Nowe EntomoLabels :-)

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Miłosz Mazur pisze:No nie jest to łatwy programik i nieco mało intuicyjny. A może tylko ja jestem taki nieogarnięty ;)
Dokładnie miałem te same odczucia, ale to jest tak, że program tworzą informatycy a dopiero użytkonik końcowy podpowiada, czego by oczekiwał, w których miejscach itp. Mamy tą możliwość i takie informacje zwrotne są potrzebne i zostaną uwzględnione w nowych wersjach tego programu. Na razie to jest wersja beta i z czasem będzie zapewne łatwiejsza. Teraz trudno jest zrozumieć nawet podtstawowe operacje, dlatego też uwagami dzielimy się na Forum, żeby innym było łatwiej postawić pierwsze kroki.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Miłosz Mazur pisze: Np:
1) Etykiety lokalizacyjne z miejsca A - 33 sztuki
2) Etykiety lokalizacyjne z miejsca B - 5 sztuk
3) Etykiety lokalizacyjne z miejsca C - 14 sztuk
4) Etykiety determinacyjne gat. A - 2 sztuki
5) Etykiety determinacyjne gat. B - 22 sztuki
6) Etykiety determinacyjne gat. C - 16 sztuk
7) Etykiety do tacek do gablot gat A - 1 sztuka
8) Etykiety do tacek do gablot gat B - 1 sztuka
itd itd

Generalnie na raz sobie wpisać wszystkie możliwe rodzaje etykiet w rożnej liczbie sztuk i wymiarach, a potem wszystko wydrukować na jednej stronie.

To ogromna oszczędność papieru, tuszu i czasu niż drukować wszystko osobno...
Też tak sobie rozplanowuję pracę robiąc etykiety, więc podpisuję się pod tym. W tej chwili można to (chyba tak?) zrealizować poprzez dostawianie na końcu linii ilości w nawiasie kwadratowym.... ?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Można robić różne napisy i kilka rodzajów etykiet.
W dolnym polu wpisujesz po prostu odpowiednie dane, np.

Polska CA08; Kędzierzyn-Koźle; dolina Odry; Leg. Mazur M.A.
Picus dupicus Pic.

I masz dwie etykiety, przenosisz się między nimi strzałkami w lewym dolnym rogu okna. Tyle, że jak zmienisz rozmiary jednej etykiety i to zmienia ci się wszystko z liczbą linijek włącznie...

Przydała by tez się jakies proste okienko, gdzie można wpisac liczbę etykiet jaka chcemy wydrukować. Jeżeli można to robić poprzez wpisanie liczby w "[]" to tez dobrze.

Ja nie etykietuje na bieżąco, bo po prostu szkoda mi kartek. Odkładam do pudełek spreparowane okazy z etykietami roboczymi i jak mi się tego nazbiera więcej to drukuje etykiety hurtem (około 300-400 sztuk na A4 żeby mi wychodziło) i etykietuję wszystko na raz.
Wtedy potrzebne są już różne etykiety, stąd moje pytanie.
Andrzej J. Woźnica

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

GrzegorzGG pisze:Andrzeju, a z jakiej innej strony ściągnąłeś i dlaczego ta z folderu /prg nie chodziła ?
z tej drugiej strony chyba ... (bylo juz b. późno i nie spodziewalem sie problemów). W każdym razie pierwsza wersję ściagnalem chyba tak jak podalem linka ale pamietam, ze wlazlem na katalog i sciagnąlem) z jednej z tych dwóch na Heteroptera .... Program rozpakowalem przez nałożenie do folderu ze "starym entomolabels" i nagle cisza ... Kilka razy probowałem poprzez naprawę lub dostosowanie do otwierania z win8 (mam win 10). W koncu sciagnalem z drugiego linka i poszlo po krótkim zamysle. Zastanawiam sie czy to nie wina mojej windy (komputer parametry ma OK!).

pyzdra,

Andrzej
Awatar użytkownika
Michał Smoleń
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 19 kwietnia 2007, 12:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Michał Smoleń »

Mam skatalogowany w Exel'u zbiór (nr-gatunek-kto i kiedy odkył-rodzina-biotop-lokalizacja-data-płeć-leg-det). Czy istnieje jakaś możliwość lub makro aby automatycznie przenieść dane na entomolabels??
Pozdrawiam
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Wojtek M »

Tak Michał, można, jak napisano - wystarczy zapisać xls jako csv i gotowe.
W sumie półautomatycznie... ;)
Awatar użytkownika
Piotr Tykarski
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Piotr Tykarski »

Znalazłem drobnego buga: po otwarciu programu i wklejeniu tekstu do okienka "Data", a następnie wciśnięciu strzałki "w lewo" (nie "w lewo na początek"), zaznacza się pierwszy wiersz tekstu, ale dane się nie wczytują. Wczytują się dopiero po przejściu do kolejnego wiersza strzałką "w prawo". Potem jest już dobrze.
Inaczej jest, gdy po wczytaniu tekstu do "Data" użyć strzałki "w lewo na początek". Wtedy działa poprawnie i pierwszy wiersz wczytuje się od razu. I jeszcze sugestia: czy nie dałoby się uruchomić "dymków" na temat funkcji klawisza, wyświetlanych po najechaniu na niego wskaźnikiem?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Piotrze, program był pisany szybko i z pewnością drobne bug'i są. Dzięki za opisanie, poprawimy to.
O dymkach rozmawialiśmy z Grzegorzem i wydaje się to dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza na etapie poznawania programu i jego możliwości. Gdybyś miał jakieś sugestie to chętnie się zapoznamy, piszesz wiele programów i baz więc masz inne podejście, bardziej "od kuchni". Możliwość korzystania z istniejących baz danych była w projekcie traktowana priorytetowo, to z kolei wymusiło pewne rozwiązania, które jak czytam wcześniejsze posty nie przypadło wielu osobom do gustu. Koszt uniwersalnych rozwiązań też jakiś musiał być.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Wojtek M pisze:Tak Michał, można, jak napisano - wystarczy zapisać xls jako csv i gotowe.
W sumie półautomatycznie... ;)
A w programie ewentualnie usunąć niepotrzebne kolumny (Remove column) lub zmienić ich kolejność (Switch columns).
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Lista poprawek czy sugestii proponowanych przez użytkowników jest tworzona i będzie analizowana. Proszę jednak, żeby brać pod uwagę nie swoje osobiste przyzwyczajenia (nie możemy zrobić indywidualnych wersji dla każdego) ale sensowne funkcjonalności ogólne, przydatne dla wszystkich a jednocześnie uniwersalne. Pewnych rzeczy (np. drukowanie różnych rodzajów etykiet na jednej kartce) przy tej architekturze programu nie możemy zmienić. Alternatywą może być drukowanie na kartkach o rozmiarach A5 czy A6 - rozważymy taką ewentualność.

Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż tak dużej fali krytyki. Być może dokumentacja która za jakiś czas się pojawi ułatwi zrozumienie filozofii całości i pozwoli na dopasowanie przyzwyczajeń do możliwości programu.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Na pewno nie krytyki, bardziej pobożnych życzeń ;)

Narzędzie jest świetne i praktyczne. Idealne dla każdego nie będzie nigdy.
Trzeba się nauczyć korzystać z tego co jest i już.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz Mazur pisze:Na pewno nie krytyki, bardziej pobożnych życzeń ;)
Narzędzie jest świetne i praktyczne. Idealne dla każdego nie będzie nigdy.
Trzeba się nauczyć korzystać z tego co jest i już.
No właśnie na to liczyliśmy. Z całą pewnością da się jeszcze co nieco poprawić i usprawnić ale każdą zmianę trzeba przemyśleć żeby nie zrujnować kodu. Dodatkowo jak nauczycie się projektowania szablonów to zobaczycie jak niesamowite możliwości to daje. Najpierw jednak dokumentacja opisze całość obsługi i różne niuanse czy sztuczki, etap projektowania szablonu zostanie opisany później bo on zajmie najwięcej czasu.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Jacek Kurzawa pisze:
Miłosz Mazur pisze:No nie jest to łatwy programik i nieco mało intuicyjny. A może tylko ja jestem taki nieogarnięty ;)
Dokładnie miałem te same odczucia, ale to jest tak, że program tworzą informatycy a dopiero użytkonik końcowy podpowiada, czego by oczekiwał, w których miejscach itp. Mamy tą możliwość i takie informacje zwrotne są potrzebne i zostaną uwzględnione w nowych wersjach tego programu. Na razie to jest wersja beta i z czasem będzie zapewne łatwiejsza. Teraz trudno jest zrozumieć nawet podtstawowe operacje, dlatego też uwagami dzielimy się na Forum, żeby innym było łatwiej postawić pierwsze kroki.
Przede wszystkim nie rozumiem nacisku jaki został położony na greckie litery alfabetu. Jacku, czemu alfa lub beta? Są dwie możliwości: albo narzędzie jest do bani albo należy poświęcić więcej czasu aby opanować możliwości programu.

Uważam, że w programie nie pojawi się już żadne spektakularnie innowacyjne rozwiązanie. Będą natomiast nanoszone poprawki zgodnie z sugestiami użytkowników.
Kiedy ściągamy aktualizacje do swojego dajmy na to Windowsa 10, bo Microsoft coś naprawił lub zmienił, to czy to oznacza, że mieliśmy wersję beta na komputerze? Chociaż analogia może nie jest zbyt, bo windows nie jest za darmo.

Wierzę, że kiedy ukaże się już przygotowywany przez Grzegorza User Guide, nieco lżejsze stanie się używanie narzędzia.

Chciałbym jednak podkreślić, że poprzednie accessowe narzędzie, EntomoLabels 5.0, nadal będzie dostępne. Używanie EntomoLabels 6 jest dobrowolne.

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz Mazur pisze:Czy można zrobić tak jak w starej wersji EL, gdzie pracowało się na kilku jakby zakładkach i hurtem robiło wiele etykiet różnego typu.
Nigdy nie widziałem poprzedniej wersji. Niemniej obecna pozwala na uruchomienie wielu instancji tego samego programu. Czym się różni praca z kilkoma zakładkami od pracy z kilkoma instancjami tego samego programu?

Miłosz Mazur pisze:Np:
1) Etykiety lokalizacyjne z miejsca A - 33 sztuki
2) Etykiety lokalizacyjne z miejsca B - 5 sztuk
3) Etykiety lokalizacyjne z miejsca C - 14 sztuk
4) Etykiety determinacyjne gat. A - 2 sztuki
5) Etykiety determinacyjne gat. B - 22 sztuki
6) Etykiety determinacyjne gat. C - 16 sztuk
7) Etykiety do tacek do gablot gat A - 1 sztuka
8) Etykiety do tacek do gablot gat B - 1 sztuka
itd itd
Nic trudnego. Pierwsza instancja programu jest odpowiedzialna za punkty 1-3. I robimy tak:

- wpisujemy pierwsza linijkę np. data1;kraj1;utm1;miejsce1;leg1
- w polach odpowiedzialnych za powielanie linii wpisujemy 1 (nr linii którą właśnie wpisaliśmy) i 33 (ilosc etykietek)
- zatwierdzamy
- klikamy przycisk nawigacji "do końca"
- przechodzimy do następnej linii i wpisujemy kolejne dane data2;kraj2;utm2;miejsce2;leg2
- w polach odpowiedzialnych za powielanie linii wpisujemy nr nowej linii którą właśnie wpisaliśmy i 5 (ilosc etykietek)
- zatwierdzamy
- klikamy przycisk nawigacji "do końca"
- przechodzimy do następnej linii i wpisujemy kolejne dane data3;kraj3;utm3;miejsce3;leg3
w polach odpowiedzialnych za powielanie linii wpisujemy nr nowej linii którą właśnie wpisaliśmy i 16 (ilosc etykietek)
- zatwierdzamy

Kolejna instancja robi 4-6, trzecia 7-8.

Czy da się te operację przeprowadzić szybciej ?

Ktoś wyżej napisał, że można dopisać na końcu nawiasy kwadratowe z cyfra i to powieli linie. Otóż nie można. Powielanie linii zostało zaimplementowane i sposób takiej a nie innej implementacji jest uzasadniony. Pole z danymi to pole z danymi, a nie liniami komend (a taką staje się linia z cyfrą w nawiasie, do takiej linii trzeba by napisać specjalny interpreter, jak te które kiedyś obsługiwały linię komend DOSa).

