"Motyle dzienne Polski" - możliwość zamówienia

jon

"Motyle dzienne Polski" - możliwość zamówienia

Post autor: jon »

W ramach pomocy w sprzedaży jaką zaoferowałem wydawcy, otrzymałem od niego pewną część książek w komis. Można ją u mnie zamówić za cenę 45 zł z przesyłką. Nie mam tego wiele. W razie potrzeby proszę napisać prywatną wiadomość. Gdyby ktoś faktycznie chciał abym coś nabazgrał w sensie dedykacji to oczywiście postaram się wykaligrafować to pismem technicznym, bo naprawdę można tym sposobem oszpecić książkę. Jak już to wolę to zrobić w domu, niż na zjeździe w Mielniku, bo nie odmówię Przemkowi... ;).
jon

Post autor: jon »

znacznie istotniejszy wpis prof. Jarka Buszko mogę załatwić komuś w drugiej połowie lipca ;)
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

To ja się pisze na 1 sztuke z autografami :) Moge troche poczekac. Reszta na PW.
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 282
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 22:55
Lokalizacja: Lublin FB08

Post autor: Ronnie »

też bym wziął jedną z podpisami :P
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

zamawiam dwie sztuki :)

Wyslij na priwa kwote razem z przesyłką ;)
Awatar użytkownika
Etro
Posty: 58
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2005, 18:00
Lokalizacja: Wejherowo CF24

Post autor: Etro »

To ja również zamawiam, tyle się nasłuchałem o tej książce, że grzech nie wziąć:D
jon

Post autor: jon »

Do dziś nie otrzymałem paczki z książkami i ciągle na nią czekam. Ponoć trafiła gdzieś do ościennego miasta (nie wiem po co?) Jak tylko dojdzie - dam znać na privy wszystkim jak załatwiamy sprawę. Mam nadzieję, że książki nie ulegną najmniejszemu uszkodzeniu. Gdyby tak się stało, niestety sprawa się odwlecze, bo będę musiał je wymienić u wydawcy. :( Tego poślizgu się nie spodziewałem i przepraszam. Mam nadzieję, że to się wyklaruje dziś.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: romanzamorski »

Ja również jestem zainteresowany kupnem książki - 1 egz. Prośiłbym bardzo o jakiś wpis autorski. Moje dane adresowe znajdziesz w spisie adresów na tej stronce. Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Roman Zamorski
jon

Post autor: jon »

Roman, wybacz, ale napisz mi adres na priva, bo ja nie jestem w stanie poświęcać tyle czasu na szukanie namiarów.
jon

Post autor: jon »

Nie korzystajcie nigdy w usług Agencji Pocztowej PAF, która to ma w cały kraju swoją sieć. (pajęczą chyba). Wystarczy, że pan z agencji pojedzie na wczasy i możecie sobie czekać na przesyłkę do emerytury, bo on akurat pływa w jeziorze i je loda. Poza tym powiedziano mi, że Świdnica jest obsługiwana 2 x w tygodniu ale wczoraj nikt nie pojechał, bo było za mało przesyłek. W jakim my kraju żyjemy??? Wyszło na to, że pojadę sam do agencji pocztowej w Wałbrzychu i odbiorę sobie książki. Nie zdziwię się jak panowie zaproponują mi abym jak już tu przyjechałem, dostarczył paczki z kwietnia mieszkańcom Świdnicy i okolic. Tak przy okazji.
jon

Post autor: jon »

Parę słów krytyki... Dostałem wreszcie ten atlas, dosłownie przed chwilą. Jak na razie to doszedłem do wniosku, że zdecydowanie lepiej oglądałoby się książkę, gdyby część opisowa była wydrukowana na papierze kredowym (jak tablice). Osobiście z tablic jestem zadowolony. Trochę mnie wkurza leciutkie przesunięcie zdjęć i napisów na okładce o jakieś 0,5 mm w lewo. Poza tym jest jeden "babol" wykryty na już. otóż Masłowski nie należy do Sląskiego Towarzystwa Entomologicznego..., ale bardzo by chciał i ma nadzieję że będzie należał :). Istotą atlasu są informacje w nim zawarte i to największy atut. Polecam i tyle.
jon

ISTOTNE dla zamawiających książki!

