Co można dorwać w Tunezji?

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
kmo1994
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 18:53
UTM: Górki Wielkie

Co można dorwać w Tunezji?

Post autor: kmo1994 »

Witam serdecznie. 21.06. 2012- 5.07.2012 wybieram się na wczasy do Tunezji a dokładniej pólnocno wschodniej jej części, do miejscowości Hammamet. Mówie od razu nie jest to jakaś wyprawa entomologiczna o jakiej marze od dawnch lat, lecz wyjazd z rodzicami na wypoczynek. Wybieramy się do hotelu na całe dwa tygodnie, więc nie jest to objazdówka ;D
Mam świadomość, że małe są szanse, żeby coś złapac, ale po prostu chciałbym wiedzieć co prawdopodobnie będe mógł uchwycić.
Ps. Zależy mi głównie na chrząszczach wszelkiego rodzaju a szczególnie coś z kózek, jelonkowatych choć wątpie, że tam mogą być - nie ten klimat myślę.
Pozdrawiam Kamil.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co można dorwaćw Tunezji?

Post autor: PawełB »

W tunezji na wybrzeżu można się zasadzić na Charaxes jasius (krzyżówka pazia z żałobnikiem :-)) Lata też leptotes pirithous.
niestety chrząszczy tam nie widziałem (tzn w strefach miejsko-ruderalnych)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Co można dorwać w Tunezji?

Post autor: Konto_usuniete »

To powiem Ci tak - bez ruszenia się samochodem lub pociągiem nic nie złapiesz - tereny ośrodków są regularnie opryskiwane i nawet o mrówki ciężko - jedyne co Ci zostaje to pas plaży. Jednak gdybyś miał możliwość ruszenia się to polecam miejscowość Mathar, okolice podnóża góry Dzambel Chambi, Nefta, Le Kef, wyrwijcie się choćby do Kartaginy, albo pociagiem do Sfaxu i z niego promem jakieś 20 minut na wyspy Kerkenah. Ham jest zwane miastem śmierdzących wielbłądów - niestety...
Jak możesz zabierz jarzeniówkę UV - zawsze coś na balkon przyleci...
kmo1994
Posty: 115
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 18:53
UTM: Górki Wielkie

Re: Co można dorwać w Tunezji?

Post autor: kmo1994 »

Może być ciężko ale zobacze co da się zrobić.
Dzięki Pozdrawiam Kamil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”