Przerabiałem ten problem kiedy wdrażaliśmy numerowanie linii. Pierwotnie w polu danych każda linia była poprzedzona numerem. To rozwiązanie jednak jest zgubne, użytkownik może chcąc lub nie chcąc tę liczbę skasować (to w końcu tylko tekst) i program się wysypie.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Piotr Tykarski pisze:Znalazłem drobnego buga: po otwarciu programu i wklejeniu tekstu do okienka "Data", a następnie wciśnięciu strzałki "w lewo" (nie "w lewo na początek"), zaznacza się pierwszy wiersz tekstu, ale dane się nie wczytują. Wczytują się dopiero po przejściu do kolejnego wiersza strzałką "w prawo". Potem jest już dobrze.
Inaczej jest, gdy po wczytaniu tekstu do "Data" użyć strzałki "w lewo na początek". Wtedy działa poprawnie i pierwszy wiersz wczytuje się od razu.

I jeszcze sugestia: czy nie dałoby się uruchomić "dymków" na temat funkcji klawisza, wyświetlanych po najechaniu na niego wskaźnikiem?
Piotrze, bardzo Ci dziękuję za to spostrzeżenie. Sugestią z dymkami zajmę się z pewnością. To zwiększy czytelność programu.

W tym miejscu chciałbym podkreślić, że dla mnie i Grzegorza post Piotra ze zgłoszeniem uwag i sugestii jest wzorcowy. Wszystko jest czytelnie opisane (pola nazwane tak jak w programie, jak nie mają nazwą to podana jest ich funkcja), dodatkowo zamieszczone screeny sprawiają, że od razu wiadomo o co chodzi.

G.
Awatar użytkownika
Piotr Tykarski
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Piotr Tykarski »

Nie znalazłem sposobu, jak z poziomu programu dodać linie do szablonu.

Chyba nie ma też możliwości dodawania grafiki. Szukałem przykładu w załączonych plikach elt. Jedyny szablon z grafiką to plik Slide_right.elt, ale nie definiuje on źródła grafiki (więc chyba zaszyte jest w kodzie). Okno edycji szablonu chyba nie pozwala zmienić nic poza ustawieniami położenia grafiki. Czy coś przeoczyłem?
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

W zdefiniowanym szablonie nie można dodać nowej linii. Aby uzyskać nowy szablon z inna ilością linii należy kliknąć w przycisk nowego szablonu (dymki już się robią, będą na wieczór), w oknie które się pojawi należy wybrać ile chcemy mieć linii, pól tekstowych i czy ma być grafika.
Po zatwierdzeniu wyboru program przerzuca nas do okna edycji. Tutaj ustawiamy położenie wszystkich pól i definiujemy przykładowe dane.

Istnieje możliwość dodania własnej grafiki. Grafikę taką w formacie BMP należy umieścić w folderze Symbols. Dobrze jak grafika ma minimum 150x150 pikseli, większa nie zaszkodzi.

i teraz załóżmy, że mamy szablon z dwiema liniami i polem graficznym. Interpretacja symbolu/grafiki następuje w oparciu o ostatnie pole w linii. Zatem prawidłowa postać dla przykładowego szablonu to:

dana1;dana2;opis_symbolu

Opisy symboli są następujące:

f - predefiniowany symbol samicy (wbudowany w program)
female - j.w.
m - predefiniowany symbol samca (wbudowany w program)
male - j.w.
nazwa - plik graficzny o nazwie "nazwa.bmp" znajdujący się w folderze Symbols. Jeśli pliku nie ma program wyświetli domyślny symbol samca.

Przykład:

Acetropis longirostris;Puton;m - wyświetli samca
Palomena prasina;Linnaeus;nimfa - wyświetli grafikę nimfa.bmp lub samca jeśli grafiki o nazwie "nimfa.bmp" nie ma w folderze Symbols
Awatar użytkownika
Piotr Tykarski
Posty: 371
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Piotr Tykarski »

OK, rozumiem. Myślałem, że grafika to element szablonu.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Zgodnie z sugestią Jacka wprowadziłem numerowanie wersji.

W obecnej, 6.01, usunąłem błąd wskazany przez Piotra oraz dodałem dymki informujące o przeznaczeniu przycisków i ważniejszych pól.

Link do aktualnej wersji: http://heteroptera.entomo.pl/prg/EntomoLabels6.01.rar

G.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

GrzegorzGG pisze:Opisy symboli są następujące:

f  - predefiniowany symbol samicy (wbudowany w program)
female - j.w.
m - predefiniowany symbol samca (wbudowany w program)
male - j.w.
nazwa - plik graficzny o nazwie "nazwa.bmp" znajdujący się w folderze Symbols. Jeśli pliku nie ma program wyświetli domyślny symbol samca.

Przykład:

Acetropis longirostris;Puton;m              - wyświetli samca
Palomena prasina;Linnaeus;nimfa         - wyświetli grafikę nimfa.bmp lub samca jeśli grafiki o nazwie "nimfa.bmp" nie ma w folderze Symbols
Dodam jeszcze, że nic nie stoi na przeszkodzie aby używać własnych symboli dla samca i samicy. Wystarczy wówczas stosowną grafikę odpowiednio nazwać (np: mojasamica.bmp) i umieścić w folderze Symbols.

