Nowy podręcznik zoologii

Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nowy podręcznik zoologii

Post autor: Marek Przewoźny »

Już jest nareszcie pierwszy tom podręcznika zoologii z prawdziwego zdarzenia. Następca słynnego podręcznika Grabdy:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/18855/ ... a-t-1.html
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

Ciekawe, w którym tomie będą stawonogi i kiedy się on pojawi.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Ja uczyłem się z Grabdy ale i też z Jury:) Ciekawe jaki będzie ten trzeba się wybrać do księgarni i oglądnąć
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Tom 2 stawonogi, a tom 3 kręgowce
Rafał Ruta
Posty: 250
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Rafał Ruta »

Szkoda tylko, że jest to tak siermiężnie wydane. Kiepski, gruby papier, klejone, miękka okładka. Podejrzewam, że po paru miesiącach używania kartki zaczną wypadać. Cena zupełnie nie przystaje do jakości, zwłaszcza gdy porównać ją z jakością choćby niedawno wydanej polskiej edycji Ewolucji Futuymy. I minus za stronę graficzną, niestety odbiega ona od współczesnych standardów i jest niejednolita (są rozdziały świetnie zilustrowane, ale niestety niekiedy bywa wprost przeciwnie).
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Post autor: mwkozlowski »

Rafał Ruta pisze: z jakością choćby niedawno wydanej polskiej edycji Ewolucji Futuymy. .
książka Futuymy fajna, ale mam osobiste konotacje... wzięli ode mnie zdjęcie na okładkę i zrobili z niego koszmarnego ufoka... trzeba uważać z redaktorami!!!
Grabo
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grabo »

Oczywiście słowa krytyki, krytyki merytorycznej jak najbardziej są na miejscu czy podczas wystąpienia danej osoby czy w przypadku jakiejkolwiek publikacji czy to ma się rzecz z artykułem naukowym czy publikacją w postaci książki.
Natomiast mnie jedna rzecz dziwi. Jest wielu dobrych entomologów w naszym pięknym kraju, czy takich entomologia to prywatne hobby czy hobby i jednocześnie pracą w instytucie lub na uczelni. Nawiązuje tutaj do jednego aspektu, mianowicie do pewnego braku jeśli chodzi o publikacje naukowe czy popularnonaukowe w naszym ojczystym języku.
W związku z powyższym uważam, że każda publikacji mimo błędów graficznych czy merytorycznych np. błędne oznaczenie jakiegoś gatunku jest pozytywnym objawem twórczości na rzecz niesienia kaganka oświaty dla Narodu Polskiego.
Dziękuje
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Dzis dostałem właśnie pierwszy tom nowej Zoologii, treść super ale jakość wydanie...wielki zawód...W pełni zgadzam się z Rafałem :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „LITERATURA”