Rejestracja, spammerzy

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

W ostatnim czasie nasila się ilość spammerów. Dzisiaj mieliśmy "występ" bardzo namolnego gościa, ktory rejestruje się z "India" "China" (chce, żeby tak mysleć) i reklamuje strony "gier on line.pl", założyl dzisiaj kilka profili i zdążył w krótkim czasie zasypać swoją anglojezyczną tworczoscią "pół" forum (recent topics całe!). Dzieki szybkiej interwencji Marka Hołowińskiego (dziękuję!) udało się szybko usunąć atak spammera. To tak naprawdę zwykły "polaczek" (to ta wstrętna cecha z czasów dawnej komuny, spekulantów, oszustow i innej masci nierobow), ktory działa z mazowieckiego z sieci ASTER. Generalnie możnaby takiego Goscia zglosić do organów ścigania albo po prostu odwiedzić w domu (!). Ślady jakie zostawia począwszy od maili (makaron@seo8.co.uk i banan@seo8.co.uk ) IP i inne "odciski" świadczą o zupełnym braku profesjonalizmu :-) :-)

Ponadto tylko w ciągu jednej doby zarejestrowalo się 9 osób czekających na aktywację konta, które aktywacji nie dostaną. To i tak tylko ta część, ktora przeszla przez filtr antyspamowy. Forum, proces rejestracji, logowania i pisania jest chroniony wielostopniowym systemem zabezpieczeń. Do tego/ dochodzi moja praca polegająca na wypracowanym wlasnym algorytmie pozbywania się (skutecznego) spammerow. Na zewnątrz więc z pozoru nic się nie dzieje, nic nie widać, jednak tak naprawdę trwa cały czas ostra walka ze śmieciem internetowym.

W tym miejscu przestrzegam przed wchodzeniem na strony z linków z postów spammerow, gdyz zawierają one najczęściej zainstalowane mechanizmy i skrypty mające na celu wiele róznych akcji, glównie ne niekorzyść odwiedzającego. Może to być od prostego zasypania reklamami, przez zainstalowanie skryptow i zmiane konfiguracji przeglądarek i ustawień PC, do wykradzenia hasel kont (bankowych osobistych) i ograbieniem odwiedzającego (tu tez rózne smsy płatne po 50 zł itp.).

Ostrzegam, żeby ktoś kiedyś nie miał pretensji, że wszedl z Forum na gry online i coś mu sie popsulo stracił i teraz nie ma systemu, ustawień haseł, stracił kontakty i wogole jest biedny....

A w razie aktywności jakiegoś kolesia udającego Chińczyka, cichociemnego spammera, prosze o szybkie info, czasami telefon okazuje się najszybsza i najpewniejszą formą kontaktu. Akurat laptopa wożę najczęściej ze sobą więc dostep do administrowania forum mam praktycznie caly czas. Laptop zas jest zaszyfrowany i zahasłowany (i to całkiem skrupulatnie) tak więc nie ma obawy o utratę uprawnień administracyjnych do forum :-)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Uwaga na spammerów.

Post autor: admin »

Dzisiaj, tylko między 12tą a 22.00 próbowało zarejestrować sie bezskutecznie około 6-7 spammerów i tylko jeden normalny uzytkownik. Plaga się szerzy.... Zobaczcie, ile w ciągu jednego dnia pojawiło się wpisow o spammerach w serwisie, ktory gromadzi takie dane.

http://www.stopforumspam.com/daily

Widać skalę procederu.

Na Forum doinstalowalem dzisiaj potężne narzędzie sprzężone z bazą danych z tego serwisu. Rejestracja takich uzytkownikow, jak również ich dzialalnośc na Forum została w tym momencie poważnie utrudniona. 8)

Dodatkowo forum sprawdza spammerów w bazach: http://www.spamcop.net oraz http://www.spamhaus.org

Takie są skutki zdenerwowania admina :mrgreen: dzisiaj, to już było przegięcie....
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Re: Uwaga na spammerów.

Post autor: krzem »

dobry admin to ZUY admin ... :D
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Załaczam screena z PA (Panel administracyjny) gdzie widać ilość rejestracji i prób zaspamowania forum (o ile nie ataku) z dnia wczorajszego i dzisiaj (jest dopiero połowa dnia - 12:13.

