukaj, to może być wskazówka
4nulka
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 stycznia 2020, 19:30
Gender: women

Re: POMOCY! co nas gryzie? Małe czarne i szybko biega

Post autor: 4nulka »

Mam diagnozę od weterynarza to jest ptaszeniec kurzy który najprawdopodobniej przynieśliśmy do domu z podkładem lub jedzeniem dla chomika :/ dziękuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”