Tani zestaw makro do lustrzanki

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
arczi
Posty: 21
Rejestracja: niedziela, 4 listopada 2007, 00:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Tani zestaw makro do lustrzanki

Post autor: arczi »

Witam.

Rok temu kupiłem Canona 350D - zafascynowała mnie fotografia... Z czasem jednak odkryłem swoją największą pasję - zdjęcia makro i świat owadów. Przygodę z makro-fotografią zacząłem po zakupie Heliosa 44m-2 i pierścienia odwrotnego mocowania. Szybko doszedłem do wniosku iż brakuje mi poprawnego oświetlenia i zrobiłem dyfuzor. Tak więc mój zestaw do makro to pierwotnie:

Canon 350D + KIT'owy obiektyw (18-55) + pierścień odwrotnego mocowania + Helios 44m-2 + dyfuzor smoróbka.

Ponieważ jednak Helios wraz z stosunkowo krótkim KIT'em robił winietkę - i zdjęcia trzeba było przycinać więc okazyjnie nabyłem taniutki obiektyw Canon EF 28-90mm i mój zestaw obecnie wygląda tak:

Canon 350D + Canon EF 28-90 + pierścień odwrotnego mocowania + Helios 44m-2 + dyfuzor smoróbka.

O budowie tego zestawu możecie poczytać więcej na mojej stronce w tym artykule: www

W ciągu całego roku (2007) udało mi się tym zestawem dwukrotnie przekręcić licznik zdjęć Canona, na stronie mam około 500 fotek owadów i pająków (zapraszam do mojej galerii: galeria).

Najlepsze moje fotki z tego roku możecie obejrzeć tutaj: galeria www

Dodatkowo zebrałem troszkę informacji o alternatywnych możliwościach robienia zdjęć makro... i skleciłem taki mały artykulik: www

Mam nadzieję że moje (stosunkowo niewielkie) doświadczenia i tych kilka linków które tutaj wkleiłem będą w jakimś stopniu dla Was pomocne. Dodatkowo mam cichą nadzieję że znajdę na tym forum pomoc w identyfikacji owadów - bo w tym zakresie jestem kompletnie zielony... a zawsze miło wiedzieć czemu zrobiło się zdjęcie....

I moje pytanie - gdzie najlepiej wklejać zdjęcia owadów do identyfikacji? Założyć gdzieś jeden temat i tam powolutku wrzucać kolejne fotki... czy próbować tworzyć po jednym nowym temacie (na każde pojedyncze zdjęcie) - i umieszczać je z prośbą o identyfikację w różnych kategoriach (o ile uda mi się zidentyfikować owada)????

GORĄCO POZDRAWIAM!!!!!!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16319
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno
Podziękowano: 4 times

Re: Tani zestaw makro do lustrzanki

Post autor: Aneta »

arczi pisze:I moje pytanie - gdzie najlepiej wklejać zdjęcia owadów do identyfikacji? Założyć gdzieś jeden temat i tam powolutku wrzucać kolejne fotki... czy próbować tworzyć po jednym nowym temacie (na każde pojedyncze zdjęcie) - i umieszczać je z prośbą o identyfikację w różnych kategoriach (o ile uda mi się zidentyfikować owada)????
Jest specjalny dział - fotooznaczanie, podzielony z kolei na poddziały: motyle, chrząszcze itd. Tam umieszczaj zdjęcia do oznaczania. I najlepiej rób wątki zbiorcze dla każdej grupy - czyli gdy utworzysz temat dla np. jakiegoś motyla, kolejne zdjęcia motyli dodawaj w tym samym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”