Euthrix potatoria

Krzysiek
Posty: 207
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Euthrix potatoria

Post autor: Krzysiek »

Zastanawiałem się do jakiego działu to wrzucić, ale decyzja padła na ten dział. W poprzednią sobotę byłem na Mazurach w m.Węgorzewo, gdzie ok. godz. 22.00 zaobserwowałem jak Euthrix potatoria składała jajka na głogu. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ we wszystkich mi znanych publikacjach podawane są różnego rodzaju twarde trawy, trzciny i pałka wodna. Jestem ciekawy czy gąsienice zechcą jeść głóg. Schwytałem tą samice i zebrałem jajka. Jak dotąd zniosła oprócz tych zebranych ok 70 szt. Obecnie czekam na gąsienice i oczywiście zabiorę się za hodowlę, również przetestuje hodowlę na głogu.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Euthrix potatoria

Post autor: Łukasz »

Krzysiek... co ty taki uparty i odkrywczy :gl: pewnie już dużo rzeczy hodowałeś... i wiesz że motyle typu barczatki, pawice, brudnice, składają jaja na byle czym, patykach, deskach, źdźbłach, liściach, cegłach - głóg to tylko przypadek...
Krzysiek
Posty: 207
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Euthrix potatoria

Post autor: Krzysiek »

No cóż każdy się łudzi, że coś nowego zobaczy i wrzuci coś odkrywczego :oops: , takie małe faux-pas.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Euthrix potatoria

Post autor: Łukasz »

Zawsze możesz im wciskać ten głóg :gun: Kiedyś zmusiłem gąsienice O. antiqua do żerowania na sośnie czarnej :twisted: Ale publikacji żadnej z tego nie zrobiłem :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”