biegaczyk

Awatar użytkownika
GrzegorzT.
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:42
UTM: EC08
Lokalizacja: Warszawa

biegaczyk

Post autor: GrzegorzT. »

Witam,
proszę o pomoc w oznaczeniu biegaczyka. Został odłowiony w dąbrowie w okolicach Dąbrowy Białostockiej. Jego wielkość około 8mm.
Załączniki
Biegaczykgłowa1.jpg
Biegaczykgłowa1.jpg (86.77 KiB) Przejrzano 2551 razy
Biegaczyk.jpg
Biegaczyk.jpg (74.95 KiB) Przejrzano 2563 razy
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Cyziu a kluczy nie masz??? no panie doktorze :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
GrzegorzT.
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:42
UTM: EC08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GrzegorzT. »

Osoba o charakterze ignoranta proszona jest o niezabieranie głosu w dyskusji, która dotyczy materii dla niej obcej. No chyba, że ta osoba zjadła wszystkie rozumy, zna się wyśmienicie na Carabidae i jest w stanie wskazać jaki gatunek przedstawiają fotografie.
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Cyziu to jak przepychano cie przez doktorat to wszyscy wiedzą na SGGW więć skoro piszesz o ignorantach to sam sobie strzelasz samobója. Dziwne że robiąc pracę doktorską z tego a nie innego tematu masz problem z oznaczeniem - chyba w trakcie wykonywania doktoratu posługiwałeś się kluczami do oznaczania ? czy moze prawdziwa jest opowieść że nie byłeś w stanie poprawnie oznaczyć nawet najprostrzych gatunków i wszystko za ciebie robił promotor bo miał już dość twojego IGNORANCTWA i chciał mieć cie poprostu już z głowy. A biegaczyk jest bez trudu do odnalezienia w necie.Bo chyba do rodzaju to poznasz ? czy też poptrzebujesz pomocy. :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2007-06-29, 13:55 ]
Tarwacki G.: Zróżnicowanie gatunkowe zgrupowań biegaczowatych (Carabidae) w monokulturach sosnowych po zastosowaniu ogniskowo-kompleksowej metody ochrony lasu. Leśne Prace Badawcze, 2004, 1: 103-118
Skoro jesteś samodzielnym autorem tej pracy nie powinieneś mieć kłopotu z oznaczeniem -przynajmniej do rodzaju - chyba, że ktoś oznaczal wtedy materiał za ciebie. a to juz inna bajka
Awatar użytkownika
GrzegorzT.
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:42
UTM: EC08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GrzegorzT. »

Biskup, ignorantem to ty jesteś skoro nie napisałeś jaki to gatunek. Widocznie sam nie wiesz. Przez cały okres robienia doktoratu nikt za mnie nie oznaczał biegaczy, nawet promotor. Chyba, że konsultacje sprawdzające moją poprawność oznaczenia uznajesz za coś innego. A czy ty znasz wszystkie gatunki, że tak gdybasz. Jakbym nie miał wątpliwości co do gatunku, to bym nie zamieszczał zapytania. Co z tego, że w necie zamieszczane są zdjęcia owadów, skoro często są źle oznaczone, często są gatunki bardzo do siebie podobne i co wtedy?! A tak w ogóle to piszesz nie na temat!
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

:mrgreen: brawo chłopaki, kocham was :oops: :twisted: ... i proszę o jeszcze... bo już usypiałem na ym forum :lol: ... a tak po mojemu, czyli po IGNORANCKU... Temat pracy zaczynał się od słów .. "zróżnicowanie gatunkowe...itd." ... noooo Panie G. T. ... nie popisaliście się, a gdzie dociekliwość naukowca.. a czemu kutasika nie wynicowaliśmy itd. itp.... nie będzie z tego Forda GT 3000....ale pozdrawiam was ... i czekam na jeszcze 8)
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