Przykład użycia:
Palomena prasina;Linnaeus;mojasamica
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Przemek Zięba »

Tak przewodnik dla użytkowników jest niezbędny. Po pierwszych moich westchnięciach podziwu trochę się rozczarowałem. W chwili obecnej program jest niezbyt użyteczny, za dużo jak dla mnie opcji, poprzedni był bardziej przejrzysty i funkcjonalny.
Program na pewno po doszlifowaniu będzie fajniejszy w obsłudze. Ba może być bardzo dobry.
Dla przeciętnego zjadacza chleba i entomologa amatora jest zbyt profesjonalny. Za dużo czasu zajmuje obsługa.
Dla mnie i podejrzewam sporej rzeszy zainteresowanych optymalny jest program w którym wpisuje dane, określam wielkość etykiety, określam liczbę etykiet, ewentualnie miejsce wkłucia szpilki i drukuję. Oraz niektóre szablony etykiet pobieram z prostej bazy.
Zabawa przy etykietowaniu powiedzmy 50 okazów w chwili obecnej zajmie więcej czasu niż wypisanie etykiet ręcznie, o etykietach tworzonych w zwykłym wordzie nie wspominam.
Mam nadzieję, że twórcy, którym wielkie brawa za chęci i pomysł, uproszczą program, albo tutorial będzie na tyle przejrzysty, że intuicyjnie przeprowadzi przez jego obsługę w krótkim czasie.
Trzymam kciuki i proszę nie traktujcie moich wypowiedzi jako krytyki a jedynie moją opinię, z którą nie trzeba się zgadzać, bo możliwe że jestem zbyt mało rozgarnięty w kwestiach takich programów :-)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Przemek jak będzie instrukcja to przekonasz się, że nie zajmie to więcej czasu niż w starej wersji. Pamiętam początki Entomoabels, też były problemy :-) Zresztą będę się starał w przyszłym roku pojechać na parę sympozjów (różnych grup owadów) i zaprezentować program osobiście - pokazując możliwości i odpowiadając "na żywo" pytania i niejasności. Będziemy też w międzyczasie poprawiać niektóre funkcjonalności, reagować na sugestie użytkowników, powinno więc być coraz lepiej.

Oczywiście przyzwyczajenia to inna kwestia, każdy się do czegoś przyzwyczaja. EntomoLabels dla Access'a dalej pracuje, chociaż obawiam się, że najnowsze wersje Accessa wszystko rozwalą. Dopóki pozostaniesz przy wersji 2007 lub 2010 to będzie ok.
Z tego właśnie powodu powstała nowa wersja, żeby uniezależnić się od drogiego komercyjnego oprogramowania. Nie oszukujmy się ale nie znam nikogo kto by kupił sobie do domu Office Prof., ja mam jeden w mojej firmie i na nim właśnie pracuję ale 2000 zł. bym nie dał żeby sobie etykietki drukować.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Grzegorz Banasiak pisze:Alternatywą może być drukowanie na kartkach o rozmiarach A5 czy A6 - rozważymy taką ewentualność.
Owa alternatywna ewentualność została już zaimplementowana, pojawi się wkrótce jak tylko dopracujemy szczegóły. :)

G.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

GrzegorzGG pisze: Przykład:
Acetropis longirostris;Puton;m              - wyświetli samca
Palomena prasina;Linnaeus;nimfa         - wyświetli grafikę nimfa.bmp lub samca jeśli grafiki o nazwie "nimfa.bmp" nie ma w folderze Symbols
U mnie to nie działa z tym "m" i "f".
Na podglądzie wydruku też tego nie ma.
I pytanie, czy symbol płci można umieścić w jednej linii z czymś innym (np nazwa gatunkową)?
GrzegorzGG pisze:
Miłosz Mazur pisze:Czy można zrobić tak jak w starej wersji EL, gdzie pracowało się na kilku jakby zakładkach i hurtem robiło wiele etykiet różnego typu.
Nigdy nie widziałem poprzedniej wersji. Niemniej obecna pozwala na uruchomienie wielu instancji tego samego programu. Czym się różni praca z kilkoma zakładkami od pracy z kilkoma instancjami tego samego programu?
Różni się tym, że nie drukujesz różnych etykiet na jednej kartce. Wiem, że to może moje eko-skrzywienie, ale zadrukowywanie tylko części dobrego, kartonowego papieru żeby potem resztę wywalić jest ponad moje siły ;)
Ale rozumiem zasadę i ideę. Będę więc robił jak dotychczas, czekał aż strona mi się wypełni ;)
Załączniki
Untitled 1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (94.33 KiB)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłoszu, dane są niepoprawne.

Jest u Ciebie:
Paratypus; ;Genus species;Iksiński;m

a powinno być:
Paratypus; ;Genus species;Iksiński;WARTOSC DLA 5 LINII;m

pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

.. no i wybrany szablon nie ma znaku graficznego ...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Pytanie do Amina - Jacek, czy znasz jakiś sposób do zrobienia wideokonferencji ? Chętnie bym zaprezentował możliwości programu wraz z przykładami ale jakoś to trzeba udostępnić tzn. użytkownicy powinni widzieć mój pulpit i słyszeć mój głos. Może ktoś wie jak to zorganizować ?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Nie rozumiem...co to jest "wartość dla 5 linii" :-(
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Grzegorz Banasiak pisze:Pytanie do Amina - Jacek, czy znasz jakiś sposób do zrobienia wideokonferencji ? Chętnie bym zaprezentował możliwości programu wraz z przykładami ale jakoś to trzeba udostępnić tzn. użytkownicy powinni widzieć mój pulpit i słyszeć mój głos. Może ktoś wie jak to zorganizować ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Twitch
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz Mazur pisze:Różni się tym, że nie drukujesz różnych etykiet na jednej kartce.
Sporo się zastanawiałem nad taką elastycznością, jednak wówczas nie spełnimy sugestii Brachytrona:
Brachytron pisze:Z praktycznego punktu widzenia byłoby dobrze żeby przerw w ogóle nie było. Często drukuję na raz nawet 200-300 takich samych etykiet. Wycinanie dookoła każdej z osobna wykluczy mnie jako użytkownika  :mrgreen:
Można by nieco rozbudować opcje drukowania, jednak wówczas obiorę inny kierunek niż:
Przemek Zięba pisze:Mam nadzieję, że twórcy, którym wielkie brawa za chęci i pomysł, uproszczą program.
Na dobrą sprawę i tak jest już rozbudowywany, dodaję opcję drukowania w różnych formatach.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

GrzegorzGG pisze: Sporo się zastanawiałem nad taką elastycznością, jednak wówczas nie spełnimy sugestii Brachytrona:
Wiedziałem, że lubisz go bardziej ode mnie :(

:rotfl:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz Mazur pisze:Nie rozumiem...co to jest "wartość dla 5 linii"  :-(
wartość dla piątej linii.

