Przygotowania do nocnych łowów

Kaperek90
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Gostyń

Przygotowania do nocnych łowów

Post autor: Kaperek90 »

Przygotowuję się do łapania motyli nocnych i chciałbym uzyskać kilka porad typowo praktycznych. Nie wiem na co się zdecydować na prześcieradło i żarówkę, czy na przynętę? Mieszkam blisko łąk, ale nie lasów, łowy chcę przeprowadzić w ogródku, która metoda była by lepsza?
Po pierwsze o jakiej porze w jakich godzinach? Słyszałem, że najlepiej po zachodzie.
Jeżeli chodzi o łowy na przynętę, czy znacie jakąś prostą, słyszałem o grubych sznurkach, lub paskach materiału, nasączonych w... ( no i właśnie znacie jakąś prostą recepturę?) mam do dyspozycji także pnie dwóch wiśni, mogę je posmarować ( i tu też zastanawiam się czym czy piwo z cukrem? jaka ma być tego konsystencja itp)
Jeżeli zdecyduję się na przynętę, słyszałem, że motyle można nawet strącać od razu do zatruwaczki, a co z prześcieradłem? tam będą chyba bardziej płochliwe, normalnie siatką je złapać ?
I na jakie "zdobycze" mogę liczyć w tym okresie?
Sorki, że zadaje tyle pytań, ale to będą moje pierwsze nocne łowy i chciałbym się do nich dobrze przygotować. z góry dzięki za odpowiedzi :wink:
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Kacprze słuchaj jest dział na tym forum DOWNLOAD ściągni sobie tą książke i znajdziesz odpowiedźi na nurtujące cię pytania :)

https://download.entomo.pl/
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Możesz zacząć od zwykłej żarówki na jasnej ścianie. Zobaczysz czy coś przyleci.
Tak samo z przynętą. Zacznij od czegoś, co masz pod ręką.
A potem kolejne próby.

Tylko nie męcz owadów i zadbaj o zatruwaczkę, jeżeli chcesz je usypiać. Chyba, że na początek wystarczy oglądanie :)
Kaperek90
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Gostyń

Post autor: Kaperek90 »

Dzięki! Książka bardzo mi pomogła.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Milo ze moglem pomoc jesli masz jeszcze jakies pytania pisz na priv, postaram sie udzielic pomocnej odpowiedzi;)
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Post autor: Gucio »

Ja jeszcze zachęcam do przeczytania tego tematu viewtopic.php?t=10435 (Łowienie na przynętę)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”