Kilka owadów [no modem!]

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka owadów [no modem!]

Post autor: Dark »

Hmmmm... ta część forum jakoś słabo funkcjonuje. Dużo osób pstryka owady do identyfikacji, a jakoś mało dla celów "artystycznych". Wrzucam kilka kadrów z mojego pobytu na Mazurach... jest strasznie zimno, ale co nieco lata i łazi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:)
Awatar użytkownika
modliszqa
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 21 maja 2005, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: modliszqa »

piekne :P
artysto :)
ja se pstrykam głównie dla celów artystycznych, ale nie wiem, czy tu są zainteresowani poza Tobą, benasem ........... :)
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Fotki jak zawsze super, szczególnie podobają mi się hylobius na porostach i ta z platycerusem, piekne...
Są tu "fani" Twoich fotografii ;)
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

:)
W każdym razie aparaty w garść. Warto byłoby rozwijać jakoś część galeryjną, np. stworzenie w tym dziale oddzielnych galerii użytkowników (jako odrębne tematy). Myślę nie o czymś na zasadzie obecnego albumu, który słabo funkcjonuje i obciąża tylko serwer (ostatnio wyczyściłem z tego względu swoją galerię).

Aby nie było tylko owadzio:

Dermacentor reticulatus... jest tego wszędzie pełno.
Obrazek

Hyla arborea, jeden z najładniejszych naszych płazów
Obrazek
Awatar użytkownika
modliszqa
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 21 maja 2005, 16:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: modliszqa »

no rzekotki widuję u coraz większej ilości fotografujących a u mnie niet :(
nie wiem kaj jej szukac :(
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Dark pisze::)
W każdym razie aparaty w garść.
Staaary, takie fotki skutecznie zniechęcają do brania się za fotografowanie (przynajmniej mnie), bo dociera do człowieka, że bez względu na to, jakiego sprzętu by człowiek nie zdobył przez lata, nigdy nie będzie robił dobrych zdjęć, bo zabraknie tego czegoś, co emanuje z Twoich (i podobnych, jakie czasem możemy oglądać). Nie sądze, żeby można się było tego nauczyć, to trzeba mieć. A skoro robić zdjęcia bez wyrazu, kompozycji, gry światła i cieni, to lepiej robić to kompaktem za 1000zł, co ostatnio wcieliłem w życie pozbawiony złudzeń.
W każdym razie dla Ciebie gratulacje i wyrazy podziwu.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

no rzekotki widuję u coraz większej ilości fotografujących a u mnie niet
nie wiem kaj jej szukac
Bardzo łatwo je namierzysz. Mają tak charakterystyczny i niezwykle głośny rechot (niesamowite jak na tak małe płazy), że stanowisko dość szybko wyłapiesz. Teraz siedzą w trawach nad brzegami małych zbiorników wodnych. To najlepsza pora na ich upolowanie. Później pozostają już tylko drzewa... a to nie miła perspektywa.
taaary, takie fotki skutecznie zniechęcają do brania się za fotografowanie (przynajmniej mnie), bo dociera do człowieka, że bez względu na to, jakiego sprzętu by człowiek nie zdobył przez lata, nigdy nie będzie robił dobrych zdjęć, bo zabraknie tego czegoś, co emanuje z Twoich (i podobnych, jakie czasem możemy oglądać). Nie sądze, żeby można się było tego nauczyć, to trzeba mieć. A skoro robić zdjęcia bez wyrazu, kompozycji, gry światła i cieni, to lepiej robić to kompaktem za 1000zł, co ostatnio wcieliłem w życie pozbawiony złudzeń.
W każdym razie dla Ciebie gratulacje i wyrazy podziwu.
Nie popadajmy w skrajności :mrgreen:
Sam pamiętam jak troszkę ponad rok temu wyskakiwałem tu ze zdjęciami z Coolpixa i dość szybko byłem sprowadzony na ziemię (w sensie pozytywnym) dobrymi, technicznymi radami. Technikę i zasady komponowania kadru podpatrywałem m.in. u Pawła Jałoszyńskiego (BTW dawno nie był na forum) i mikie'ego (mikie_001). Ponadto sporo rad udzielili mi inni użytkownicy bardziej biegli w technikach fotografii (przepraszam, że już nicków nie pamiętam). Nauczyć się można bardzo dużo... wiem to ze swojego przykładu. Wymiękam jak patrzę na "gniotki", które kiedyś puszczałem :mrgreen: A i tak cały czas widzę kupę mankamentów w swoich obecnych zdjęciach, które chętnie bym poprawił... ale nie zawsze wychodzi ;)
W każdym razie fajnie byłoby ożywić trochę ten dział... nie tylko owadami ;)
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Post autor: Krzysztof S. »

