Larwa chrząszcza?

Stadia przedimaginalne chrząszczy
ogon__
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 13:38
Lokalizacja: Kraków

Larwa chrząszcza?

Post autor: ogon__ »

Takiego zwierza znalazłem w okruszku pieczywa znalezionym w kącie. Długość około centymetra, zapewne mogło urosnąć bardziej, skoro się odżywiało. Na końcu niewielka kitka. Wygląda na larwę chrząszcza, proszę o identyfikację :wink:
Załączniki
robak.jpg
robak.jpg (56.15 KiB) Przejrzano 2640 razy
Kaska
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 16 kwietnia 2004, 23:19
Gender: women
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Kaska »

Wygląda na rodzaj Attagenus (Dermestidae).
ogon__
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 13:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ogon__ »

Dzięki, sprawdziłem ten rodzaj w googlach i larwy na znalezionych zdjęciach wyglądają identycznie. Dorosłego osobnika jeszcze nie widziałem. Podobno te chrząszcze pojawiły się w Polsce dopiero kilka lat temu. Bardzo czuję się dumny z tego, że mam w domu robaczki zgodne z najnowszymi trendami! Mam nadzieję, że będzie ich więcej, bo ta larwa bardzo smakowała moim mrówkom, miałbym zapewnioną hodowlę karmową.
Krzyżyński
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 8 kwietnia 2008, 22:06
Lokalizacja: Toruń/Kuchnia

Post autor: Krzyżyński »

eeee to żart?
mam nadzieję, że tak...

a jeśli jednak nie...
Chłopie, jeśli wiesz, że trafiasz na coś, co może nie być pospolite, to postaraj się oddać to komuś, kto się tym chętnie zaopiekuje. Może nie widzisz różnicy w zabiciu larwy przez mrówki, a nabiciu jej (albo lepiej wyrośniętego imago) na szpilkę, ale jeśli wyrósłby z tego ciekawy owad to na pewno znalazłby się ktoś, kto za niego oddałby Ci całą paczkę z larwami muchówek ze sklepu wędkarskiego dla Twoich mrówek... :/
ogon__
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2008, 13:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ogon__ »

Przecież szubaki to są dość pospolite owady, nawet jeśli to rzeczywiście ten gatunek, o którym pisałem (a oczywiście tego nie wiem) to podobno rozprzestrzenia się on szybko i jest coraz liczniejszy, więc to na pewno nie żadna rzadkość. A jeśli chodzi o zabijanie owadów i w ogóle innych zwierząt to jestem za, ale dla jedzenia, a nie dla ozdoby...
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

ogon__ pisze:...a nie dla ozdoby...
W tym sęk, że nikt z entomologów, czy to zawodowców czy amatorów nie zabija owadów dla ozdoby albo dla zabawy! :roll:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Larwy”