pluskwiaki do światła

HETEROPTERA. HOMOPTERA. Pluskwiaki różnoskrzydłe, równoskrzydłe, piewiki (Auchenorrhyncha).
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

pluskwiaki do światła

Post autor: Jacek Kalisiak »

Wczoraj dzięki uprzejmości kolegów prowadzących badania w PK Międzyrzecza Warty i Widawki, mogłem uczestniczyć w świeceniu w rezerwacie Hołda (leśny).
Na zdjęciu kilka złapanych okazów spośród tych, które przyleciały do ekranu. Z wyjątkiem przedstawiciela Aradidae, którego kolega zebrał nocą z pnia brzozy przy wyciekającym soku.
Załączniki
pluskwiaki DSC_9309.jpg
pluskwiaki DSC_9309.jpg (140.47 KiB) Przejrzano 1465 razy
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: pluskwiaki do światła

Post autor: Chiffchaff »

Co my tu mamy? Elasmostethus sp., Elasmucha grisea, Kleidocerys resedae, Lygus cf. pratensis, Aradus depressus.
Pospoliciuchy ale i tak Jacku bardzo fajne zdjęcie, i te oświetlenie na białym tle mistrzowskie. Z chęcią bym sobie pooglądał na forum takie nawet na szybko pstryknięte zestawy "ekranowe".
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 6 times

Re: pluskwiaki do światła

Post autor: Jacek Kalisiak »

Dzięki, że zauważyłeś wątek :okok: Cel zdjęcia był taki jak piszesz, pokazanie zastawu z ekranu. Spodziewałem się, że pospolite gatunki (nie interesują mnie pluskwiaki, ale zapamiętałem, że spotykam je w terenie). Miałem cichą nadzieję, że znajdę naśladowców. Szczególnie ucieszyłoby mnie, gdyby ludzie robiący świetne zdjęcia pokazywali więcej różnorodności. A już byłbym wniebowzięty, gdyby "makroluby" skupiły się na pokazywaniu różnorodności, a nie kropli rosy na ważkach :P
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „HEMIPTERA”