Jakiś Latridiidae może?

Awatar użytkownika
Andrzej Kurzawa
Posty: 1031
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Napoleonów
Kontakt:

Jakiś Latridiidae może?

Post autor: Andrzej Kurzawa »

Co to za maluszek, ok 1,8 mm?
Załączniki
1
1
100_2536b.JPG (77.6 KiB) Przejrzano 1439 razy
Awatar użytkownika
Mattitjah
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Płock

Post autor: Mattitjah »

Na zdjęciu nie widać szczegółów tego mikrusa, ale czy to nie jest jakiś Corticaria sp. np C. longicollis (Zetterstedt, 1838)? Ale lepiej poczekajmy na słowo ekspertów!
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Mi to osobiście bardziej wygląda na przedstawiciela Cryptophagidae
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Marek Przewoźny pisze:Mi to osobiście bardziej wygląda na przedstawiciela Cryptophagidae
Moze byc Pteryngium, ale zadnych cech kluczowych nie widac, wiec duzy znak zapytania. Sowa, zlituj sie i zacznij sie uczyc fotografowania, robisz taka mase zdjec i zero postepow... A tego zwierzka zabij i przechowaj (z danymi oczywiscie), warto bedzie kiedys spojrzec z bliska.
Pawel
Awatar użytkownika
Andrzej Kurzawa
Posty: 1031
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Napoleonów
Kontakt:

jakość zdjęć

Post autor: Andrzej Kurzawa »

Sorry za zdjęcia, ale robione o zmierzchu, kodakiem z 740 z raynoxem i na dodatek skubaniec szybko biegał. Wcześniej nie miałem czasu, bo pracuję, a lepszy sprzęt niebawem kupię, tylko muszę załatwić kilka ważniejszych wydatków. Dodam, że już robię więcej zdjęć poza szklanką, bo rzeczywiście ładniej wychodzą. Jednak kilka fajnych okazów, przez to, tylko widziałem i tyle z tego mam ;)
Nastawiam się na robienie lepszych zdjęć i obiecuję, że będą. Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony środa, 25 czerwca 2008, 11:41 przez Andrzej Kurzawa, łącznie zmieniany 2 razy.
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: jakość zdjęć

Post autor: Pawel Jaloszynski »

sowa pisze:Sorry za zdjęcia, ale robione o zmierzchu,
Zdjecie to swiatlo; nie masz swiatla to nie rob zdjec ;-) Jak masz zwierza w lapie to poczekaj do rana. A jak chcesz miec troche swiatla to zrob sobie z kartonu, folii aluminiowej, kalki technicznej i odrobiny tasmy klejacej przedluzacz/dyfuzor na ta popierdulke zwana lampa, ktora jest w takich aparatach.
Pawel
Awatar użytkownika
Andrzej Kurzawa
Posty: 1031
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 20:27
Lokalizacja: Napoleonów
Kontakt:

odp

Post autor: Andrzej Kurzawa »

Przyznam się, że trochę nie przyłożyłem się do tych zdjęć, byłem zmęczony. On mi przyleciał podczas robienia innym chrząszczom i usiadł na "pulpicie" i zrobiłem mu tak przy okazji (jak Bagousowi), tylko że tu już słonko zachodziło. Rano szybko do pracy i tak w kółko. W międzyczasie, żeby nie dostać świra, to robię sobie fotki tym robalkom. Staram się :)
Najładniejsze zdjęcia robię w sobotę i w niedzielę, bo nie pracuję. Dzięki za porady. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Chrząszcze [FOTO-oznaczanie]”