Wspomnienie usera w poście

Omówienie nowych funkcji na Forum, wdrożonych od września 2023.
admin
Administrator
Posty: 1606
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Wspomnienie usera w poście

Post autor: admin »

Jest na Forum nowa funkcja znana z wielu serwisów społecznościowych, z iNaturalist itd polegająca na wywołaniu (wspomnieniu) użytkownika Forum poprzez dostawienie znaku @ przed nazwą jego profilu (nick). Operacja jest prosta, bowiem Forum automatycznie podpowiada nazwy istniejących Forumowiczów. Opcja ta jest dostępna jeśli otworzymy nowe okno odpowiedzi za pomocą przycisku ODPOWIEDZ natomiast nie zadziała w oknie SZYBKA ODPOWIEDŹ.
Wspomnienie użytkownika nie powoduje żadnej dodatkowej akcji (jak np na iNauralist, gdzie tam wysyłane jest powiadomienie), lecz jedynie zaznacza użytkownika w tekście.

@Aneta @Grzegorz Banasiak @krzem @rysiaty itd. @Jacek Kurzawa

PS. To pierwsze użycie, dopiero teraz widzę, że pojawiło się to na czerwono.
Załączniki
user_in_post.jpg
user_in_post.jpg (31.92 KiB) Przejrzano 969 razy
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 18:36
UTM: DC47
Podziękował(-a): 2 times

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: konrad »

admin pisze: piątek, 8 września 2023, 19:39Wspomnienie użytkownika nie powoduje żadnej dodatkowej akcji (jak np na iNauralist, gdzie tam wysyłane jest powiadomienie), lecz jedynie zaznacza użytkownika w tekście.
Czy to zatem nie czyni tej funkcji bezużytecznej? Przecież to chyba właśnie na tym polega, żeby user wiedział, że został wspomniany w poście, a jeżeli nie otrzyma żadnego powiadomienia, to skąd ma o tym wiedzieć? :mysl:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9504
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Wywołanie usera w poście

Post autor: Jacek Kurzawa »

admin pisze: piątek, 8 września 2023, 19:39 Wspomnienie użytkownika nie powoduje żadnej dodatkowej akcji
konrad pisze: piątek, 8 września 2023, 19:57 Czy to zatem nie czyni tej funkcji bezużytecznej? Przecież to chyba właśnie na tym polega, żeby user wiedział, że został wspomniany w poście, a jeżeli nie otrzyma żadnego powiadomienia, to skąd ma o tym wiedzieć? :mysl:
:brawo:
Zgadza się... i dzięki temu sprawdziłem, że jednak ... :?

A jednak wspomnienie powoduje wysłanie powidaomienia i tak myślałem, że po to jest, ale w pierwszej chwili, widząc brak emaila, zwątpiłem w tą funkcję. Testujemy to. Użytkownik o wywołaniu jego profilu zostaje powiadomiony w sekcji Powiadomienia.

@konrad sprawdź :-)
Załączniki
wspomnienie.png
wspomnienie.png (30.55 KiB) Przejrzano 960 razy
Awatar użytkownika
konrad
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 3 września 2016, 18:36
UTM: DC47
Podziękował(-a): 2 times

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: konrad »

Wydaje się działać. Nie wiem, czy pokazał się numerek, bo wszedłem od razu w wątek poprzez „Ostatnie tematy” i nie zwróciłem na to uwagi, natomiast po kliknięciu w „Powiadomienia”, powiadomienie jest widoczne.
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: krzem »

:ok: potwierdzam!
było powiadomienie z numerkiem
Justyna
Posty: 528
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: Justyna »

Może coś robię nie tak, ale u mnie nie działa (wpisanie @ nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji ;) jak tu: viewtopic.php?f=29&t=47204&p=299887#p299887
admin
Administrator
Posty: 1606
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: admin »

W tamtym wskazanym wątku o trzmielu są dwie możliwości dodania odpowiedzi - za pomocą przycisku ODPOWIEDZ, które otwiera nowe okno do odpowiedzi z wieloma opcjami dostępnymi podczas pisania - i w tym oknie działa to wspomnienie
oraz SZYBKA ODPOWIEDZ, w której ta opcja nie działa, wystarczy sprawdzić. I to zapewne jest przyczyną, że wspomnienie użytkownika za pomocą @ nie działa :D

Zatem do instrukcji dopisuję odpowiedni komentarz w pierwszym poście.
Załączniki
1-odpowiedz w oknie  - 2-szybka odpowiedz.png
1-odpowiedz w oknie - 2-szybka odpowiedz.png (19.14 KiB) Przejrzano 798 razy
Justyna
Posty: 528
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: Justyna »

@admin niczego sobie uciąć nie dam, ale mam dość mocne przekonanie, że klikałam w normalną odpowiedź, z otwierającym się dużym oknem do pisania - tak jak teraz. Wpisuję @ i nic mi się nie rozwija. Piszę z Firefoxa, ale przed chwilą sprawdzałam na Chromie i też nie działa.
admin
Administrator
Posty: 1606
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: admin »

Tak, wszystko sie zgadza. Racja i dziękuję. Potestowałem.... A jednak... udało mi się wreszcie znaleźć przyczynę. Teraz ta funkcja powinna już działać. Przy okazji wykryłem podczas testów, że nie dzialało to w okienku Szybko Odpowiedź i znalazlem rozwiązanie, więc teraz działa to w każdym okienku i powinno działać już dla wszystkich Zarejestrowanych Użytkowników Forum.
Justyna
Posty: 528
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: Justyna »

@admin tak, teraz zadziałało :)
admin
Administrator
Posty: 1606
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Wspomnienie usera w poście

Post autor: admin »

@Justyna Cieszę się. :okok:
Widzę, że kod ma taką postać, że można usera wspomnieć znając tylko jego id.

Kod: Zaznacz cały

[smention u=5965]Justyna[/smention] 
Sama funkcja jest przydatna w takiej sytuacji, gdy piszemy w inny wątku, w którym nie ma postu danego użytkownika. Dzięki takiej wzmiance zostanie on o tym powiadomiony i zajrzy do takiego wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak działa NOWE FORUM”