Moja ciekawa obserwacja...

Jeśli chcesz się podzielić swoimi obserwacjami i połowami terenowymi na bieżąco to tutaj. Być może ktoś właśnie w Polsce również złowił to samo... Dobre miejsce na wymianę obserwacji w sezonie.
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Moja ciekawa obserwacja...

Post autor: Ścinek »

Jako iż forum znowu zaczęło "chodzić" chciałbym się przywitać bo wielu, wielu misiącach :)
No a teraz do konkretów.
Udało mi się już znaleźć przekształcone w kolebce Saperda perforata (był gotowy do wyjścia)... czy to nie aby troche za wcześnie;) Ale cóż zima była jaka była. Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego na bazie danych od Jacka nie ma potwierdzenia, że występuje na ślaśku:)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Moja ciekawa obserwacja...

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rzeczywiście wcześnie ten S.perforata, ale zobaczymy, kiedy wyjdzie. :-))))
Ścinek pisze:Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego na bazie danych od Jacka nie ma potwierdzenia, że występuje na ślaśku:)
Parę lat temu nie była jeszcze stamtąd wykazana (publikacja), mimo iz była przez wielu łowiona. Pamietam, ze jest praca, ktora ją wykazuje ze Śląska. Baze tak czy inaczej trzeba uaktualnic...
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

Oj trzeba Jacku, jest sporo nowych gatunków dla poszczególnych krain (opublikowanych).

Cieszę się, że ruszyło forum.... Super!!!!!! :D :D :D

Z podziękowaniami Jackowi za jego starania!!!

rp
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Post autor: Andrzej 54 † »

wreszcie po długi czekaniach jest forum entomo ale Bociana nie zarzucajmy
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Post autor: Andrzej 54 † »

wreszcie forum ruszyło ale nie zapominajcie Bociana
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ścinek »

Witam zapomniałem wam napisać kiedy rzemliki powyłażą:) No więc zaczęły wychodzić już 1,5 tygodnia temu w masowych ilościach (na jedną osike przypada ok 20 osobników ) jednak co mnie bardzo zdziwiło wiele z nich pouszkadzanych (pozyskałem jak narazie tlyko kilka całych osobników)... Niewiem czym to może być spowodowane.
A i jeszcze jedna rzecz... wyłażą one tylko z osik gdzie jest wręcz pod korą "bagno"...
No i to by było na tyle a wraz z nimi wyłażą Xylotruchesy jednak żadnego nie pozyskałem bo zawsze mi gdzieś uciekał lub jak to lubią podkurczały nóżki i nura w wysoką trawe:)
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

co do tych perforata to gatunek ten bardzo lubi wilgoć a nawet b... Ja kiedyś chciałem wyhodować ten gatunek ale nie wiedziałem że ma on tak wielkie wymagania co do wilgoci i wszystkie sz... trafił . Trzeba go mocno podlewac przy hodowli !
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ścinek »

wiem sam tak ostatnio zrobiłem:) Również z Rhagium sycophanta tylko, że przy rhagiumach miałem za wilgotono... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne obserwacje terenowe - chrząszcze”