Dark – już dawno przestałem pokazywać swoje foto w albumie, bo jak widziałem, że odsłon było tylko kilka to szkoda zachodu. A myślę, że właśnie tu powinna być bardzo mocna grupa fotografów entomo, a gatunki prezentowane wyjątkowe z racji specjalizacji. O galerii-stronce autorskiej to bardzo dobry pomysł, wydaje mi się że dział FOTO na stronie entomo byłby idalny.
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

moje zdjęcia

Post autor: Kafelan »

Nie mogę wysłać postu i zdjęć
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

off topic: (do Admina): jak już wcześniej pisałem mając identycne problemy - prosimy o przywrócenie możliwości usuwania wlasnych postów.
pozdrawia
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dark pisze::)


Dermacentor reticulatus... jest tego wszędzie pełno.
Obrazek
tutaj sie nie zgodze, ze wszedzie jest pelno D.reticulatus, z trudnoscia przekracza linie Wisły, wiec na zachod od niej moze byc problem z jego spotkaniem.
Tak przynajmniej wynika z danych. Ostatnio w okolicy Zulaw Wislanych znaleziono go na dziku Sus scrofa, ale bylo to raczej typowe zawleczenie.
Badania Szymanskiego potwierdzily jego wybitnie ,,wschodnie" rozlokowanie.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Przemek pisze:
Dark pisze::)


Dermacentor reticulatus... jest tego wszędzie pełno.
Obrazek
tutaj sie nie zgodze, ze wszedzie jest pelno D.reticulatus, z trudnoscia przekracza linie Wisły, wiec na zachod od niej moze byc problem z jego spotkaniem.
He,he.. wiem, zabrakło kluczowego słowa "tutaj" (tzn. nad Śniardwami, gdzie robiłem zdjęcie) :D Zebrałem chyba z pół setki tych kleszczy. Są świetne.
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Kafelan »

Dobre zdjęcia to nie tylko sprzęt, ale umiejętności i ta właściwa chwila ten moment, w którym musimy być na miejscu toczącego się przedstawienia.Fotografia przyrodnicza to nie łatwa sprawa wymagająca od osoby naciskającej spust aparatu wyczucia i smaku rysowanych obiektywem obrazów.Ja nie mam super profesjonalnego sprzętu ani wielkich umiejętności, ale nie zrażam się tym wszystkim. Trzeba dużo pstrykać i to przyniesie z czasem oczekiwany skutek.Po za tym mam możliwość zrobienia takich zdjęć, które są mi potrzebne.Kilka zdjęć z mojej strony, nad którą właśnie pracuję.Nie wstydzę się,że zdjęcia nie należą do tych z wyższej półki. Zachęcam wszystkich do zatrzymania w kadrze otaczającego nas świata szczególnie świata owadów, który nas tak pasjonuje.
Załączniki
jelonki.jpg
jelonki.jpg (136.17 KiB) Przejrzano 5945 razy
hornimanni.jpg
hornimanni.jpg (141.29 KiB) Przejrzano 5946 razy
Cerura erminea.jpg
Cerura erminea.jpg (135.21 KiB) Przejrzano 5952 razy
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Post autor: Krzysztof S. »

Dermacentor reticulatus na zachodzie też jest na tony w odpowiednich środowiskach. Jak spojrzy się na wierzchołki traw to jest tego niesamowite ilości, szczególnie nad stawami. Przy okazji dzisiejsze przezierniki załączam.Dermacentor reticulatus na zachodzie też jest na tony w odpowiednich środowiskach. Jak spojrzy się na wierzchołki traw to jest tego niesamowite ilości, szczególnie nad stawami. Przy okazji dzisiejsze przezierniki załączam.
Natoiast Dermacentor reticulatus oblazły mnie jak fotografowałem Wąsatki.
Załączniki
Wąsatka
Wąsatka
2.jpg (136.94 KiB) Przejrzano 5933 razy
3a.jpg
3a.jpg (133.32 KiB) Przejrzano 5939 razy
Przezierik-fp.jpg
Przezierik-fp.jpg (130.28 KiB) Przejrzano 5952 razy
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dark pisze:
Przemek pisze:
Dark pisze::)


