co to?

sue
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 15:46
Lokalizacja: rzeszów

co to?

Post autor: sue »

nie wiem, czy można rozpoznać, bo jest niewyraźie, ale będę wdzięczna, jeśli komus się uda. dodam jeszcze tylko, że bzyczy :shock:
Załączniki
IMG000259.jpg
IMG000259.jpg (36.55 KiB) Przejrzano 1557 razy
brakkonta

Post autor: brakkonta »

oj, bzyczy, bzyczy, a nieraz jak z kolesiami się zlecą, to uprawy szlag trafia. Melolontha melolontha, czyli chrabąszcz majowy. Na Roztoczu np. to ludzie wiadrami to to zbierają i karmią świnie. Do unikatów nie należy.
Mazep
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Co jak co ale zeby nie wiedziec jak wyglada chrabaszcz majowy. Ostatnio na jakims forum chyba 17-sto latek. Proszac o identyfikacje dodał ze pierwszy raz w zyciu widział chrabaszcza.
sue
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 15:46
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: sue »

Jak sie nie spotkalo, to skąd ma sie wiedziec? Jak już, to ja spotykam karaczany, mrówki faraona i rybiki cukrowe... Jak się mieszka w mieście to mozna nie znać. Nie mówię, że to dobrze, ale co zrobić? :???:
Awatar użytkownika
Mattitjah
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Płock

Post autor: Mattitjah »

No tak, ale w mieście też można spotkać wiele ciekawych, a niekiedy rzadkich zwierząt. Na wsi i w lesie przebywam bardzo dużo czasu, a jeże czy dziki na wolności, to widziałem dopiero w Łodzi (dziki dokładnie w Lesie Łagiewnickim), jakoś skubańce się w moich okolicach kryją w tych lasach Gostynińsko-Włocławskiego PK. Nie rozumiem tłumaczenia, że można nie znać, bo to zwykłe ignoranctwo lub lenistwo. Czasem trzeba spojrzeć pod nogi albo w górę, zatrzymać się przy krzaczku, usiąść i popodziwiać piękno przyrody. Słyszałem o dziewczynie co w wieku 18 lat uczyła się rozróżniać sosnę od jarzębiny, ale pozostawię takie przypadki bez komentarza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mattitjah
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Płock

Post autor: Mattitjah »

sue pisze:dodam jeszcze tylko, że bzyczy
a niektóre chrząszcze nawet piszczą :mrgreen:
sue
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 15:46
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: sue »

Będę od tej pory uważniejsza;-) nigdy nie jest za późno, żeby się czegoś nauczyć... po to własnie zajrzałam na to forum (odrózniam sosnę od jarzębiny, jesli ktoś miałby wątpliwości... :grin:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chrząszcze [FOTO-oznaczanie]”