"wirtualna wyspa entomologiczna" wymiata :) hehe
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Od małej zadymki jeszcze nikt nie wykorkował :) 8) Wygarnęli sobie i po krzyku. Poza tym od tłumionych emocji można dostać zawału, jak się będzie coś kisić w duszy
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Gatunki z rodzaju Agonum Bon. generalnie (z małymi wyjątkami) są trudne do oznaczenia. Często trzeba się posiłkować analizą budowy kopulatorów. Załączone zdjęcie technicznie nie jest najlepsze, co utrudnia możliwość pewnego rozpoznania gatunku, ale na 95% jest to A. hypocrita (Apf.).
MS
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Chyba, że konsultacje sprawdzające moją poprawność oznaczenia uznajesz za coś innego.
Cyziu konsultacja to jest wtedy gdy poprawność oznaczenia jest przynajmniej 51% a nie 5 % wtedy to nie konsultacja tylko weryfikowanie błędnie oznaczonego materiału. :mrgreen: :mrgreen:
A jak oznaczałeś motyle na SGGW? pamiętasz? miernikowce które oznacza się po kopulatorach ty "bezbłędnie oznaczyłeś " do gatunku - szkoda tylko że zaliczyęłś je do sówek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
do siebie podobne i co wtedy
jak pisze Robert - preparujesz kutafonka :mrgreen: :mrgreen:
P.S. masz jeszcze turecki sweterek?????? :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
GrzegorzT.
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:42
UTM: EC08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GrzegorzT. »

Dziękuję za pomoc w oznaczeniu Agonum hypocrita Panu Mieczysławowi Stachowiakowi

Pozdrawiam wszystkich
PS.

1. wszystkie biegaczyki, które oznaczałem sam były poprawnie oznaczone więcej niż w 51%, czyli mogę uznać że to były konsultacje;
2. nigdy nie bawiłem się w oznaczanie na podstawie klucza motyli, a tym bardziej miernikowców (a pomyłka wystąpiła przy przekładaniu z jednej gabloty do drugiej - );
3. tytuł artykułu, który podałeś nie był tytułem mojej rozprawy doktorskiej
4. nigdy nie miałem tureckiego sweterka, chyba pomyliłeś mnie z kimś innym
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

wszystkie biegaczyki, które oznaczałem sam były poprawnie oznaczone więcej niż w 51%, czyli mogę uznać że to były konsultacje
a ile było 52? :mrgreen:
nigdy nie bawiłem się w oznaczanie na podstawie klucza motyli
a czy ja pisałem ze na podstawie klucza???? oznaczałeś na podstawie atlasu
tytuł artykułu, który podałeś nie był tytułem mojej rozprawy doktorskiej
a czy piasałem że to tytuł twoje pracy doktorskiej???
nigdy nie miałem tureckiego sweterka, chyba pomyliłeś mnie z kimś innym
czyżby no to zostawię do oceny przez forumułowiczów
pytanie czy na załaczonym zdjęciu jest "szetland" czy tureckie wdzianko?
Załączniki
gtarwacki.jpg
gtarwacki.jpg (14.59 KiB) Przejrzano 2618 razy
Awatar użytkownika
GrzegorzT.
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2005, 21:42
UTM: EC08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: GrzegorzT. »

grzegorzb, a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to turecki sweter?!
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Po raz drugi proszę
no dobra dla Ciebie wszystko :mrgreen: ale przy "locus typikus" wdzianka pozostaję niezmienny :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

moderator2 pisze:Po raz drugi proszę, żebyście przenieśli się z tą piaskownicą na priva. Trzeciej prośby nie będzie, za to będę ciąć posty.
Koleżanko Moderator2. Wszak zyjemy w demokracji i nie ma w/w postach nic takiego, aby je ciąć. No i poza tym w telewizji dają jak zwykle powtórki..., stąd ożywienie na forum wygląda wspaniale w porównaniu do TV :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

normalnie strach sie odezwać .. :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Carabidae (Biegaczowate)”