Internet Archive

Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Internet Archive

Post autor: Brachytron »

Może już gdzieś było o tym, ale i "Internet" i "Archive" są tak popularnymi słowami, że wyszukiwarka wywala niemal wszystkie posty :mrgreen:

Przeglądając dzisiejszą "Wyborczą" natrafiłem na artykuł o nowym pomyśle Google na katalogowanie książek oraz zdecydowanym temu sprzeciwie Microsoftu i innych. W artykule pojawiła się informacja że jest coś takiego jak "Internet Archive", która ma zeskanowanych legalnie 1,5 miliona wydawnictw. Oczywiście sprawdziłem ważki - wyskoczyło 50 pozycji. Stare prace ok. 100 letnie, są wśród nich jednak perełki jak np. prace Risa, Tillyarda, Kirby'ego - ogólnie ludzi, którzy kładli podwaliny pod odonatologię. Jest też co nieco o błonkówkach, innych grup nie sprawdzałem ale muszą być. Pliki w pdfach (oryginalnych i przerobionych na czarno-białe), DjVu...

Może się przydać...
Awatar użytkownika
red45
Posty: 788
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 10:49
UTM: CC83
profil zainteresowan: Fotografia przyrody astronomia samoloty
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: red45 »

Kiedys znalazlem ten serwis wklepujac w google lacinska nazwe jakiejs blonkowki. Wyskoczyla mi strona z jakiegos dunskiego klucza, o ile dobrze pamietam. Tam jest chyba tak, ze starsze dziela sa wskanowane w calosci, natomiast nowe pozycje sa w takiej wersji 'trial' - mozna ogladac co ktoras strone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LITERATURA”