Post autor: jon »

Zróbmy może tak. W związku z faktem, że zamówień na atlas jest sporo, podam chyba nr konta w tym miejscu bo obawiam się, że pisanie każdemu z osobna nie obejdzie się w końcu bez błędu. Gdyby ktoś chciał fakturę to może ją oczywiście otrzymać od wydawcy, ale musiałby dać mi znać. Ta partia książek to taka wyjątkowa promocja, która zapewne niebawem zniknie. Oczywiście wszyscy Ci którzy zamówili już dostaną te książki po tej cenie. Co będzie potem zobaczymy, ale ja chyba już więcej nie będę ich brał bo zwyczajnie w tej chwili nie wyrabiam się czasowo. Na razie troszkę ich jest. Najprościej będzie jeśli podam ten nr konta i po wpłynięciu kwoty 1x45 zł, lub 2albo 3x 45 - ja wysyłam tę ilość książek jaka wynika z wpłaty. W przypadku wysyłki jednego egz. cena za przesyłkę nie ulegnie zmianie. Jeśli waga kilku książek zwiększy koszt paczki to będę musiał parę złotych doliczyć. Zawsze można też atlas zamówić u wydawcy, ale w cenie 52 zł. Bardzo proszę o podawanie adresu na który atlas ma być przesłany pisząc na priv, albo adres e-mailowy. Proszę napisać swoje nazwisko przy przelewie, tak abym się nie pogubił. Może jakoś uda mi się z tego wybrnąć... :)
Acha i proszę zaznaczyć albo na privie albo na @ czy mam nabazgrać jakiś wpis? Jak na ten temat nie będzie nic to znaczy, że osoba ta nie chce bazgrania po książce. :). Pozdrawiam.

nr konta:
Janusz Masłowski
ul. Mazowiecka 2
58-100 Świdnica
konto: 50102055581111141958400080
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 282
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 22:55
Lokalizacja: Lublin FB08

Post autor: Ronnie »

poproszę wpis, jutro rano przeleję pieniądze.
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lipca 2008, 20:17 przez Ronnie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Janusz Masłowski pisze:Poza tym jest jeden "babol" wykryty na już. otóż Masłowski nie należy do Sląskiego Towarzystwa Entomologicznego..., ale bardzo by chciał i ma nadzieję że będzie należał :).
Jak to czytałem, to pomyślałem, że już się zapisałeś...ale skoro nie, to już teraz nie masz wyboru :lol:

A co do krytyki, to przyznam Ci rację - papier na stronach opisowych mógł być lepszej jakości, ale gdyby był lepszy, to pewnie cena byłaby wyższa...
Poza tym mój egzemparz ma na kilku stronach z opisami lekko rozjechane litery, nie na całej stronie, ale tylko w niektórych miejscach.

Ale tak jak pisałem wyżej, uważam że wyszedł bardzo dobrze :grin:
jon

Post autor: jon »

Niestety na 28 egz znalazłem aż 5 książek z takim lekko rozmytym tekstem albo na jednej albo na dwóch góra stronach w części opisowej. Jak widać nawet Drukarnia Narodowa w Krakowie nie jest doskonała. Ja już dawno bym należał... tylko, że jakieś dziwne zrządzenie losu powoduje, że od ponad roku przekładam wyjazd w kierunku Górnego Śląska. Wtedy miałem w planie odwiedzić Cię po drodze i się zapisać. Będę jechał w drugiej połowie sierpnia. Chciałbym pogadać, dam znać.
jon

Post autor: jon »

Już usłyszałem stwierdzenie, że przy tych motylach to ostro musiałem się napracować w photoshopie, bo wszystkie są takie idealne. Otóż absolutnie NIE!. One tak wyglądają w rzeczywistości. Zresztą jak reszta zbioru. Gdyby ktoś kiedyś przejeżdżał w pobliżu Świdnicy zapraszam na kawę czy piwo. :) A to co napisałem może potwierdzić współautor.
Awatar użytkownika
Paweł Czudec
Posty: 348
Rejestracja: środa, 2 lutego 2005, 16:42
UTM: XC17
Lokalizacja: Banbury(UK), Rzeszów

