Hodowla Arctia caja

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Prionus
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2011, 13:47
UTM: DC82

Hodowla Arctia caja

Post autor: Prionus »

Witam. W swoim ogrodzie znalazłem piękną Gąsienice niedźwiedziówki kaji która po tygodniu spędzonym w pojemniku do którego wrzucałem liście babki i moreli, przeobraziła się w poczwarkę. I moje pytanie teraz to co zrobić z poczwarką. Jest ona w oprzędzie z liści i nici wytworzonej przez Gąsienice. Dać jej spokój, czy wyjąć? Zostawić tam gdzie jest, czy przełożyć do jakiegoś innego pojemnika, ew. zwiększyć wilgotność? No i kiedy mogę się spodziewać mojej ćmy? ;)
Kamil ZG
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 12:48

Re: Hodowla Arctia caja

Post autor: Kamil ZG »

Obecnie też jestem na etapie hodowli gąsienic, tylko że w warunkach domowych. Na twoim miejscu zostawił bym ją w tym pojemniku, jedyne co to ochronił bym ją przed deszczem jak i palącym słoncem (jeżeli trzymasz ją na zewnątrz) Możesz przykryć wieko, jakąś siatką aby motyl gdy wyjdzie z kokonu nie odleciał, jeżeli chcesz ją hodować. Tak poza tym to wydaje mi się, że motyl wykonał poźno oprzęd, gdyż mnie udało się już zaobserwować imago. Przepoczwarzenie trwa w zależności od warunków do miesiąca. Moim zdaniem na ten czas należy dać poczwarce spokój i jej nie przeszkadzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”