Zobacz też odpowiedź Grzegorza, wybrałeś szablon który nie ma opcji pola z grafiką.

Trzeba sobie taki szablon stworzyć, albo:

1) Podajesz nam ile ma być linii tekstowych
2) Czy ma być znak graficzny
3) opisujesz orientacyjne ułożenie pol tekstowych
4) Podajesz wymiary etykietki

A my Ci taki szablon stworzymy i wymienimy się nim na forum. Ty go ściągniesz i skopiujesz do folderu Templates, po ponownym uruchomieniu programu będzie już do dyspozycji :)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz Mazur pisze:
GrzegorzGG pisze: Sporo się zastanawiałem nad taką elastycznością, jednak wówczas nie spełnimy sugestii Brachytrona:
Wiedziałem, że lubisz go bardziej ode mnie  :(

:rotfl:
On był pierwszy :rotfl: Przegrałeś bo nie miałeś Frameworka :tak:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Albo narysuj przykład w paint'cie a my już dalej się nim zajmiemy.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Przyszło mi do głowy, że można wykorzystać ten wątek do rozbudowania bazy wbudowanych szablonów.
Jeśli ktoś chciałby aby został stworzony jakiś szablon dla jego własnego użytku to niech go opisze podając parametry które opisałem trzy posty wcześniej. My go stworzymy.

Ewentualnie można sobie taki szablonik narysować w programie graficznym i pokazać. Też wystarczy, aby zrobić i udostępnić nowy szablon.

G.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Fajny pomysł z tymi szablonami, ale wydzieliłbym to do osobnego wątku, bo zrobi się bałagan...
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Kafelan »

Jak się już opanuje program to bardzo fajnie się z nim pracuje. U mnie na Win 8 chodzi bez problemu. Kiedy korzystam z udostępnionych szablonów praca idzie szybko. Świetną sprawą jest również to, że mogę tworzyć swoje własne etykiety dostosowując je do potrzeb. Po za uwagami już opisanymi wydaje mi się że, punkt do umiejscowienia szpilki jest ustawiony domyślnie tylko do etykiet X 7. Te ustawienie domyślne przydałoby się również do etykiet X 9. Nie musiał bym wtedy przed drukowaniem za każdym razem wchodzić na Modify template i to ustawiać. Fajnie by było, aby to, co wpisujemy do okna Data pojawiało się w podglądzie etykiety, wiedziałbym wtedy ile liter ( razem ze spacjami) mieści się w danej linii. Teraz widzę to dopiero po zatwierdzeniu i jak coś się nie mieści trzeba poprawiać.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Kafelan pisze:Jak się już opanuje program to bardzo fajnie się z nim pracuje. U mnie na Win 8 chodzi bez problemu.  Kiedy korzystam z udostępnionych szablonów praca idzie szybko. Świetną sprawą jest również to, że mogę tworzyć swoje własne etykiety dostosowując je do potrzeb. Po za uwagami już opisanymi wydaje mi się że, punkt do umiejscowienia szpilki jest ustawiony domyślnie tylko do etykiet X 7. Te ustawienie domyślne przydałoby się również do etykiet X 9. Nie musiał bym wtedy przed drukowaniem za każdym razem wchodzić na Modify template i to ustawiać. Fajnie by było, aby to, co wpisujemy do okna Data pojawiało się w podglądzie etykiety, wiedziałbym wtedy ile liter ( razem ze spacjami) mieści się w danej linii. Teraz widzę to dopiero po zatwierdzeniu i jak coś się nie mieści trzeba poprawiać.
Jeśli wejdziemy do Modify template i coś zmienimy to wystarczy to zapisać. Od następnego razu już będzie tak jak chcemy.

Z tym podglądem w trybie rzeczywistym, to nie jest tak, że my nie chcieliśmy :)

Jednak w trakcie pisania programu wyszło, ile możliwości "popsucia" dajemy użytkownikowi, kiedy program na bieżąco interpretuje wprowadzane wartości. Dlatego przyjęliśmy założenie, że jak skończy to sobie kliknie gdzie trzeba, a wtedy program sprawdzi poprawność jego danych. Tych sprawdzeń jest dużo przed każdym przerysowaniem podglądu, zaimplementowanie tego sprawdzania po każdym wprowadzonym znaku sprawi, że klawiatura zwolni widocznie :)
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

I jeszcze jedno pytanie.
Czy jest (będzie) możliwość zapisania strony z etykietami?
Można by takie etykiety komuś wysłać mailem, albo otworzyć na innym sprzęcie, np podłączonym do innej (lepszej) drukarki.

Taki pomysł ;)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Hmmm... nie wiem :)

Pomysł fajny. Trzeba by się zastanowić chyba nad stworzeniem formatu do wysyłki takiej strony (np. eld - entomolabels data) gdzie zostaną zapamiętane parametry szablonu oraz dane do wstawienia. Wówczas wysyłamy plik .eld, odbiorca otwiera i drukuje.

Bo druk do pdf uważam za stratny jakościowo, chyba że o czymś nie wiem.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ustawić drukarkę domyślną na Microsoft to PDF i wydrukować. Wydruk zapisze się do pliku PDF.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Jacek Kurzawa »

Możliwości dzielenia się arkuszami jest kilka, dwie najlepsze to:
- poprzez drukarkę domyslną do PDF (jest kilka programów, które pracują w systemie jako drukarka PDF, u mnie np jest to Adobe PDf, która pojawiła się w systemie po zainstalowaniu Adobe Acrobat). PDF zapisuje informacje o czcionkach i jest bezstratny, dopóki nie wyświetla zawartości jako raster, ale i tu o stratności można mówić w zależności od opcji.
- własny format danych, poprzez zapisanie projekty z danymi z arkusza

Już wcześniej chciałem napisać o tym pomyśle, aby móc eksportować ustawienia programu. Każdy ma swój styl etykiet i chodziłoby o to, by móc startować program z domyślnymi własnymi ustawieniami.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Jacek Kurzawa pisze:Już wcześniej chciałem napisać o tym pomyśle, aby móc eksportować ustawienia programu. Każdy ma swój styl etykiet i chodziłoby o to, by móc startować program z domyślnymi własnymi ustawieniami.
Dodanie możliwości zapisania defaultowego szablonu to dobry pomysł.
W tej chwili da się to obejść tak:

1) zmienić nazwę ulubionego szablonu tak aby w sortowaniu rosnącym była na pierwszym miejscu. np. 00014x9.elt (jeśli upodobaliśmy sobie 14x9)
2) otworzyć szablon 00014x9.elt w notatniku i zmienić mu nazwę w polu TemplateName na 00014x9

i teraz on będzie pierwszy na liście po odpaleniu aplikacji :)
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Kafelan »

Po zmianach w V6.01 etykiety drukuje bez odstępów pomiędzy nimi, ale ucina ostatni rząd etykiet ( prawa strona druku nie drukuje się). W starej wersji etykiet 16/9 drukuje się w jednej linii 11 szt. a w nowej 13 szt .
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kafelan pisze:Po zmianach w V6.01 etykiety drukuje bez odstępów pomiędzy nimi, ale ucina ostatni rząd etykiet ( prawa strona druku nie drukuje się). W starej wersji etykiet 16/9 drukuje się w jednej linii 11 szt. a w nowej 13 szt .
Już to zostało wyłapane i poprawione, wieczorem pojawi się poprawiona wersja. Odstępy są powiększone tak, żeby było miejsce na ostrze nożyczek. Poprawiono też układ na stronie tak, żeby wszystko ładnie się mieściło na formacie A4, A5 i A6 z odpowiednimi marginesami. To pozwoli pracować na praktycznie wszystkich modelach drukarek.

PS. Wieczorem tzn. późnym wieczorem lub nawet bardzo późnym.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz, sugerując się Twoim postem o szablonie ze znakiem płci, zrobiłem takowy. Chciałem załączyć pliki ale rozszerzenie jest zablokowane :-?
Jak Admin je odblokuje do załączę. Potrzeba odblokować rozszerzenia ELT i CSV.
Załączniki
18x9_sex.jpg
18x9_sex.jpg (17.93 KiB) Przejrzano 21536 razy
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: admin »

Grzegorz Banasiak pisze:ale rozszerzenie jest zablokowane  :-?
Jak Admin je odblokuje do załączę. Potrzeba odblokować rozszerzenia ELT i CSV.
Administracja widzi i dodaje dodatkowe rozszerzenia. Let's go!
PS. Rozszerzenia się dodaje, one nie są poblokowane, tylko ich nie ma.

PS. Jak jest jakaś pilna potrzeba i coś trzeba zrobić "JUŻ" to slijcie bez wahania smsy :-)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No to załączam.
Plik ELT wkopiować do folderu Templates a plik CSV do folderu programu.
Załączniki
18x9_sex.elt
(2.5 KiB) Pobrany 18 razy
Sample_18x9_sex.csv
(146 Bajtów) Pobrany 15 razy
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Najnowsza wersja EntomoLabels jest już do pobrania ze strony. Wersja 6.1

Zmiany:

- dodano możliwość drukowania w formatach A4, A5, A6
- dodano marginesy do drukowanych stron
- dodano podpowiedź na kontrolce z podglądem informującą o prawidłowej składni załadowanego szablonu
- zaimplementowano dynamiczną zmianę w podglądzie dla "Default Text" w trybie edycji
- powiększono nieznacznie odstępy między drukowanymi etykietami tak aby zmieściło się między nimi ostrze gilotyny
- dodano dwa nowe predefiniowane szablony: "18x9_sex" oraz "20x10 8lines"
- zmieniono logo

Program został przetestowany pod kątem wydruków na systemach Windows 7, Windows 7 Pro, Windows 8.1 i Windows 10. Testy przebiegły pomyślnie :)

Najnowsza wersja do ściągnięcia tu: http://heteroptera.entomo.pl/prg/EntomoLabels6.1.rar

pozdrawiam
Grzegorz
Kafelan
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 00:26
Lokalizacja: Głubczyce

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Kafelan »

Ja również zrobiłem sobie szablon etykiety z symbolami płci, umieściłem je po prawej stronie na dole etykiety i wszystko działa jak trzeba. Program jest naprawdę bardzo użyteczny. Gratulacje dla twórców.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dla ułatwienia startu z programem załączam wczesną wersję alfa instrukcji obsługi (część 1 robocza).
Doszliśmy do wniosku, że warto pomóc a przy okazji może jakieś sugestie będą...
Załączniki
EL_user_guide.pdf
(1.12 MiB) Pobrany 39 razy
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Przemek Zięba »

Grzegorz Banasiak pisze:Dla ułatwienia startu z programem załączam wczesną wersję alfa instrukcji obsługi (część 1 robocza).
Doszliśmy do wniosku, że warto pomóc a przy okazji może jakieś sugestie będą...
:okok: :brawo:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

A czy ktoś z Was orientuje się w obowiązujących symbolach graficznych określających coś innego niż samiec i samica ?
pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

GrzegorzGG pisze:A czy ktoś z Was orientuje się w obowiązujących symbolach graficznych określających coś innego niż samiec i samica ?
pozdrawiam
G.
Trochę symboli jest w słowniku entomologicznym Razowskiego. Załączam zdjęcie.
Załączniki
WP_20160911_001.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (201.64 KiB)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Super :) I takie można by przygotować i wrzucić do folderu Symbols (nawet bez wbudowywania w kod programu) :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

GrzegorzGG pisze:Super :) I takie można by przygotować i wrzucić do folderu Symbols (nawet bez wbudowywania w kod programu) :)
Część z nich pewnie tak, nie wiem jaka była by "używalność" różnych dziwnych symboli typu "dwuródka" albo "dzieworódka wtórnodomna" :-)
Przygotuję parę z nich dzisiaj po południu, no chyba, że ktoś będzie szybszy... :D :D
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Załączam niektóre symbole oraz plik przykładu użycia w szablonie 18x9_sex. Hermafrodytę dałem w ramce, żeby pokazać, że i tak można. Zachęcam do eksperymentów. Ponieważ rozszerzenie BMP jest zablokowane załączam wygląd JPG i plik RAR z symbolami. Należy je zapisać w folderze Symbols a plik CSV w folderze gdzie znajduje się EntomoLabels.
Załączniki
Symbols.rar
(25.54 KiB) Pobrany 9 razy
symbole.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (22.91 KiB)
Symbole_18x9_sex.csv
(406 Bajtów) Pobrany 15 razy
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: admin »