Post autor: Paweł Czudec »

Książki jeszcze nie mam bo na Polski adres jeszcze nie doszła, a jeszcze do tego musze doliczyć kilka dni wysyłki do Anglii (na wysyłkę za granicę wydawca kręcił nosem).
Janusz Masłowski pisze:Gdyby ktoś kiedyś przejeżdżał w pobliżu Świdnicy zapraszam...
Parę dni przed i po giełdzie w Pradze będę w Bielawie i tak więc jeśli znajdę chwilę czasu to chętnie skorzystam z zaproszenia na pogawędkę przy kawie, no i żeby dostać "bazgroła" do książki. :mrgreen:
jon

Post autor: jon »

Paweł koniecznie. Trzymam za słowo. Bielawa to rzut kamieniem.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Cholera a ja jeszcze nie mam....tzn nie doszła - Janusz trzymaj dla mnie 1 egzemplarz jeśli możesz tak przez tydzień, jak w ciągu tygodnia nie dojdzie to olewam i wezmę od Ciebie ok??
pozdr
mordred
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:16
Lokalizacja: Sandomierz/Kraków

Post autor: mordred »

Spokojnie Przemku - mojej tez jeszcze nie ma, dzwoniłem wiec do wydawnictwa i dowiedziałem się że wysłali dopiero w poniedziałek... Choć trochę zezłościło mnie kiedy dziś listonosz też nic nie przyniósł - w końcu Nowy Sącz i Kraków leżą w tym samym województwie, a nie na innym kontynencie. Zabawne jest to że ona już tu była - w drukarni - potem pojechała do Nowego Sącza, a teraz wraca. Ech :)
jon

Post autor: jon »

Dziś dostałem drugą paczkę z wydawnictwa z książkami. Tym razem wszystkie egzemplarze są idealne. Nikt nie dostanie ode mnie jakiegoś egzemplarza z rozmytymi literami.
Adam, jak będę u Ciebie to wymienię Ci ten felerny egzemplarz.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

U mnie jak narazie jeszcze nie doszła .. :(
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

U mnie też nie, dzwoniłem - podobno wysłane, ale czekam...
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Dzięki za pamięć Janusz :wink:
jon

Post autor: jon »

mordred pisze:Zabawne jest to że ona już tu była - w drukarni - potem pojechała do Nowego Sącza, a teraz wraca. Ech :)
Jeszcze bardziej zabawne jest, że była w Krakowie. Została przesłana do Świdnicy a dziś już pakuję książki do wysyłki do Krakowa ;).
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Widzę, że nie jestem osamotniony w oczekiwaniu na książkę :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Chociaż w dobrym towarzystwie :grin:
mordred
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:16
Lokalizacja: Sandomierz/Kraków

Post autor: mordred »

