składki na PTEent 2017

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

składki na PTEent 2017

Post autor: Piątek Wojciech »

dlaczego taka podwyżka za wersję elektroniczną Wiadomości Entomologicznych?
file:///C:/Users/User/Downloads/sk%C5%82adki%20na%202017.htm
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Jacek Kurzawa »

Piątek Wojciech pisze:dlaczego taka podwyżka za wersję elektroniczną Wiadomości Entomologicznych?
file:///C:/Users/User/Downloads/sk%C5%82adki%20na%202017.htm
Trzeba poprawić link.
Na stronie PTE jest link do komunikatu
http://pte.au.poznan.pl/index.html

http://pte.au.poznan.pl/ppe/Pismo_w_spr ... ty_PJE.pdf
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Miłosz Mazur »

Wciąż czekam na możliwość bycia członkiem PTE bez zamawiania prenumeraty.

Składka oczywiście powinna być niższa wtedy.
Jednak nie chodzi tutaj tylko o kasę. Ja po prostu NIE CHCĘ otrzymywać wersji papierowej, skoro jest elektroniczna.

Nie mam powoli gdzie trzymać tych wszystkich książek ;)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Malko »

Miłosz pomimo że sam lubię książki to rozumiem twój punkt widzenia. Im więcej opcji do wyboru tym lepiej, a może i część kolegów amatorów by się przyłączyła przy tańszej opcji?
Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

Koledzy

W bieżącym roku Wiadomości Entomologiczne będą ukazywały się w wersji papierowej. Dyskutowaliśmy nad możliwością przejścia na wersję elektroniczną, ale część członków PTE jest przeciwna. Planujemy ankietę, w której członkowie PTE wypowiedzą się, jaką wersję WE chcą otrzymywać (ja zdecydowanie elektroniczną). Przecież zawsze dla zainteresowanych osób można zrobić dodruk, tak jak w przypadku PJE. Czy będzie to miało wpływ na składkę - trudno mi powiedzieć. Ja przynależność do Polskiego Towarzystwa Entomologicznego traktuję, jako wyróżnienie i nawet, jeżeli będzie wersja elektroniczna WE, mogę płacić tą samą składkę :birra: Już na koniec - to, jakie będzie PTE zależy tylko od nas. Jeżeli będziemy oczekiwali, że Towarzystwo ma tylko coś nam dawać, to........ :ap:
Pozdrawiam :okok:
Andrzej J. Woźnica

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Tomasz Mokrzycki pisze:Już na koniec - to, jakie będzie PTE zależy tylko od nas. Jeżeli będziemy oczekiwali, że Towarzystwo ma tylko coś nam dawać, to........
zaraz, zaraz.. to nie tak Kolego!
Dajemy, płacimy za prąd z własnej kieszeni (skład i edycja Dipteronu naprywatnym kompie i w domu) a ostatnio spotkała mnie niespodzianka:
przysłano mi 3 zeszyty PPE za 2016 bez nru I-szego z adnotacją o wyczerpanym nakładzie i ewentualnym może dodrukiem [(nie) pomijam już to, że za 2015 PPE nie dostałem wogóle a byłem tam autorem pracy ... a WE postarały się w ramach PTE dofinansowanie na tłumaczenie po angielsku ...].
Coś mi tu nie gra :zg: .
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Miłosz Mazur »

Ja nie mam nic przeciwko wersji drukowanej.
Natomiast nie podoba mi się, że członkostwo w PTE obligatoryjnie wiąże się z płaceniem za prenumeratę.

Ja chcę nadal być członkiem PTE, natomiast nie chcę otrzymywać papierowych wersji czasopism.
Ja już mogę nawet zapłacić składkę z równowartością za prenumeratę, jeżeli taki przymus. Ale niech będzie opcja, że nic nie otrzymuję w zamian i wówczas moja składką idzie na...na...coś innego entomologicznego.

Składka taka powinna być jednak zmniejszona o koszt czasopisma. Szkoda, że PTE nie udostępnia na swoich stronach sprawozdań finansowych (a przynajmniej ich nie znalazłem). Więc ciężko wyczuć na co tak naprawdę te składki idą...
Andrzej J. Woźnica

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Też wystarczy mi pd-ef :D ... Sprawozdania.., hmm :ok: Pieniądze są publiczne (od członków i ewentualnie podatników), tak jak i uczelnie ... :idea:
Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

Andrzeju

Też mi się zdarzyło płacić za PPE, mimo, że byłem współautorem artykułu, ale mam nadzieję, że z wersją elektroniczną nie będzie już takich problemów :D Co do PPE - to jest to dziwna sytuacja, że nie dostałeś pierwszego zeszytu. Ale tak, jak już pisałem, cała nadzieja w wersji elektronicznej!

Miłoszu
Przekażę sugestię o sprawozdaniu z działalności finansowej dalej (popieram ten pomysł). Co do wersji papierowych, to będę naciskał aby jak najszybciej (najpóźniej w następnym roku) WE pojawiły się w wersji elektronicznej. U mnie też już brakuje miejsca na półkach!

Pozdrawiam
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Piątek Wojciech »

Jacek Kurzawa pisze:Trzeba poprawić link.
Na stronie PTE jest link do komunikatu
http://pte.au.poznan.pl/index.html
dzięki Jacku :okok:
Miłosz Mazur pisze:Nie mam powoli gdzie trzymać tych wszystkich książek ;)
mogę przyjąć :mrgreen:
natomiast dalej nie wiem dlaczego taka podwyżka jest zaproponowana za wersję elektroniczną, Miłosz poszedł dalej- nie chce otrzymywać nic- Jego wola , każdy organizuje sobie bibliotekę jak uważa, ja jako amator, bez wsparcia finansowego i bez jakiegokolwiek stresu lubię zajrzeć w "papier", bo za każdym razem przedzierając się przez spisy treści poszczególnych zeszytów WE trafiam na zapomniane lub nieprzeczytane publikacje.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Miłosz Mazur »

Co do wersji papierowych, to będę naciskał aby jak najszybciej (najpóźniej w następnym roku) WE pojawiły się w wersji elektronicznej.
Przecież one już są w wersji elektronicznej
http://pte.au.poznan.pl/we/we_16.htm

Dlatego nie widzę sensu za nie płacić, skoro nie chce makulatury na półce ;)
Andrzej J. Woźnica

Re: składki na PTEent 2017

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Uważam, że w PTEntom., WE i inne czasopisma powinny być wyłącznie drukowane w formie elektronicznej!
Odejdą wtedy niemałe przecież koszta składu i wydruku. Można byłoby wtedy zapewne w ramach ?PTEntom. założyć domenę, wykupić hosting ..., pozyskać sponsorów, n.p. z reklam itd...* Póki co, korzystamy z serwerów uczelnianych UP w Poznaniu, za co jestem (ja jako redaktor Dipterona) wdzięczny!

[*]pomarzyć można 8) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”