Zamierzam zmienić MBS 10 na inny

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Przemek Zięba

Zamierzam zmienić MBS 10 na inny

Post autor: Przemek Zięba »

Jak w temacie zamierzam zmienić MBS 10 (chociaż łza się w oku kręci) na trochę nowocześniejszy. MBS jest sprawny posiada okulary 8x i 14 x w tym 8 x z podziałką (jeden okular). Oświetlacz jest tylko działa jak chce tzn. transformator - styki nie pracują jak potrzeba. Korzystałem z oświetlacza pierścieniowego i jest ok, ale oświetlacz wolałbym sobie zostawić do nowego na wszelki wypadek....
MBS nie posiada tej wielkiej i ciężkiej podstawy ani podpórek pod ręce. Dodatkowo dodaje kamerkę 0,3 Mpix z oprogramowaniem.

Stan techniczny określam na dobry. Przestał spełniać oczekiwania ponieważ nie posiada dodatkowego gniazda do kamery, która trzeba wprowadzać w gniazdo okularu. Potrzebuje jednocześnie pracować i rejestrować obraz bez ciągłych manipulacji, bądź pracy na jednym okularze, stąd decyzja o zmianie, pewnie na XLT 101, może na coś lepszego.

Co do ceny to jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę wysłać mu fotki na priv i możemy porozmawiać o cenie. Proszę o propozycje na priv tylko bez żartów - parę złotych jest wart.

Generalnie jestem w stanie sprzedać go (jeśli komuś zależy) wraz z pierścieniem OP 2 (36 diodowym) oczywiście za wyższą kwotę Nowy oświetlacz kosztuje chyba 240 złotych, więc ten mogę dołożyć za 180 złotych dodatkowo. Kamera gratis !!!
Generalnie skóry nie zedrę, Myślę że bez przesyłki cena wraz z oświetlaczem wynosząca 1000 (bądź 800 bez) złotych nie jest zabójcza, wybiorę oczywiście najlepszą ofertę :mrgreen:
Z powodu weekendowego wyjazdu będę dostępny pod mailem dopiero w niedzielę wieczorem
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

A co chcesz kupić, też się zamierzam z kupnem binokularu.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Cześć chyb a XLT 101, ma specjalne gniazdo na kamerę, juz jestem dostępny, dwie osoby które pisały na priv proszę o maile to wyślę te zdjęcia sprzętu jak wygląda. W zasadziechyba wystawie go na Allegro, chyba że ktoś się szybko zdecyduje, okazja jest jak mi się wydaje
pozdr
P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”