POMYSŁY na zmianę Forum

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jeśli napiszą, że widzieli G. rhamni - to sukces. A co jeśli napiszą, że widzieli takiego żółtego co po lesie lata i bardzo chcą wiedzieć co to było bo złapali w słoik i przypomniało im się w lipcu ale już nie żył ;)

Darek, dlaczego Ty w postach "ć" nie piszesz, tylko zawsze "c" ?? :-)
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Dispar »

Bo dzisiaj imieniny Leona - to mój dobry kolega i coś tam w głowie juz mam :D . Kompa mam starszego niż ja i tak to juz jest :D .
Marek Hołowiński
Posty: 5058
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Marek Hołowiński »

Darek miło mi,ale zarówno w swoim imieniu jak i (jeśli mogę ) Anety, Grześka Banasiaka, Jacka Kalisiaka i chyba wielu innych - nikt nie zamierza żegnać się z forum z powodu proponowanych zmian. Świetnie że toczy się dyskusja, uważam że jest sporo do powiedzenia. Forum postrzegam bardzo pozytywnie i chętnie widzę nowe twarze. Każdy coś wnosi, choć nie zawsze są to treści merytoryczne, czasem wręcz przeciwnie ale ubarwiają czy ożywiają atmosferę - i czemu to uniemożliwiać?
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: CARABUS12 »

Dispar pisze:Nic bym nie zmieniał w tym forum.
Jestem zalogowanych użytkownikiem kilku forów tematycznie przyrodniczych i każde z nich ma swoje wzloty i upadki. Pamietał bym tylko o jednej w/g mnie ważnej sprawie - jakość sie liczy a nie ilość. Sorry za niedelikatnośc ale co będzxie jeśli forum straci takiego użytkownika jak np. Marek H. a w jego miejsce zyska dziesięciu X-ińskich co będą pisali o tym, że zobaczyli wiosną pierwszego G. rhammi???? Wszelkie zmiany działaja przeważnie na niekorzyśc każdego forum .
Jakość nie ilość też jestem za tym.
Pzdr.
Monia
Posty: 494
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 10:03
Gender: women
Lokalizacja: gogolin
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Monia »

Wiem,że mnie dawno tu nie było,jestem laikiem w oznaczaniu,ale chciałam poruszyć temat właśnie oznaczania fotek.Dzisiaj sobie weszłam w motyle a tam od jednego użytkownika sporo nowych tematów zakładanych jeden pod drugim czy nie mogłaby ta osoba w jednym temacie to napisać i dodawać do niego fotki do oznaczenia?W zasadzie jest kilka takich osób,wiem,że są różne rodziny/rzędy ale może w jakiś sposób by to dało się przyporządkować?
Tak to forum mi się podoba,często zaglądam ale się nie loguję,duzo czytam o tym co mnie interesuje i podziwiam za wiedze.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przejrzałem, rzeczywiście. Na forum panuje zwyczaj umieszczania zdjęć w seriach. W tym przypadku osoba posortowala zdjęcia i zalożyla wiele wątków, ale w każdym jest kilka zdjęć z danejgrupy. Mnie wydaje się to bardzo dobrym posunieciem, bo taki temat moze kiedys trafić np do działu "Lycaenidae". Nie ma tutaj totalnego wymiksowania gatunkow. Takie postepowanie jest oznaką dbalości o to (można wszak wszystko wrzucić razem) i dlugowzroczności. Na mnie to robi akurat pozytywne wrażenie, ale też tyle jest metod ile jest ludzi. Na forum staramy się mieć jakieś zasady, ale zawsze zdarzy się sytuacja, kiedy te zasady się nie sprawdzą.

Reasumując - zdjęcia razem - TAK.
Wszystkie możliwe zdjęcia razem - NIE.
Posortowane - tak.

pozdrawiam!

PS. Dobrze, ze zaglądasz i piszesz, że korzystasz. Powodzenia!
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Brachytron »

Jak już jesteśmy przy temacie to chciałbym zgłosić propozycję rozdzielenia w dziale FOTO-OZNACZANIE muchówek od błonkówek. Często się zdarza, że użytkownicy wkładają w wątek jedno i drugie. W sumie prawidłowo skoro jest taki dział, ale potem rozdzielenie takiego wątku i przeniesienie go w lepsze miejsce bywa niemożliwe.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mamy juz drugi dział, teraz prośba do moderatorow o przesuwanie tematów o muchówkach do nowego działu:
viewforum.php?f=829
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Brachytron »

Dzięki!
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: wojtas »

Nie wiem jak innych ale mnie denerwuje "oznaczanie" przez osoby za bardzo nie znające się na tym co oznaczają. Ponadto swoją odpowiedź przedstawiają conajmniej jako 100% oznaczenie.
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Voltrax »

Bardzo użyteczną byłaby właśnie "poczekalnia"(ktoś wyżej już o nie wspomniał), gdzie nowe tematy czekałyby na "potwierdzenie wartości merytorycznej".
Do tego bazę zdjęć najpospolitszych gatunków z każdego rzędu. Zmniejszyło by to ilość tematów typu "ten robak chciał zabić mi mamę. Tak mam 12 lat"
Wiem dobrze że jest wiele takich baz, ale są one mało przejrzyste dla osoby chcącej oznaczyć pojedynczego chrząszczyka.
Bardzo fajnym okazuje się patent z forum arachnea.org. Tam zakładając nowy temat, wybierasz prefix przed samym tematem, i już wiadomo czy chodzi Ci o oznaczenie,karmienie czy walkę z kosmicznymi krewetkami.
W tym momencie wybierając prefix "oznaczenie", mogłaby wyskakiwać opcja z hiperłączem "najpierw sprawdź w bazie zdjęć"
Zwykłe slajdy ze zdjęciami motylków,muchówek czy chrząszczyków. Rodziny bardziej opisowe typu "długie czułki[Cerambycidae],żywi się detrytusem[Geotrupidae]" To oczywiście sporo pracy, ale myślę że warto.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Brachytron »

Można tak, jak sam zauważyłeś, z dużym wkładem pracy, ale można też inaczej. Sposób jest sprawdzony. Jacek zrobi to mrugnięciem oka a przepis jest tu. Who is Who of Identifiers czyli "kto jest kim z rozpoznawaczy" odsieje osoby przypadkowe. Oczywiście zawsze istnieje margines na osoby znające się ale nie pracujące w znaczących firmach np. ja, ale myślę, że osoba wpisująca się na listę "rozpoznawaczy" będzie łatwo weryfikalną :wink:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Brachytron »

O tym, że koniecznie trzeba coś zrobić świadczy post/wątek z przed momentu :wink:
Witas

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Witas »

wojtas pisze:Nie wiem jak innych ale mnie denerwuje "oznaczanie" przez osoby za bardzo nie znające się na tym co oznaczają. Ponadto swoją odpowiedź przedstawiają conajmniej jako 100% oznaczenie.
Witaj w klubie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: POMYSŁY na zmianę Forum

Post autor: Przemek Zięba »

Brachytron pisze:O tym, że koniecznie trzeba coś zrobić świadczy post/wątek z przed momentu  :wink:

Aaa to Kolega Mcgawin, on oznacza wszystko, jak leci, rośliny i minerały pewnie też :mrgreen:
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”