Dodatkowe pola w Profilu

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Pod avatarem, obok każdego postu wyswietlane są dodatkowe informacje. Edytuje się je w swoim profilu
ucp.php?i=172
Mogą pomóc nam i innym, ich wypełnienie jest dobrowolne.

Dodatkowymi polami w profilu są:
UTM
poziom
Staż

Ponadto kilka pól widocznych jest, gdy przegląda się Profil Użytkownika
Foto
zbiór, liczba okazów
poprzednie loginy

Pole "Staż" pomoże ocenić innym, czy posty piszze osoba początkująca czy ktoś obeznany z entomologią więcej lat. Mam nadzieję, że pomysł nie jest zły.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Miłosz Mazur »

Czy pole "staż" będzie się zmieniało z kolejnym rokiem w kalendarzu?

Poza tym to jest strasznie subiektywne...Ja nie wiem jaką datę (rok) miałbym podać jeżeli chodzi o początek przygody z owadami.
Pierwszy złapany owad? Pierwsza gablota? Czas keidy zdecydowałem się na jedną grupę? Pierwsza publikacja?
Nie mam pojęcia, a u mnie rozstrzał jest dość duży ;)

Pole z liczebnością zbioru też jest mało informatywne. Ja mam w zbiorach ponad 13 000 oznaczonych okazów, pewnie z 5-6 tys nieoznaczonych i na pewno drugie tyle czekających na spreparowanie. Znowu ciężko :)

Pomysł z poprzednimi loginami fajny, chyba że one zmieniają się na forum po zmianie nicka. Czy są np jakieś moje stare posty, gdzie jeszcze figurowałem jako Curculio? No chyba, że bardziej chodzi o wypowiedzi kogoś i powoływanie się na niego: "Pan X cytuje, że Pan Y gdzies kiedyś już o tym pisał". A Pan Y już ma inny nick i nie wiadomo o kogo chodzi. W sumie może być przydatne.
Salticus
Posty: 243
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 19:35
Specjalność: Orthoptera
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Salticus »

Czy jest możliwe, żeby zawartość pola "Kto" była opcjonalnie widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników forum i nieindeksowana przez wyszukiwarki? Jeśli nie, to może dałoby się wprowadzić drugie pole "Kto" widoczne tylko po wejściu na profil użytkownika? Nie chcę tu dalej pisać anonimowo, chętnie się ujawnię, zresztą w korespondencji prywatnej podpisuję się imieniem i nazwiskiem, ale z uwagi na paranoiczny stosunek do prywatności w internecie nie chcę, żeby dowolna osoba z zewnątrz mogła sobie wygooglać moje posty i sprawdzić, na jakich forach się udzielam, o której godzinie piszę, gdzie obecnie przebywam, itd.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

To jest bardzo słuszna uwaga. Pole "Kto" zostało ukryte, jest dostępne w Profilu uzytkownika, do kórego dostęp mają tylko zalogowani uzytkownicy. W ten sposób Google nie zaindeksuje tego pola, bo do Profili memberlist.php?mode=viewprofile&u=17 (to administratora) nie majądostępu uzytkownicy niezalogowani w tym Google i inne boty.

PS. W tej chwili Profile są widoczne dla botów, zaraz to wyłączę.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Zmieniłem dostęp dla niezalogowanych - pola Profili Forumowiczów są niewidoczne. Dla botów również.
memberlist.php?mode=viewprofile&u=17 - sprawdzić po wylogowaniu. Obejrzenie tego linku wymaga zalogowania (rejestracji).
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: CARABUS12 »

Witam
Moim zdaniem takie informacje są zbędne.
Jeśli ktoś jest na forum już parę lat to wie z kim i o czym może popisać :birra:
Wojciech Kubiak
Posty: 655
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Wojciech Kubiak »

Jeśli się ludzie znają - fakt, nie jest to konieczne. Ale jeśli jest ktoś nowy i chce dopiero poznać o co w tym wszystkim chodzi, to myślę, że dodatkowe informacje się przydadzą, a na pewno nie zaszkodzą. :okok:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Grzegorz, zdziwiłbyś nie raz, gdybyś wiedział, kto jest za nickami, które z pozoru wyglądają zwyczajnie, użytkownik dość nowy a postów niewiele.... Trudno jest (be!, jest to niemozliwe) oszacować po nicku, czy masz do czynienia z dzieckiem, spammerem, człowiekiem nauki czy weteranem w entomologii. Czasami ktoś w entomologii stawia pierwsze kroki, co wcale nie oznacza, że są to jego pierwsze kroki w życiu. Różnie to bywa. Dodatkowe pola mają nam pomóc, jak już pisałem, w rozpoznaniu, kto jest z naszych okolic, poziom zaawansowania, wiek, sprzęt czy zbiór.

Dokładam jeszcze jedno pole, w naszej branży bardzo istotne - specjalizacja - to z pewnością będzie jedno z bardziej przydatnych pól w profilu.
Salticus
Posty: 243
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 19:35
Specjalność: Orthoptera
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Salticus »

admin pisze:Pole "Kto" zostało ukryte, jest dostępne w Profilu uzytkownika, do kórego dostęp mają tylko zalogowani uzytkownicy. W ten sposób Google nie zaindeksuje tego pola, bo do Profili memberlist.php?mode=viewprofile&u=17 (to administratora) nie majądostępu uzytkownicy niezalogowani w tym Google i inne boty.
Bardzo dziękuję za uwzględnienie mojego postulatu :) . Wprowadzenie pola "Specjalizacja" jest znakomitym pomysłem.