Pozostaje się tylko cieszyć że strajk poczty się już zakończył - gdyby trwał książki utrzymalibyśmy pewnie po sezonie ;)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ufff wreszcie awizo w skrzynce jutro odbieram :grin:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Proszę państwa, to co przeżyłem przed chwilą zasługuje na opisanie.
Zamówiłem Atlas jak wszyscy. Wczoraj w skrzynce awizo, nie zdołałem odebrać ponieważ wystawiła awizo jakaś firma ,,PAF" odbiór przesyłki w wyśrubowanych godzinach w centrum miasta, nomen omen nie aż tak małego - Lublina.
Jako że szans na odbiór po godzinach pracy nie miałem, ze względu na konieczność stania w centrum miasta w korkach, zdecydowałem się poprosić o godzinę wolna u szefa i pojechałem. Od miejsca pracy 6 km. W centrum korki małe, parking bagatela 3 złote za godzinę.
Wchodzę do tej p.... agencji czy firmy i pokazuję awizo. Panienka mało kontaktowa właśnie podaje przez telefon przepisy kulinarne koleżance, nie reagowałem, po 3 minutach odkłada słuchawkę. Daję awizo, na którym jak bas pisze odbiór w dniu następnym po awizowaniu (czyli dzisiaj) od godziny 9.00. Oczywiście jak przeczuwałem przesyłki nie ma. Panienka tłumaczy że pewnie listonosz jeszcze nie przyniósł, ale że mogę przyjechać później albo poczekać boi najpóźniej za 2 godziny (sic!!) będzie.
Po uzyskaniu informacji (z wielkim trudem) że przesyłka jest z wydawnictwa Koliber, domyślając się że zawiera atlas, pomimo chęci jego posiadania, wściekły poprosiłem o odesłanie atlasu do wydawcy, zwłaszcza że wg panienki z okienka listonosz nie przyjedzie do domu drugi raz z przesyłka.
Szlag mnie trafił :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jako że słyszałem że i Autor -Janusz miał problemy z przesyłką -domyślam się że to ta sama firma.
Zdecydowanie odradzam, może i tańsza ale dla nadającego, pier.... taką imprezę wolę Pocztę Polską chociaż gnuśną, to mam ja pod domem i nie muszę jeździć na drugi koniec miasta po przesyłkę. A wydawca niech sobie rości pretensje do firmy.
Janusz jeśli jeszcze masz jakieś egzemplarze to daj numer konta na maila
pozdr
P.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Skoro są takie przejścia z dostawą w dużych miastach to co będzie w Ińsku? :mrgreen: Mam nadzieję, że wysłano PP a nie jakimś PAF-em czy innym gołębiem.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ochłonąwszy wina obarczam nie ten cholerny PAF tylko wydawcę, który zapewne podpisał umowę z ww. PAF em. jeżeli w Lublinie (450 tys. mieszkańców) jest 2 punkty odbioru to nie zdziwię się jak będziesz musiał jechać Grześku do Stargardu, albo i do Szczecina??? :mrgreen: :mrgreen: albo radzę Ci weź urlop i po prostu czekaj w domu :mrgreen: :mrgreen:
oczywiście żart
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Pożywiom, uwidiom. Stargard to tylko 80 tys. mieszkańców (Ińsko aż ze 3 tys. :mrgreen: ). Czyżby Szczecin?
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Grzegorz Michoński pisze:Skoro są takie przejścia z dostawą w dużych miastach to co będzie w Ińsku?
Twoja metropolia i tak jest większa od mojej :smile: Ja dzisiaj dostałem - 3 dni od zamówienia. Kurier był w domu, ale mnie nie było i domownicy kazali mu pojechać do nadleśnictwa ( 1,3 km)- co ochoczo wykonał. Książka OK :grin: Gratuluję autorom.
Awatar użytkownika
CezaryN
Posty: 215
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 20:10
UTM: DB23
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: CezaryN »

Właśnie odebrałem! Widać firma kurierska dociera i do Polski powiatowej.
Piękna rzecz, podziękowania dla autorów!
Marzy mi się (pewno nie tylko mnie) coś takiego dla miłośników chrząszczy.
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Post autor: Krzysztof S. »

Mimo tego, że zajmuję się chrząszczami zaopatrzyłem się również w ten atlas, świetna pozycja. Składam gratulacje dla autorów za "jakość" treśći i opracowanie graficzne. Gdyby tak Cerambycidae w takiej postaci ujrzeć??

Krzych
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

ptica pisze:a dzisiaj dostałem - 3 dni od zamówienia
Ptica! Nie rób jaj chłopie. Ja zamówiłem jeszcze w czerwcu zaraz jak Grzesiek podał namiary i do dziś gó....o dostałem.
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Grzegorz Michoński pisze:ptica napisał/a:
a dzisiaj dostałem - 3 dni od zamówienia


Ptica! Nie rób jaj chłopie. Ja zamówiłem jeszcze w czerwcu zaraz jak Grzesiek podał namiary i do dziś gó....o dostałem.
Słowo, że tak szybko, ale nie wiem tylko, że dlatego iż zamówiłem 2 egz. czy się gościu mnie przestraszył przez telefon :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Grzegorz, nie tylko ty nie dostałeś. W sumie to zaczynam mieć tego dosyć, to trochę nie OK.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Myślałem, że zostałem sam na polu bitwy ale jest jeszcze Jacek. Choć wątpliwa to i dla mnie i dla niego pociecha.l

Pytanie do Janusza: czy można się jeszcze załapać na książkę u Ciebie?

