trocinowe stworzenia?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Bernadeta
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:02
Gender: women

trocinowe stworzenia?

Post autor: Bernadeta »

Prawdopodobnie z trocin,widuje je na ścianie pokoju za pojemnikiem z gryzoniami .Zdjęcie może trochę rozmyte,ale mam nadzieję,że widac

http://picasaweb.google.com/Bernadeta01 ... 7267836050

Cóz to może byc? Nie skaczą ,chodzą ,są maleńkie jak pyłek,miękkie po naciśnięciu i zostaje czarna plamka na ścianie. Czy są szkodliwe dla gryzoni?Czy jest na nie sposób jakiś,czy po prostu z racji uzywania trocin trzeba się pogodzic z ich obecnością?
Bernadeta
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:02
Gender: women

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Bernadeta »

teraz juz są trzy zdjęcia,może podsuną komuś pomysł ,co to może byc za robaczek??
http://picasaweb.google.com/Bernadeta01/Robaczki#
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Voltrax »

To gryzki jakieś (psocoptera). Nie oznaczę do gatunku. Nie wiem czy w jakikolwiek sposób mogą zagrozić gryzoniom, ale najpewniej przywleczone z trocinami. Nie są groźne dla człowieka.
Bernadeta
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:02
Gender: women

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Bernadeta »

Dziękuję za odpowiedź ,jakby jeszcze ktoś wiedział czy szkodzą gryzoniom? Mam myszki i chomika ,to byłabym wdzięczna. Jak się ich można pozbyc ? płytka Globol ? czy jest może coś bezpieczniejszego ?,obawiam się,że może zaszkodzic gryzoniom ta płytka.
Filip S.
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 21:05

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Filip S. »

Globolem to swoje zwierzątka zatrujesz. Najlepiej wyrzuć trociny i kup świeże, najlepiej ze sklepu gdzie długo nie leżą. Pamiętaj również, żeby trociny nie były w wilgotnym miejscu bo to sprzyja rozwojowi gryzków. Twoim futrzakom gryzki nic nie zrobią, więc możesz być spokojna.
Bernadeta
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:02
Gender: women

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Bernadeta »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi ,uff uspokoiłam się :)
Bernadeta
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 11:02
Gender: women

Re: trocinowe stworzenia?

Post autor: Bernadeta »

a poza globalem coś bezpieczniejszego? Czy zostało tylko usuwać samemu i liczyć na pająka,zajął się nimi również.Czytałam też w necie,że wzrost temperatury może spowodować ,że się wyprowadzą w końcu,bo lubią chłód i wilgoć.W tym pokoju mam aktualnie 21 stopni .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”