kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Post autor: Chiffchaff »

Pudelek donosi, że wczoraj na Browskiej w Białowieży dwu jegomości z siekierą Fiskarsa w plecaku rozglądało się niepewnie na boki przy starym dębie z żerowiskami chrząszczy. Kto się przyzna? :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Post autor: Jacek Kurzawa »

A to jest coś dziwnego, że ktoś rozgląda się przy dębie, stojąc z siekierą fiskarsa? Skoro prowadzone są badania to dobrze? Jesli ktoś za to płaci to znaczy zę są potrzebne, jesli nie płaci nikt za to, to znaczy że ktoś odwala czarną robotę inwestując to z własnych funduszy.
Chiffchaff pisze:Pudelek donosi, że wczoraj na Browskiej w Białowieży dwu jegomości z siekierą Fiskarsa w plecaku rozglądało się niepewnie na boki przy starym dębie z żerowiskami chrząszczy. Kto się przyzna? :)
Wclae nie pudelek, podaj linka :laugh:


W tytule napisałeś:
Re: kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)
Czy rzeczywiście ul.Browska leży na terenie Parku Narodowego? Czy to wstawienie "PN" spowodowane jest jego bliskością? Dokładnie na zasadzie tego mechanizmu myślowego zaaresztowano w Indiach Petra Svachę (*), bo znajdował się w pobliżu P.N. i jakiś miejscowy tubylec myślał DOKŁADNIE TAK SAMO, jak w tytule.


Dąb miał "żerowiska chrząszczy" co brzmi mniej więcej tak, że Ci goście porąbali ten dąb w miejscu tych żerowisk siekierą, oczywisce przy użyciu narzędzia zbrodni marki Fiskars.

Chciałbym zwrócić uwagę, że takie doniesienia są (mogą być) mocno szkodliwe dla całego środowiska entomologicznego, gdyż sugerują w bardzo pokrętny sposób, że to co raportujesz jest szkodliwe, niezgodne z prawem zabronione i godne napiętnowania (w domyśle, oczywiscie ja to tak odebrałem, ale mogę być jedyną osobą, która to tak odebrała). I oczywiście robią tak ENTOMOLODZY. Dokładnie nie wiadomo co, ale to musi być szkodliwe: mają siekiery (?!), poruszają się w okolicach P.N. (!?), rozglądają się ukradkiem na boki (!?)... ..
Oczywiscie jest dokładnie odwrotnie, dlatego pozwoliłem sobie na dokładne, po mojemu, przetłumaczenie "donosu" na język ludzki.

Pozdrawiam wszystkich poruszających się po lasach z narzędziami firmy fiskars, szczególnie tych w pobliżach rezerwatów i Parków Narodowych :P :P :P :laugh: :laugh: :gl: :hi:

PS. Jesli zaś doszło do naruszenia prawa "w świetle prawa" to niech się tym zajmują Ci, którzy są na etatach i za to im płacą. W pierwszej kolejności niech połapią tych z piłami motorowymi, którzy w całej Polsce wycinają po cichu drzewostan no i może tych urzędników, którzy wydają pozwolenia na zabudowę w takich miejscach jak otulina parków, stanowiska rzadkich i ginących gatunków zwierząt (można wyliczać bez końca).

PS. Ja wiem że żartujesz, ale wiele osób może ten żart źle zinterpretować. Albo tylko mi się tak wydaje....

(*) - Petr Svacha, światowej sławy specjalista w dziedzinie systematyki Cerambycidae, morfologii larw
http://pl.wikipedia.org/wiki/Petr_%C5%A0v%C3%A1cha
Akcja: viewtopic.php?f=40&t=5650
Wygląda tak, jakby Svacha "zasłynął" z tego aresztowania, tymczasem jest autorem kilku z najważnieszych publikacji n.t systematyki Chrysomeloidea i z tego jest najbardziej znany, tym, którzy zajmują się tą grupą.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Post autor: wojtas »

Jacku szczególnie tych którzy poruszają się po lasach samochodami bez zezwoleń.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Nie miałem wczoraj już możliwości pisania. Chciałbym sprostować swoją wypowiedź, gdyż zareagowałem zbyt emocjonalnie. Na pewne sprawy jestem po prostu przeczulony., niestety.
Jak się okazuje, to nie był dąb, Panowie z siekierami nie tylko stali ;-) a co najciekawsze nikogo tam nie widzieli. Ponadto rzeczywiscie ul. Browska graniczy z Parkiem Narodowym, czego nie wiedziałem i dlatego myślałem, że to "wkręt" z tym Parkiem. W ten sposób cała ta sytuacja jest zrozumiała a Twój post odbieram jako rzeczowy i żartobliwy pod pewnym wzgledem.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: kto wczoraj na Browskiej (Biał. PN)

Post autor: Chiffchaff »

Jacku,
dobrze żeś się zreflektował bo łażąc dzisiaj po lesie obmyślałem jakiego by tu posta walnąć by Ci w pięty poszło :)
Pozdrawiam tych dwoje z Browskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”