Analiza fotogrametryczna

krzysztof999
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 14 kwietnia 2013, 08:16

Analiza fotogrametryczna

Post autor: krzysztof999 »

Witam wszystkich,
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat i zamieściłem tutaj bo mowa będzie o literaturze. A mianowicie poszukuję literatury na temat "fotogrametrycznej analizy owadów" coś w tym stylu może to być analiza pszczół, ważek, motyki, i innych rzędów, krótko mówiąc aby owady. W październiku mam zamiar pisać publikację naukową na temat "fotogrametrycznej analizy wybranych gatunków chrząszczy" do analizy ok 2 gatunki po 10 osobników pomiar kończyn dla każdego osobnika, zliczanie kolorów itd. Myślę o Strangali plamistej, Strangali czarniawej i Kruszyce złotawka.
Dziękuję serdecznie o pomoc
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7254
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Analiza fotogrametryczna

Post autor: Rafał Celadyn »

krzysztof999 pisze:W październiku mam zamiar pisać publikację naukową na temat "fotogrametrycznej analizy wybranych gatunków chrząszczy" do analizy ok 2 gatunki po 10 osobników pomiar kończyn dla każdego osobnika, zliczanie kolorów itd. Myślę o Strangali plamistej, Strangali czarniawej i Kruszyce złotawka.
Dziękuję serdecznie o pomoc
:tiaa: ...a gdzie to będzie opublikowane?
(Świata Młodych i Płomyka już dawno nie widziałem :o )
:wine:
Rafał
tak w ogóle, to czekam już parę miesięcy na biedronkę z goniometru ,więc bardzo ciekawi mnie jakiego sprzętu używasz w swoich badaniach...tylko nie odleć z nazwą za daleko,bo ciężko będzie nam dyskutować... :P
Tomasz Rynarzewski
Posty: 143
Rejestracja: środa, 9 maja 2012, 16:22
UTM: CD14
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Analiza fotogrametryczna

Post autor: Tomasz Rynarzewski »

Rzymianie jak szukali sprawcy zbrodni to zadawali pytanie "Qui bono". czyli w jakim celu lub komu ma to przynieść pożytek. Jeżeli analiza cech mierzalnych ma być użyta w np. diagnostyce różnicowej gatunków w kluczu to OK, ale jak to ma być tylko analiza dla analizy to "Qui bono".
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Analiza fotogrametryczna

Post autor: Wujek Adam [†] »

Ponadto jaki cel i sens ma tego rodzaju analiza w przypadku brania pod uwagę zaledwie 10 okazów Rutpela maculata, który to zmorsznik jest gatunkiem o bardzo zmiennej kolorystyce :mysl: :?
(Nie wspominając o tym, czym ma być pomiar kończyn u gatunku, u którego tylne kończyny są znaczącą cechą dymorfizmu płciowego). :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „LITERATURA”