Świetlówki UV.

Jak łowić owady - metody, pułapki, przynęty, świecenie, czerpakowanie itp.
Awatar użytkownika
krzysztof570630
Posty: 638
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
UTM: Umieszcz EA30
Lokalizacja: Podkarpackie

Świetlówki UV.

Post autor: krzysztof570630 »

Witam i od razu pytam... Mianowicie, o jaką świetlówkę uv pytać? Świetlowki mają różne barwy - żółta, czarna, biała. w dodatku są barwy zimne, ciepłe. Gubię się w tym wszystkim a nigdy nie łowilem przy użuciu światła UV. I jaszcze- jaka moc byłaby zadawalająca?. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Krzysiek Mazur.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Świetlówki UV.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Do połowów używa się powszechnie żarówek rtęciowo-żarowych tzw. "MIX". Nie napisałeś dokładniej czym zasilasz to światło, bo jeśli agregatem, to daj sobie spokój ze świetlówkami (ewentualnie pomocniczo) i świeć MIXem.
Awatar użytkownika
krzysztof570630
Posty: 638
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
UTM: Umieszcz EA30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Świetlówki UV.

Post autor: krzysztof570630 »

Chodzi mi głównie o zasilanie z sieci, ponieważ najwięcej połowów dokonuję obok mojego domu a świecę LRF-ką 250W. Mam również mixa o takiej mocy, ale wydaje mi się, że emituje on słabsze światło.
Dziękuję Ci za zainteresowanie oraz odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Świetlówki UV.

Post autor: Kamil Mazur »

Krzycho,o swietlowkach bylo tu juz wiele. Poszukaj w innych watkach, chociazby o samolowkach. Ze swietlowkami nie masz wiekszego wyboru bo najmocniejsze to 36W. Na taka wiele lat lowie razem z Mixem ale gdy swiecilem sama UV to efekty tez nie byly jakies slabe. Nie ma sensu pisac o innych lampach bo zadales pytanie jasno - o swietlowke. Zatem odsylam Cie do innych watkow. Nie chce mi sie powtarzac bo tak jak napisalem bylo tego wiele lacznie z dyskusja na temat dlugosci fali emitowanej przez tego typu zrodla swiatla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody połowu owadów”