Grzegorz Banasiak pisze:Ponieważ rozszerzenie BMP jest zablokowane
BMP można już używać w załącznikach.
Pisałem:
admin pisze: Jak jest jakaś pilna potrzeba i coś trzeba zrobić "JUŻ" to ślijcie bez wahania smsy :-)
Jak jeszcze będzie potrzeba czegoś to jw.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Włączyłem nowe symbole do paczki. Nowa wersja 6.11 do pobrania ze strony: http://heteroptera.entomo.pl/prg/EntomoLabels6.11.rar

G.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Zdecydowaliśmy z Grzegorzem, że ze względu na większą popularność formatu ZIP paczka z programem będzie rozpowszechniany właśnie jako archiwum tego typu.
Link: http://heteroptera.entomo.pl/prg/EntomoLabels6.11.zip

Aczkolwiek dla porządku, poprzednie paczki w RAR-ach będą cały czas dostępne w folderze /prg

G.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Ze strony można pobrać aktualną wersję: Entomolabels 6.12

Poprawiłem drobny błąd znaleziony przez Grzegorza.

pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Dopiero teraz miałem czas siąść, porządnie podrukować i się pobawić tym świetnym narzędziem w praktyce.

Kilka spostrzeżeń. Jak bawiłem się programem wcześniej i dałem opcję "drukuj" to wyświetlało mi się okno z ustawieniami drukarki. Teraz tego nie ma...nie wiem czy zniknęło wraz z kolejna wersją czy też program zapamiętał sobie pierwotne ustawienie. Teraz drukuje od razu bez ostrzeżenia i nie mam żądnego wpływu na parametry, co jest oczywiście fatalne w skutkach, gdyż domyślne ustawienia mam na średnim poziomie.

Przy tej okazji nie mam także możliwości zapisu etykiet w pdf-ie, który odbywa się przez drukarkę.
BTW druk z pdf-u, jaki testowałem wcześniej, wychodzi bardzo słabo.
Pomimo ustawień maksymalnych parametrów wydruku czcionki są wprawdzie w miarę czytelne, ale daleko im do choćby ładnych. Nie jest to na pewno wina drukarki, bo używam jej od lat i druk z worda na czcionce 3,5 jest idealny.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłoszu,

nowa wersja nie ma nic wspólnego z ekranem podglądu wydruku. To musi być problem po stronie Twojego systemu. Program tak naprawdę nie ma obsługi drukowania, tylko obsługę okna podglądu. To właśnie do tego okna są wysyłane dane z drukowanymi etykietkami oraz informacje o wybranym formacie papieru.

Jakość wydruku z pliku PDF wg mnie zawsze będzie gorsza, gdyż sam format to jakaś kompresja, zwykle stratna. Dane do okna podglądu są natomiast wysyłano jako plik BMP (zero kompresji).

pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Systemy sremy :wlosy:

Czy ktoś kiedyś wymyśli system, z którym nie będzie problemów tego typu :gl:

Dlaczego zawsze ja muszę mieć takie problemy :ap:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz Mazur pisze:Systemy sremy  :wlosy:
Czy ktoś kiedyś wymyśli system, z którym nie będzie problemów tego typu  :gl:
Dlaczego zawsze ja muszę mieć takie problemy  :ap:
Miłosz, pamiętaj, że złość piękności szkodzi ;-)
Powoli wszystko się wyklaruje. Pomyślałem sobie, że w przyszłym roku pojadę na kilka sympozjów, żeby zaprezentować program, opowiedzieć o różnych niuansach sprzętowo-programowych, pokazać co i jak można zrobić. Myślę, że taka prezentacja pozwoli ogarnąć temat i nie stresować się.
Póki co można wejść na stronę labels.entomo.pl gdzie tworzy się instrukcja obsługi, być może będzie przydatna. Miałem nie podawać adresu przed ukończeniem prac no ale dla dobra sprawy, niech się dzieje wola nieba. Proszę pamiętać, że to jest surowizna tekstowa, zmieniana i dopracowywana a po zrobieniu wersji polskiej zostanie przetłumaczona na angielski i pozostanie w angielskiej wersji językowej.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Fajnie.
Jednak dopóki nie dojdę do tego jak to drukować normalnie to program jest mi całkowicie nieprzydatny :(

No i jeszcze jedna irytująca rzecz. Nie można tego sprowadzić do paska, zminimalizować.
W rogu masz tylko X do wyłączenia okna, a polecenie "minimalizuj" jest nieaktywne. Wiem, pierdoła, ale w końcu użytkownik dochodzi do momentu, że chce mieć czysty ekran i nie ma co wówczas zrobić z tym okienkiem ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Pogadam z Grześkiem, to się zapewne da zrobić bez problemu. Też na to zwróciłem uwagę ale nie wpisałem do listy spraw "do załatwienia" i jakoś umknęło uwadze.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

A co z przyciskiem oznaczonym strzałką ?
S-shot.jpg
S-shot.jpg (24.55 KiB) Przejrzano 20666 razy
Myślę, że w każdym systemie operacyjnym Windows jest taki, wysunięty najdalej na południowy-wschód ekranu, przycisk, który wywołuje pulpit :)

pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

W Win 10 tego nie ma ;)

Możesz sobie jedynie zrobić ekstra skrót na pasku.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Ale się da :) I to jest najważniejsze.

Link: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=win ... %BC+pulpit

Miłosz, przebyłeś długą drogę, aby używać nowego EntomoLabels, nie możesz się teraz poddać. :)

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Nie poddaje, choć moja znajomość komputerów sprawia, że w wielu przypadkach pozostaje mi tylko :wlosy: :gl: :ses :hurra :bit:

BTW - co za czasy, by wyjścia do pulpitu w Win szukać na stronach ze "sztuczkami" ;)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz Mazur pisze:BTW - co za czasy, by wyjścia do pulpitu w Win szukać na stronach ze "sztuczkami" ;)
W najnowszym Win10 ciężko znaleźć "Mój Komputer" ... w każdym razie mnie to trochę zajęło :)
Ale odbiegamy od tematu, więc koniec offtopu ...
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Chyba znalazłem przyczynę mojego problemu z ustawieniami drukarki i drukiem etykiet do .pdf.