To jeszcze jedno pytanie. Kiedyś pod awatarem było pole "Pomógł" - gdy ktoś udzielił użytecznej porady albo pomógł oznaczyć okaz na zdjęciu klikało się w przycisk pod postem tego użytkownika i otrzymywał on punkt. Czy jest możliwe przywrócenie tej opcji? To sympatyczny sposób, żeby "uhonorować" aktywnych użytkowników forum.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Opcji POMÓGŁ niestety nie da się uruchomić, próbowałem. Wtyczki nie chcą działać. Teraz wdrażanie tego nie ma i tak sensu, bo jest już nowa wersja phpBB, ktorą będzie trzeba wdrożyć, a która nie jest kompatybilna w tej chwili z dużą ilością róznych dodatków, będzie krokiem w przód ale i wstecz :-) Dlatego teraz na okres około pół roku wstrzymam sie z doinstalowywaniem nowych wtyczek, bo po aktualizacji większość z nich może przestać działać.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Miłosz Mazur »

Pobawiłem się nieco tymi opcjami. Uwaga dotycząca ukrycia tożsamości fajna. Choć ja już nie będę nic zmieniał co by nie robić zamieszania ;)

Pole liczba okazów fajna z samej ciekawości choć wiadomo że bardzo szacunkowa. W profilu nie da się wpisać wartości właściwej w tysiącach bo przyjmuje tylko liczby do 999. Jak wpisałem np 15 to w naszym profilu pisze że jest to wartość w tysiącach, ale jak już wejdziesz na swój profil jako odwiedzający to widać tam tylko "15", nie ma żadnego zaznaczenia że chodzi o tysiące ;)
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Miłosz Mazur »

Fajna była by też opcja przeszukiwania użytkowników pod kątem specjalizacji. Można by łatwo znaleźć speców od poszczególnych grup.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Miłosz Mazur pisze: W profilu nie da się wpisać wartości właściwej w tysiącach bo przyjmuje tylko liczby do 999. Jak wpisałem np 15 to w naszym profilu pisze że jest to wartość w tysiącach, ale jak już wejdziesz na swój profil jako odwiedzający to widać tam tylko "15", nie ma żadnego zaznaczenia że chodzi o tysiące ;)
Poprawiłem, teraz nie jest w tysiącach, można wpisać liczbę do 5 mln.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Miłosz Mazur pisze:Czy pole "staż" będzie się zmieniało z kolejnym rokiem w kalendarzu?

Poza tym to jest strasznie subiektywne...Ja nie wiem jaką datę (rok) miałbym podać jeżeli chodzi o początek przygody z owadami.
Pierwszy złapany owad? Pierwsza gablota? Czas keidy zdecydowałem się na jedną grupę? Pierwsza publikacja?
Nie mam pojęcia, a u mnie rozstrzał jest dość duży ;)
Poprawiłem - zmieniłem :-) Teraz pole oznacza rok, w którym rozpoczęlismy przygodę z entomologią. Rok nie będzie zmieniał się wraz z kolejnymi latami (2016, 2017...) a liczba lat nie uaktualniałaby się sama. Rok mówi to samo, informacja jest tylko wyrażona w inny sposób.
Awatar użytkownika
Psax
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 lutego 2016, 13:09
UTM: 33UVR
Specjalność: nic szczególnego
profil zainteresowan: Fotografowanie, biomonitoring
Lokalizacja: Příbram, CZ

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Psax »

Hello all,
new to forum, new registrated forum member from Czech rep.

When adding info to my profile these error messages showed up:

Pole „Specjalność” zawiera niewłaściwe znaki. Dozwolone są tylko litery, liczby i „_” .
Pole „Numer ICQ” jest za długie, wymagane jest maks. 0 znaków.
Pole „Strona WWW” jest za długie, wymagane jest maks. 0 znaków.
Pole „Zawód” jest za długie, wymagane jest maks. 0 znaków.


Podpis is the same: Pole „Podpis” jest za długie, wymagane jest maks. 0 znaków.

wymagane jest maks. 0 znaków? How can I add info in zero length?

Thank you for answers.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Welcome! Thank you for message and description. Problem was fixed. Try it now again, each field can be empty or not.
Awatar użytkownika
Psax
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 lutego 2016, 13:09
UTM: 33UVR
Specjalność: nic szczególnego
profil zainteresowan: Fotografowanie, biomonitoring
Lokalizacja: Příbram, CZ

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Psax »

Thank you for quick reply.
Unfortunately, error messages are still the same.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Brachytron »

Dopisuję się do tego. Właśnie chciałem wpisać swoje specjalności czyli Odonata, Aculeata --> Pole „Specjalność” zawiera niewłaściwe znaki. Dozwolone są tylko litery, liczby i „_” . Usunąłem przecinek i znowu to samo.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Zrobione, trzeba sprawdzić, powinno działać - dozwolone są dowolne znaki.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Brachytron »

Działa :ok:
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: Mothman »

admin pisze:Pole "Kto" zostało ukryte, jest dostępne w Profilu uzytkownika, do kórego dostęp mają tylko zalogowani uzytkownicy.
:hahaha: Tylko, że pole "Kto" znajdujące się pod awatarem jest widoczne również dla niezalogowanych użytkowników :pc: ... więc na jedno wychodzi, czy się ma w loginie imię i nazwisko :jo: pod awatarem widać wszystko
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Dodatkowe pola w Profilu

Post autor: admin »

Poprawiłem to. Pole "Kto" wyświetlane jest w profilu użytkownika, a to widoczne jest tylko dla zalogowanych.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”