Proszę o pomoc

grzeked
Posty: 17
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Proszę o pomoc

Post autor: grzeked »

Czy ktoś z użytkowników forum wie, gdzie mogę znaleźć dokładny opis gatunku Pleuroptya ruralis? Interesuje mnie literatura, nie serwisy internetowe. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Tomasz Żuk
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 2 września 2005, 17:00
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Tomasz Żuk »

Jeszcze jutro poszperam ale tak na szybko to w popularnej ksiażce "Motyli" (czeska "y" jest z kreską) Josefa H. Reicholfa wydawnictwo REBO znalazłem jedną stronę z tym motylem. Z językiem powinieneś sobie dać radę.
Pozdrawiam,
Tomek
Tomasz Żuk
Posty: 195
Rejestracja: piątek, 2 września 2005, 17:00
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Tomasz Żuk »

tak jak obiecałem -
znów tylko popularne książeczki Pocket Nature - "Butterflies and moths" Paul Sterry Andrew Mackay - pół strony o Mother of Pearl ( Pleuroptya ruralis)

Pozdrawiam,
Tomek
grzeked
Posty: 17
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grzeked »

Przekopałam sie przez wiele książek, do których miałam dostęp i znalazłam niewiele (szczątki wiedzy), albo zupełnie nic (gatunek widmo). Bardzo dziękuję za informacje, postaram się dotrzeć do polecanych źródeł :)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Szczerze mówiąc, nie znam literatury, w której byłyby szczegółowe opisy, wraz z biologią, jakichkolwiek gatunków microlepidoptera. Zwykle spotyka się jedynie podstawowe informacje o czasie występowania i roślinie pokarmowej, czasem informacje pozwalające identyfikować pewne gatunki. Takie informacje można też znaleźć w necie. Choćby tu: http://www.lepidoptera.eu/show.php?ID=1543&country=PL
grzeked
Posty: 17
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grzeked »

dzięuję za link, strona jest mi znana. Źródła internetowe już wykorzystałam. Chciałam dowiedzieć się, czy istnieją dkładne informacje w literaturze na temat tego pospolitego gatunku (i za pomoc Panu Tomaszowi dziękuję).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”