Komputer/aplikacja zapamiętuje ostatnie ustawienie drukowania. Jeżeli ostatnim razem kreowaliśmy pdf za pomocą drukarki to EL po wciśnięciu drukowania etykiet otwiera mi okno z pytaniem pod jaką nazwa chce zapisać pdf.
Jeżeli ostatnią czynnością w opcjach drukowania było realne drukowanie to o nic się nie pyta tylko od razu drukuje. Z poziomu aplikacji nie ma tego jak sprawdzić, klikasz w ciemno i czekasz. Można ewentualnie odpalić Worda i dac wydruk pustej strony i zobaczyć co się pokaże.
Sprawdzałem też jakie ustawienia bierze wówczas pod uwagę i testowałem to na kilka sposobów. Otóż za każdym razem i niezależnie od parametrów wydruk z poziomu aplikacji był absolutnie beznadziejny...gdybym nie wiedział, co tam napisałem pierwotnie to nie wiedziałbym w ogóle co tam jest napisane...

Porównałem jakość wydruku z pdf-u generowanego z poziomu EL i normalnie z Worda.
Ustawienia wydruku te same (maksymalne, jakość fotograficzna, papier foto, tryb wolnoschnący, wypas na całego), ten sam rozmiar i krój czcionek.

Efekt w załączeniu.

Różnica jest bardzo wyraźna. Oczywiście jak się patrzy na to normalnie, "z ręki", a nie pod takim powiększeniem, to różnice widać jeszcze lepiej.
Word jest pod tym względem bezkonkurencyjny, etykiety są niemal doskonałe choć mam stara drukarkę atramentową, a nie żaden wypas-laser.

Czy jakoś wydruku z pdf jest wystarczająca? Powiem tak, jest to czytelne, gdybym nie miał alternatywy brałbym w ciemno, no ale mam alternatywę...wprawdzie niewygodną i powolną, toporną i irytującą, ale jakość etykiet (w założeniu, że mają tkwić pod okazami długo po mej śmierci - mam nadzieję) wynagradza mi te niedogodności.

Myślę, że jest to problem który wyjdzie u bardzo wielu użytkowników programu i skutecznie ich do niego zniechęci.
Byłaby wielka szkoda, gdyby taka masa pracy i tak świetne narzędzie miało mniejsze wzięcie z tego względu. Długo szukałem dobrego programu do robienia etykiet, rozmawiałem z kolegami z zagranicy, szukałem na różnych forach... i powiem tak.
Nie ma chyba obecnie na świecie lepszego narzędzia do projektowania etykiet. Myślę, że można by na nim nawet nieźle zarobić.
Tylko ta jakość wydruku...tylko tyle i aż tyle...

Nie wiem czy istnieją możliwości techniczne by cokolwiek z tym zrobić. Mam nadzieję, że tak.

:)
Załączniki
0001.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.59 KiB)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: GrzegorzGG »

Miłosz, a jak wygląda druk etykiet z EL bez pośrednictwa pdf?
Bo rzecz w tym że w EL nie ma ani jednej linii kodu związanej z drukiem do PDA, to jaki jest ten wydruk zależy od tego jaki jest program generujacy pdfy.

Podkreślenia wymaga fakt że przed wypuszczenie EL program był testowany pod kątem wydruku na wielu drukarkach.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Ano tak :(

Może to kwestia mojej drukarki, choć nie wiem skąd aż taka różnica.
No i podejrzewam, że jeżeli ja mam ten problem to będą go tez mieli inni.
Załączniki
test.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (144.24 KiB)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Miłosz, miałem już jeden taki przypadek jak Twój. Niestety do tej pory nie znalazłem przyczyny tego stanu rzeczy. Znam kilkanaście osób, które używają EL i nie ma żadnych problemów. Trzeba zatem do problemu podejść naukowo ;-)
1. Podaj proszę konfigurację swojego sprzętu (wersja Windows, model drukarki, typ złącza drukarki USB, sieć czy WiFi)
2. Spróbuj wydruku etykietek na podstawowych parametrach drukarki, zwykły papier, 300DPI
3. Nagraj folder EntomoLabels na pendrive, odpal na innym komputerze i wydrukuj etykietki
To będą podstawy do dalszej analizy problemu. Przyczyna musi się znaleźć.

Jednocześnie, żeby zbadać stan ogólny prosiłbym osoby które korzystają z nowego EntomoLabels o przesłanie do mnie e-maila z informacją o wersji Windows, modelu drukarki, typie złącza drukarki USB, sieć czy WiFi i krótką informacją czy wydruk jest poprawny. Pomoże to w przyszłości rozwiązywać różne problemy u innych użytkowników
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Rafał Celadyn »

...mnie to wygląda na zepsutą drukarkę....miałem kiedyś hp i niektóre dokumenty drukowała ok, a inne takimi hieroglifami jak u Miłosza,przy czym ja zawsze używałem (i używam ;) )starego EL.
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Windows 10
Drukarka Brother DCP-J315W
Złącze WiFi

Wydruk standardowy bez mieszania parametrami poprzez EL - prezentowana wcześniej beznadzieja
Wydruk j/w przez zapisany pdf - słaba jakość
Wydruk j/w zwykłego tekstu w Wordzie - żyleta

Wydruk z drugiego komputera, gdzie mam Win 7 poprzez EL - beznadzieja
Wydruk z trzeciego komputera gdzie mam Win XP poprzez EL - beznadzieja

Co ciekawe, próbowałem wydrukować etykiety starym EL z kompa gdzie mam Win 7, na maksymalnych parametrach drukowania i też wyszło beznadziejnie...

Kompletnie nie wiem co mam o tym myśleć...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Czy te wszystkie wydruki robione są na tej samej drukarce i różnych komputerach ?
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Nowe EntomoLabels :-)

Post autor: Miłosz Mazur »

Tak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „EntomoLabels”