Jutro dzwonię do tego całego Kolibra - albo wóz albo przewóz.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

To ja mam to samo pytanie do Janusza :cool:
A wydawnictwo poszuka klientów na rynku, pewnie zresztą znajdzie :razz:
jon

Więcej książek nie mam :(

Post autor: jon »

Witam! odpowiadam Grześkowi Michońskiemu i Jackowi Kalisiakowi, że oczywiście można u mnie zamówić te książki. W zasadzie to już 30 paczek czeka na wysyłkę i nie mam już nic, ale jeszcze dla Was się znajdzie. Jadnak nie jestem w stanie wysyłać więcej książek, bo już myślę o urlopie z rodziną. Można jednak zawsze zamówić u wydawcy, jeśli ktoś ma trochę cierpliwości. A w końcu będzie ich trochę rzuconych na księgarnie. Faktem jednak jest, że ten nakład jest mały i b. wiele księgarń nigdy ich nie ujrzy.
jon

Post autor: jon »

Wszystkie paczki wysyłam priorytetem albo jutro rano albo w poniedziałek. Wybaczcie zwłokę, ale musiałem załatwić b. pilną sprawę w Poznaniu. Serdeczne dzięki za pozytywny odbiór i zainteresowanie w imieniu swoim i profesora J. Buszko.
jon

Post autor: jon »

WSZYSTKIE OSOBY KTÓRE ZAMÓWIŁY KSIĄŻKI U MNIE, OTRZYMAJĄ JE PRAWDOPODOBNIE WE WTOREK. PROSZĘ O ZANIECHANIE NOWYCH ZAMÓWIEŃ, BO NIE BĘDĘ MÓGŁ ICH ZREALIZOWAĆ Z POWODU WYJAZDU. DZIĘKI WSZYSTKIM. SERDECZNIE POZDRAWIAM!.

JANUSZ MASŁOWSKI
Dawid Masło
Posty: 9
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Tczew

pytanie

Post autor: Dawid Masło »

A jeśli można spytać w jakich księgarniach w krakowie będzie można tą książkę kupić tak dla spóźnialskich wiadomość :)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Dzięki Janusz, pieniądze właśnie przelałem.
Będę wdzięczny za wpis, mam nadzieję, że współautor zechce mi się wpisać w Mielniku :smile:
jon

Post autor: jon »

O to, które księgarnie są już wyposażone w atlasy prosiłbym pytać Pana Zbigniewa Muzyka, czyli wydawcę. Podam nr telefonu: 0184448416. Proponowałbym zwrócić uwagę aby wysyłał jednak pocztą, co zapewne przyspieszy dostarczenie przesyłki.
Co do Mielnika to już zaczyna mi się komplikować sprawa. Otóż przedwczoraj dowiedziałem się, że w tym akurat terminie ma przyjechać do Polski moja córa z przyszłym zięciem, mieszkająca od 1,5 roku w Nowej Zelandii. :( Kurcze, nie mogę zlekceważyć tych odwiedzin, a z drugiej strony nie chciałbym aby ktoś z Was poczuł się zlekceważony. Nowa Zelandia to jednak "koniec świata" i jej wizyty są bardzo rzadkie, więc będę musiał pójść za opcją zostania w domu. Chyba, że nagle termin wizyty ulegnie zmianie.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: romanzamorski »

Coś z tym numerem telefonu nie tak. Przed chwilą dzwoniłem i połączyłem się z jakąś Waligórą w Łososinie Dolnej. Przy okazji Panie Januszu to reflektował bym na egzemplarz z dedykacją. Jeśli nie jest zbyt późno to spokojnie mogę poczekać do Pańskiego powrotu z urlopu. Pieniądze na konto prześlę zaraz po informacji od Pana, że jest jeszcze szansa. Pozdrawiam. Romek.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16290
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Post autor: Aneta »

