Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Piszczałka
Posty: 92
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 11:45
Gender: women
UTM: DA50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: Piszczałka »

Hmmm. Szczerze mówiąc też bym się chętnie wersją papierową zaopiekowała...

Faktycznie, są pliki pdf na chomiku. Chyba będę się musiała jednak przekonać do tego portalu.

I dziękuje Anecie za ekspresowe podesłanie linków :D
Gdyby jeszcze ktoś, tak jak ja, ich sobie nie ściągnął to pisać na priv, prześlę co udało się zdobyć.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: admin »

Piszczałka pisze:....Chyba będę się musiała jednak przekonać do tego portalu.
.
Przestrzegam a raczej namawiam do zastanowienia. "Chomikowanie" plików w sieci to ryzyko wejścia w kolizję z prawem. Nie tylko udostepnianie plikow chronionych prawem autorskim ale też pobieranie to zawsze ryzyko udzialu w procederze, który zostanie przez nasz genialny aparat prawny zakwalifikowany jako przestepstwo. Istnieje duże prawdopodobieństwo, ze logi z serwera uzytkownikow takiego serwisu zostaną w odpowiednim momencie udostępnione i wykorzystane przeciw uzytkownikom portalu. Przyglądam się od dluższego czasu róznym formom komunikacji w sieci i serwis chomik wypada bardzo niekorzystnie w mojej ocenie. Gołym okiem widać tam wiele naruszeń prawa i aż dziw bierze, że to "działa". Może to nie przypadek, może jeszcze nie nastapil czas rozliczeń poszkodowanych...... :|
Przemek Zięba

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: Przemek Zięba »

Jacek ma rację, wielokrotnie słyszałem o tym, że lepiej nie bawić się w ,,Chomikowanie" w tym od osób zawodowo zajmujących się zwalczaniem przestępczości w tym internetowej.
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: mwkozlowski »

pojawiły się znowu na stronie PTE, brawo!!!
Piszczałka
Posty: 92
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 11:45
Gender: women
UTM: DA50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: Piszczałka »

Grzegorz Banasiak pisze:Dlatego należy przyjąć zasadę, że jeśli cokolwiek pojawi się do ściągnięcia - ściągać i archiwizować natychmiast
Zgodnie z powyższym postanowiłam sobie jednak "na zapas" pościągać klucze - czynność w trakcie, trochę ich jest...
Niestety przy niektórych wyskakuje komunikat typu "Plik jest uszkodzony i nie dało się go naprawić" (pozycje: 7, 22, 47, 53)
Czy ktoś posiada te pliki i mógłby mi je podesłać? (są duże)
Awatar użytkownika
Przemek K
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 22:24
Lokalizacja: Kalety

Re: Klucze do Oznaczania Owadów Polski

Post autor: Przemek K »

Witam.
Miałem ten sam problem :wink:
Winna okazała się stara wersja przeglądarki, pod najnowszym Internet Explorerem wszystko działa :mrgreen:

Pzdr.
Przemek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LITERATURA”