Genialne zdjęcia motyli w locie

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Genialne zdjęcia motyli w locie

Post autor: PawełB »

Zupełnie przypadkiem trafiłem takie rewelacyjne fotki
autor "basior1978" z Jaworza, może ktoś go zna?
widać z postów że dobrze zna się na motylach i sam hoduje, ale u nas na forum go chyba nie ma (a na pewno zdjęć). "Ukrywa" się na forum Chorwacja :-)

http://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t ... &start=135

tu się zaczyna i ciągnie przez wiele stron. Dopracował się świetnej techniki, przypuszczalnie to jakaś mocna lampa stroboskopowa i być może "pułapkowe" tory podczerwieni. Trochę zapewne montowane w fotoszopie. No i oczywiście mnóstwo pracy, cierpliwości i powtórek. Co prawda takie fotki już pojawiały się w necie, sam sposób nie jest niczym nowym, ale takich polskich jeszcze nie widziałem.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Genialne zdjęcia motyli w locie

Post autor: Łukasz »

autor "basior1978" z Jaworza, może ktoś go zna?
Mhm kiedyś utrzymywaliśmy ze sobą kontakt, ów człowiek to w pierwszej kolejności sokolnik :) w następnej motylarz, hodowca. Jakiś czas temu odnalazł w Ustroniu (Beskid Śląski) postojaka wiesiołkowca, zdaje się że we współpracy z czeskimi entomologami.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7281
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Genialne zdjęcia motyli w locie

Post autor: Rafał Celadyn »

...też znam te foty ,był artykuł w Przyrodzie Górnego Śląska właśnie o wiesiołkowcu,niestety nie mam tego numeru (pożyczałem od kumpla).
Pozdrawiam
Rafał
:wink:
Nikiel R. 2009. „Malachitowy koliber" - obserwacje postojaka wiesiołkowca w Beskidach. PGŚ 55: 12-13, 15.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Genialne zdjęcia motyli w locie

Post autor: Antek Kwiczala † »

Znam Rafała osobiście. Sympatyczny chłopak. Motylami zajmuje się już wiele lat. Współpracował m.in. jako obserwator przy zbieraniu danych faunistycznych do pracy "Atlas rozmieszczenia motyli dziennych w Polsce 1986-1995" - jest w wykazie autorów materiałów. Ma szerokie zainteresowania (np. fotografia, sokolnictwo).
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Re: Genialne zdjęcia motyli w locie

Post autor: Witek Płachta »

Rafał Nikiel ma swój profil na "NK" a tam w swej galerii zdjęcia motyli w locie jak również pasikonika. Oprócz tego masę innych zdjęć o tematyce przyrodniczej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”