Bo numer powinien wyglądać tak: 0-18 444 24 16 :wink: - tak jest na stronie wydawcy:
http://www.wydawnictwo-koliber.pl/sklep/
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

To tam na N. Zelandi taki fajny krewny V. atalanta lata... V goneriella. Jeśli córka łapie Panu motyle, to pewnie Pan ma. :mrgreen:
jon

Post autor: jon »

Aneta, dzięki za sprostowanie i przepraszam bardzo za tę dodatkową ósemkę (pośpiech). Wybacz mi narażenie na koszty. Po powrocie z urlopu chcę poprosić wydawcę o jeszcze jakąś niewielką partię książek w tańszej cenie. Zobaczymy. Jeśli się da to dla to oczywiście dla Pana, Panie Romanie załatwię egz i oczywiście podpisany.
Córka kiedyś złowiła mi palcami okaz monarchy, ale nie zdołała go uśmiercić i puściła wolno. Nie mam jej tego absolutnie za złe. Wręcz przeciwnie. Bardziej byłbym zadowolony z jakiegoś zestawu motyli mikro, gdzie zapewne połowa z tego okazałaby się gat. nowymi dla nauki (?). Z tego co wiem entomolodzy działają tam dość słabo i raczej dobrze poznane są tylko makro. W ogóle b. mało ludzi tam żyje. No ale pisanie o tym to chyba truizm.
jon

Post autor: jon »

Po 30 lipca mógłbym jeszcze paru osobom zaoferować "Atlas motyli dziennych" w cenie 45 zł, gdyby ktoś był chętny. Namiary na nr konta podam jeszcze raz jak wrócę z urlopu. Ale to już proponowałbym załatwić wyłącznie na privie, aby nie zdominować forum sprawą atlasu.

pzdr JM
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Się okazało, że PP dziś dostarczyła zamówione egzemplarze. 6 dni jej to zajęło ale dała radę.
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Dzis dotarł mój egzemplarz. Cudo poprostu. I miłe zaskoczenie ze strony PP data stępla 21, a dziś juz dotarła :) Pozostaje mi jeszcze raz pogratulowac autorom wspaniałego dzieła.
Awatar użytkownika
Etro
Posty: 58
Rejestracja: środa, 20 kwietnia 2005, 18:00
Lokalizacja: Wejherowo CF24

Post autor: Etro »

Ja również dołączam się do gratulacji. Cena nie odzwierciedla prawdziwej wartości ksiązki według mnie! :wink:
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 282
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 22:55
Lokalizacja: Lublin FB08

Post autor: Ronnie »

O tak, masz rację. Dzisiaj dostałem i uważam że jest świetna :)
Awatar użytkownika
Patryk
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 23:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Patryk »

Mój egzemplarz już do mnie dotarł :) Uważam, że to bardzo wartościowa i przydatna książka. Niewiele jest opracowań zawierających tak szczegółowe charakterystyki gatunków i obustronne zdjęcia osobników męskich i żeńskich.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Chciałbym publicznie wyrazić swój podziw dla Atlasu i jego twórców !!
Duże brawa!!
A dodatkowo wyrazić jednemu z Autorów podziękowania za błyskawiczną przesyłkę Pocztą Polską....
Dziękuję Januszu!!!
jon

Post autor: jon »

Tego się nie spodziewałem... Książkę do Ciebie, Przemku (m.in.) wysłałem dziś około godziny 10.00-11.00 i dotarła w tym samym dniu? Niesamowite... Dzięki za miłe słowa. Jednak nie wiem o co chodzi z tą przesyłką? Musiała dotrzeć w ciągu 4-5godzin?
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Takie cuda się zdarzają :) Wygląda to w ten sposób, że ktoś z miasta nadawcy wysłał coś Pocztexem w okolice odbiorcy, i przy okazji kurier rozwozi zwykła pocztę do oddziałów. Czyli jeden płaci a wielu korzysta :D
Rafał Cieślak
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 08:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafał Cieślak »