Dermacentor reticulatus... jest tego wszędzie pełno.
Obrazek
tutaj sie nie zgodze, ze wszedzie jest pelno D.reticulatus, z trudnoscia przekracza linie Wisły, wiec na zachod od niej moze byc problem z jego spotkaniem.
He,he.. wiem, zabrakło kluczowego słowa "tutaj" (tzn. nad Śniardwami, gdzie robiłem zdjęcie) :D Zebrałem chyba z pół setki tych kleszczy. Są świetne.
Czesc zebrales i co z nimi????
jesli nie masz co z nimi zrobic daj znac :)
pozdrowka
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Piękne chrząszcze Kafelan. Szkoda, że znacznie musiałem ograniczyć hodowlę... ale w przyszłości ostrzę sobie na nie zęby :)

Piękne przezierniki :D

Przemek. Kleszcze pływają w alkoholu. Miałem wobec nich ciekawy plan... ale ze względu na ich padnięcie nie wypalił. Jakby co, trzymam je i nie wywalam.

Tu masz jednego żywego ;)
Obrazek

I kilka kolejnych kadrów portretowych :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dark pisze:
Tu masz jednego żywego ;)
Piekna dziewczyna :D
jesli mialbys ochote na informacje w sprawie hodowli daj znac udalo mi sie ich utrzymywac miesiacami, wazna jest odpowiednia komora, tudziez inne hity z satelity.
pozdrowka w razie czego przygotuje Ci dane do sporzadzania roztworu do komory wilgotnej
a jesli bys mial dosyc tych przetrzymywanych w etanolu to.....
chetnie wymienie na cos niecos albo przyjme w darze.
Awatar użytkownika
Janusz
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 16:15
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Janusz »

Gratuluję fotografii zarówno tych pierwszych jak i tych następnych. Sam też robię zdjęcia zwierząd, ale raczej nie z takiej odległości. Może kiedyś je wrzucę na forum. Szczególnie gratuluję tych zrobionych waszce.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Janusz pisze: waszce.
Komu??
Awatar użytkownika
Janusz
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 czerwca 2007, 16:15
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Janusz »

Chodzi mi o ten pierwszy zestaw zdjęć.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

W locie

Post autor: Dark »

Wreszcie mam drania uwiecznionego w locie :D

Start
Obrazek

Przelot
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lądowanie
Obrazek
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: W locie

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Darek, jakbym nosil kapelusz to bym go przy tej ostatniej sesji zdjal. Gratulacje. Cale szczescie, ze odszedles na chwile od fotografowania wszystkiego co w terenie znajdziesz na tym samym patyku z Xanthoria parietina ;-).
Pawel
Andrzej Grzywacz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2005, 20:49
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Andrzej Grzywacz »

Zdjęcia genialne, tylo pozazdrościć :D
Jaki sprzęt jest potrzebny aby takie cuda tworzyć, myślę głównie o obiektywach.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Przyłączam się do słów uznania. Tej klasy zdjęcia nie trafiają się często...
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

ja pisze: :D
Jaki sprzęt jest potrzebny aby takie cuda tworzyć, myślę głównie o obiektywach.
i jakie są koszta takiego sprzętu
Stefan Kraśnicki
Posty: 73
Rejestracja: środa, 15 września 2004, 19:19
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Stefan Kraśnicki »

Autor zdjęć nie ukrywa, że posługuje się lustrzanką cyfrową, obiektywem 105mm makro oraz lampą błyskową, która pełni tu istotną role…
A koszt takiego zestawu zależy od klasy korpusu, bo pozostałe elementy są raczej w stałych cenach do zweryfikowania na Allegro…
Ale bez umiejętności namówienia :wink: owada do pozowania nie będzie niestety takich obrazków…
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Djęcia robione chyba w trybie zdjęć poklatkowych, genialne....
Stefan Kraśnicki
Posty: 73
Rejestracja: środa, 15 września 2004, 19:19
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Stefan Kraśnicki »

Niestety to nie są zdjęcia poklatkowe tylko seryjne...
Każda lustrzanka ma taką funkcję ale problemem jest szybkość zapisu plików RAW...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”