Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
pollobo
Posty: 10
Rejestracja: środa, 13 października 2010, 20:56

Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: pollobo »

Witamy wszystkich odwiedzających serwis Entomo.pl!
Niedawno, zdecydowaliśmy się otworzyć działalność o tematyce makrofotografii zwierząt egzotycznych!

W naszych zbiorach znajduje się dziesiątki różnych okazów egzotycznych takich jak pająki i inne pajęczaki, straszyki, chrząszcze, modliszki, karaczany, a wkrótce będą też motyle i wije.

Jeżeli kochasz fotografię, tak jak my, to zapraszamy Cię do udziału w niecodziennych sesjach fotograficznych - w sesjach pajęczaków i owadów pochodzących z egzotycznych dla nas terenów, które swoim urokiem są w stanie zachwycić każdą osobę, a dobry fotograf sprawi, że widzom zabije mocniej serce.

Korzystając z naszych zasobów możesz:

1. uczestniczyć w indywidualnych lub grupowych sesjach makrofotografii egzotycznej;
2. brać udział w kursach makrofotografii egzotycznej;
3. wypożyczać nasze okazy na własne potrzeby filmowe, reklamowe lub sesyjne;
4. w przyszłości będziesz też mógł pojechać z nami w egzotyczne miejsca, aby w środowisku naturalnym uwiecznić to, co inni znają tylko z filmów przyrodniczych.

Aby fotografować pajęczaki i owady egzotyczne nie musisz być mistrzem fotografii oraz nie musisz posiadać specjalistycznego sprzętu - nasze usługi są dla wszystkich chętnych, młodych i starych, doświadczonych i początkujących, mieszkających blisko i daleko. Wystarczy tylko, że posiadasz aparat, wolny czas i pasję, a o resztę zatroszczymy się my.

Życzymy samych udanych sesji makrofotografii egzotycznej,

Andrzej i Paweł

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.makrofotografia-egzotyczna.pl/
Mam nadzieję że do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: Jacek Kurzawa »

Witam.

Ostatnie dwa wieczory spędziłem właśnie na podziwianiu niezwykłych, fantastycznych zdjęć makro:
http://www.flickr.com/groups/insects-st ... 473225120/

W poszczególnych profilach osób można odnaleźć ich zestawy do makrofotografii a wielu przypadkach pod postami są dyskusje i czasem szczegółowe opisy setów i tricków, jak to autorzy robili. Naprawdę jest to kopalnia wiedzy, nie ma tajemnic, wszystko jest jak na talerzu, niektorzy autorzy dokładają wielu starań, by w sumie całkiem gratis podzielić się swoim nabytym doświadczeniem ze wszystkimi. Wymienię tylko tych kilka linków:

Nikola Rahme: http://www.flickr.com/photos/eurythyrea ... 380348890/
Al-Habshi Extreme macro: http://www.flickr.com/photos/alhabshi/s ... 674067133/

Takie czasy!

Dlatego oferta i galeria http://www.makrofotografia-egzotyczna.pl/galeria wydają się, jak na mój gust, odstające od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: M. Stachowiak »

Autorom pomysłu można tylko życzyć powodzenia i wytrwałości — do mistrzostwa to im jeszcze bardzo daleko ;). Hmmm, ciekawe, kogo chcą oni uczyć? I te ceny… :shock:
A może my zaproponujemy im krótki, nieodpłatny kurs makro- i mikrofotografii? :twisted:
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: Voltrax »

M. Stachowiak pisze:Autorom pomysłu można tylko życzyć powodzenia i wytrwałości — do mistrzostwa to im jeszcze bardzo daleko ;). Hmmm, ciekawe, kogo chcą oni uczyć? I te ceny… :shock:
A może my zaproponujemy im krótki, nieodpłatny kurs makro- i mikrofotografii? :twisted:

hmmmm...To ja proponuję autorom odpłatny kurs makro fotografii w ramach kontr oferty! :twisted:
Pomysł chociaż ciekawy to jednak faktycznie odstaje od rzeczywistości.
Do dobrego, artystycznego poziomu to im jeszcze brakuje a gdzie tam mistrzostwo.
Pojedyncze zdjęcie mych "egzotycznych" by pokazać jak wiele można zdziałać tanim aparatem bez dodatkowych szkieł i bez żadnych kursów,szkoleń,nauk,pytań czy innych.
Załączniki
DSC06545a.jpg
DSC06545a.jpg (101.26 KiB) Przejrzano 2578 razy
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: Robert Rosa »

Jacek, deko pojechałeś po bandzie. Nie porównuje się fotografii makro stakowanych preparatów do makro okazów żywych (tu jeszcze rozdzieliłbym na foto w warunkach hodowlanych i w naturze). Spróbuj postakować sobie w lesie :mrgreen: ... w porywach co 20 fota Ci wyjdzie... może, po "roku" usilnych treningów.
I do pollobo: trochę pokory, wstrzemięźliwości i samokrytyki by się przydało... operowanie światłem (i to w warunkach domowych!!!) beznadziejne, kadry nijakie (zwykłe "pstryki"), ostrość a'la "japan", czyli "taka-se"... więc kogo i za ile chcecie uczyć?! Pooglądajcie choćby nasze rodzime fora (fotoprzyroda, makropasja itp.) i zobaczcie co w terenie (!) robi np. niejaki "ricosz" i jemu podobni... teraz ja pojechałem sobie po bandzie, aż mi ulżyło :P :lol:
pzdr.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: Jacek Kurzawa »

Robert, przyznaję Ci rację.

Załączam fotkę wczorajszą - żywy okaz Obrium cantharinum, wielkość 11 mm, czas pracy 5 minut. Jesli ktoś zechce dowiedzieć się szczegółów, proszę pytać.
O.cantharinum to żywa samiczka, składane z 24 fotek. Przypuszczałem, że jak ją położę na korze to będzie siedziała, więc ustawiłem wszystko do zdjęć po czym ją położyłem na korze... i siedziała - przez 2 minuty. To był strzał w dziesiątkę. Zrobiłem 3 serie razem 60 fotek dokładnie w 60 sek. No oczywiscie potem juz nie dało się z nią nic zrobić bo zaczęła szaleć jak to Obrium cantharinum, wylądowała w hodowlarce.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makrofotografia Zwierząt Egzotycznych

Post autor: Dark »

Nie wróżę inicjatywie sukcesu ze znacznie banalniejszego powodu. Na tę chwilę mało kto chce bawić się w kursy makro (chyba, że załatwiane przez firmę i okazyjnie). Współpracuję z dużym studiem prowadząc warsztaty i niestety na makro zapotrzebowania nie ma (a przynajmniej nigdy nie można sklecić jakiejś większej grupy).

Tak więc tłumy walą na fotografię "ogólną", portret, zdjęcia dzieci i domowych zwierzątek. Zamiast makro owadów i pająków szybciej pójdzie fotografia martwej natury i przedmiotów na potrzeby serwisów stockowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”