Witam! Atlas już otrzymałem. Jestem pod wrażeniem. Gratulacje dla autorów.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

[quote="Janusz Masłowski"]Tego się nie spodziewałem... Książkę do Ciebie, Przemku (m.in.) wysłałem dziś około godziny 10.00-11.00 i dotarła w tym samym dniu? Niesamowite... Dzięki za miłe słowa. Jednak nie wiem o co chodzi z tą przesyłką? Musiała dotrzeć w ciągu 4-5godzin?[/quote
Ja tez sie dziwie....ale nie narzekam :)
pozdr
P.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

ja już tez wczoraj otrzymałem :) Cudeńko ! Z przyjemnością będę sie teraz rozglądal za motylami mimo że to nie moja grupa ;)
jon

Post autor: jon »

...i właśnie z tego powodu autentycznie cieszy mnie Twoja reakcja. Ale musisz wiedzieć, że i ja czekam na opracowania wielu rodzin chrząszczy. Mam nadzieję, że w końcu coś takiego powstanie. Kończę właśnie wszelkie wieloletnie budowy i remonty domu więc będzie więcej czasu. Myślę o zainteresowaniu się innymi grupami motyli i chrząszczy. Ciągle brakuje literatury.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Z chrząszczami to taka dziwna sprawa trochę jest. Niby taka duża grupa i tylu ludzi się nią zajmuje ale poza kluczami (i to nie wszystkich rodzin) oraz kilka monografiom wciąż jest sporo do zrobienia. Do dziś nie ma np kompletnego polskiego klucza do kózek, co przy tak atrakcyjnej grupie i w dodatku ze stosunkowo niewieloma gatunkami w Polsce jest dla mnie co najmniej dziwne. Przy większości innych rodzin nie zrobiono prawie zupełnie nic od czasu publikacji klucza. Może wynika to z tego, że jednak mimo wszystko niewiele jest osób zajmujących się chrząszczami w sposób zawodowy oraz dzisiejsze układy na uczelniach, gdzie dużo bardziej pożądane jest publikowanie prac taksonomicznych i rewizji zamiast regionalnych opracowań, które są dużo cenniejsze z naszego punktu widzenia. Dla porównania, rewizja czterogatunkowego rodzaju w czasopiśmie z listy filadelfijskiej opłaca się dwa razy bardziej niż np monografia w rodzaju "Kózki Polski" w języku polskim, która zapisała by się w annałach polskiej entomologii na dziesięciolecia... Ale to już dyskusja na zupełnie inny wątek ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

W temacie kózek Polski to już było na Forum. Z tego co pamiętam to były dwie odrębne inicjatywy i cisza...
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

czyli jak zawsze ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 449
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Czekamy też na monografię Carabidae, o której wspominał Mietek Stachowiak. Może coś już wiadomo?
Awatar użytkownika
alps
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2007, 23:35
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: alps »

Otrzymałem przed chwilą ATLAS "MOTYLE DZIENNE POLSKI". Wielkie litery nie są przypadkowe. Gratuluję Autorom wspaniałego opracowania i dziekuję.
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Curculio pisze:Dla porównania, rewizja czterogatunkowego rodzaju w czasopiśmie z listy filadelfijskiej opłaca się dwa razy bardziej niż np monografia w rodzaju "Kózki Polski" w języku polskim
i tu jest pies pogrzebany :mrgreen:
nie pozostaje więc nic innego chrząszczarzom jak załozyć worki pokutne, pposypać głowy popiołem i udać się na korepetycje do AUTORÓW ATLASU - tak się to robi panowie.
P.S. wieść o książce już leci na skrzydłach przez Europę - odezwał się do mnie Włoch - gdzie i za ile mozna kupić - jak się dowiedział że kosztuje +- 20 Euro to stwierdził że zamawia 100 egzemplarzy bo zejdą mu na pniu wśród znajomych.
Tak więc przy okazji jeszcze raz WIELKI SZACUN !!!!
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Janusz Masłowski pisze:Tego się nie spodziewałem... Książkę do Ciebie, Przemku (m.in.) wysłałem dziś około godziny 10.00-11.00 i dotarła w tym samym dniu? Niesamowite... Dzięki za miłe słowa. Jednak nie wiem o co chodzi z tą przesyłką? Musiała dotrzeć w ciągu 4-5godzin?
Januszu znowu w skrzynce mam awizo na przesyłkę, jeśli to będzie znowu atlas znaczyć może że wysłałeś mi dwukrotnie ........
Oczywiście jeśli to atlas to odeślę, albo wyślę komuś, kogo wskażesz - kto zamówił, jeśli to atlas to by się zgadzało co do czasu wysyłki......
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

Zamówiłem atlas w niedzielę. dzisiaj z rana dotarł:)))
Jednym słowem cudowny!!! Podziękowania i gratulacje dla autotrów tego cuda :wink:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ja mam juz dwa atlasy, oczywiście pomyłka stad zdziwienie co do szybkiego dostarczenia atlasu. Janusz! pisze na maila w sprawie zwrotu jednej sztuki, chyba ze to gratis :mrgreen:
pozdr
P.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Grzegorz Michoński pisze:Czekamy też na monografię Carabidae, o której wspominał Mietek Stachowiak. Może coś już wiadomo?
Wiadomo, że będzie przynajmniej półroczne opóźnienie (z przyczyn ode mnie niezależnych) :sad:. Sorry!
Awatar użytkownika
Jaszulin
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 3 sierpnia 2008, 09:12
UTM: XA33
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Jaszulin »

Janusz Masłowski pisze:Nie korzystajcie nigdy w usług Agencji Pocztowej PAF, która to ma w cały kraju swoją sieć. (pajęczą chyba). Wystarczy, że pan z agencji pojedzie na wczasy i możecie sobie czekać na przesyłkę do emerytury, bo on akurat pływa w jeziorze i je loda. Poza tym powiedziano mi, że Świdnica jest obsługiwana 2 x w tygodniu ale wczoraj nikt nie pojechał, bo było za mało przesyłek. W jakim my kraju żyjemy??? Wyszło na to, że pojadę sam do agencji pocztowej w Wałbrzychu i odbiorę sobie książki. Nie zdziwię się jak panowie zaproponują mi abym jak już tu przyjechałem, dostarczył paczki z kwietnia mieszkańcom Świdnicy i okolic. Tak przy okazji.

To prawda. Aby odebrać Atlas musiałem fatygować brata ze Słupska do Sławna (ok. 30 km)!
Awatar użytkownika
Marcin D
Posty: 75
Rejestracja: środa, 14 maja 2008, 12:13
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Książka

Post autor: Marcin D »

Czy zostały jeszcze jakieś egzemplarze tej książki, bo chciałbym zamówić 1 egz.?
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

tak samo i ja chciałbym zamówić jedną książkę ;)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16290
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 2 times

Post autor: Aneta »

Jeśli nie są wam niezbędne egzemplarze z autorskim autografem ;) , możecie zamówić atlas np. tutaj.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

dzięki za info :D
Bartek Pacuk
Posty: 3282
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Bartek Pacuk »

Ja wprawdzie atlasu nie kupiłem, ale kilka dni temu miałem wreszcie okazję mieć go w ręku, obejrzeć, poczytać conieco. I docenić jego wartość. Rzeczywiście, jest to książka przygotowana bardzo starannie i może zainteresować także kogoś, kto z motylami nie ma wiele do czynienia i się nimi specjalnie nie interesuje (czyli kogoś takiego jak ja :wink: ). Przy tej okazji, oglądając barwne tablice ze zdjęciami gatunków, postanowiłem sprawdzić, ile z nich potrafię tak naprawdę rozpoznać. No cóż, chwalić się nie ma czym - wyszło, że 21... Na poziomie rodzajowym - trochę lepiej, modraszka czy przeplatkę raczej odróżnię od innych, ale poziom gatunkowy to dla mnie zbyt wiele :razz: Ale jeszcze kilku gatunków jestem w stanie się nauczyć i może nawet to zrobię, hehe :smile:
W każdym razie atlas oceniam bardzo pozytywnie :smile:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”