To jest walka.
Załączniki
nieaktywni-spammerzy.gif
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (31.15 KiB)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Spammerzy

Post autor: Malko »

Teraz jest jakiś atak :/ recent topic są całe zapchane, co Ci ludzie z tego mają :/
Awatar użytkownika
palipa
Posty: 1142
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 15:22
UTM: CF 34
Lokalizacja: Poland, Gdynia CF34

Re: Spammerzy

Post autor: palipa »

Dawid_Masło pisze:Teraz jest jakiś atak :/ recent topic są  całe zapchane, co Ci ludzie z tego mają :/
Myślę, że to rodzaj jakiejś dewiacji seksualnej dający im spełnienie, którego w inny sposób nie mogą osiągnąć :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:
Wojciech Kubiak
Posty: 655
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Spammerzy

Post autor: Wojciech Kubiak »

Znowu jakiś spammer... No ile można :evil:
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: Robert Zoralski »

Jacku, a to są automaty? Czy może jacyś upierdliwcy (ludzie) siedzą i rejestrują? Bo mi się nie chce wierzyć, że to drugie...
Łatwo to sprawdzić (czy automat) wpisując w googlu adresy e-mail lub IP-ki, które się rejestrują. Na ogół wyskakują na listach spamerskich jako znane (choć nie zawsze).
Z automatami się swego czasu zmagałem tak samo. Doszło do tego, że było więcej prób rejestracji fikcyjnych niż rzeczywistych użytkowników. Stosowałem różne sposoby, żeby tego uniknąć. Najbardziej pomogło dodanie podczas rejestracji pytania/odpowiedzi (któraś ze standardowych opcji w administracji), np: "przepisz proszę cyframi liczbę tysiąc dwieście trzydzieści cztery". Żaden zagraniczny automat czegoś takiego nie umie przejść. Na razie mam spokój (odpukać). Więcej pomysłów niż to co już napisałeś nie mam, żeby coś poradzić. Powodzenia!

Pozdrawiam
Robert
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Rejestracja to robota automatów, ale widzę też rejestracje calkiem ręczne. Forum phpBB3 ma rózne systemy zabezpiecczeń, ale wszystko da się obejść. Swego czasu wpadlo mi w ręce rosyjskie narzedzie to przejmownia kontroli nad sql. Prcowal to na oknie linii poleceń i wyswietlało po prostu login i hasło ! Po zalogowaniu się do sql można robić WSZYSTKO.

Zabezpieczenie pytaniem tekstowym jest bardzo skuteczne i myślałem juz o tym własnie, proste do wykonania za pomocą dodatkowego pola wymaganego podczas rejestracji. W tej chwili dosłownie sprzęgam forum z systemem antyspamowym w taki sposób, że te próby rejestracji bedą natychmiast blokowane, albo po rejestracji taki robot po zidentyfikowaniu zostanie zbanowany i jego posty usunięte. Najbliższy czas pokaże na ile poszczególne techniki są skuteczne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

KONIEC ROBOTÓW!

Instalacja paczki róznych przemyślanych systemów ochrony przez botami zajęła mi około 2 godzin. Wygląda na to, że modernizacja powiodła się. Forum jest połączone z serwerami, z którymi konsultowane jest na bieżąco wszystko na temat userów. Nie jest możliwa ani rejestracja, ani pisanie jako Gość (pomimo, że tu i tak zezwolenia z Forum nie ma - Goście nie mogą pisać). Wszelkie ruchy spambotów są monitorowane i okazuje sie że w ciągu kilku minut już były dwa. Statystyki będą pewnie zatrważające.

Jak pisałem jest tu kilka zabezpieczeń, z ktorych każde jest jak luksusowy samochód.
Pozostaną jeszcze tylko ludzie-spammerzy, którzy ręcznie mogą się zarejestrować, ale to zostanie i tak szybko wyłapane zaraz po tym, jak zaczną spamować.

Wreszcie będę mógł trochę odpocząć od zajmowania się takimi głupotami.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

No i skończyło się rejestrowanie spambotów. Od południa nieudanych prób było kilka, wizyt 38. Żadne nowe konto nie powstało, nie trzeba nikogo banować, kasować, deaktywowac, sprawdzać IP itd.

"Jaki tu spokój...." :D
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Jest mi niezmiernie miło donieść, że przez dwa dni nie zarejestrował się ani jeden spamrobot, co widać na załączonym obrazku. Roboty pojawialy się jednak licznie, tylko nie udalo im sie przejśc systemu zabezpieczeń. Co więcej, zostały natychmiast zgłoszone do ogólnego systemu antyspamowego, co pomoże też innym internautom, a robotom "życie" utrudni. Ilośc wizyt i "blokowania" widać na ponizszym obrazku. 200 prób przez dwa dni.... byłoby co robić.
A tak, mozna zajmować się entomologią :-) (ten wpis to własnie przerwa w pracy 8) )
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: Miłosz Mazur »

Bardzo fajnie, że mamy spokój. Zastanawia mnie tylko, po co ludzie robią takie rzeczy. Ze złośliwości, hobbystycznie?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Pieniądze płynące ze spamu liczone są w milionach dolarów, niedawno o tym czytałem. Jak to się robi, żeby zarabiać w ten sposób to temat juz nie na to Forum, ale zasugeruję tylko, że wysoka pozycja strony w sieci to wzrost sprzedaży, a pozycję strony zapewnia wiele wejść na stronę z róznych adresów. Firmy za pozycjonowanie płacą ciężkie pieniądze.
Nam GG słuzy to do pogadania a włascicielom do zarabiania. Firmy zaś chca wykorzystać tą wielomilionwą społeczność w jednym miejscu i tą drogą donieśc o swoim produkcie, ktorego sprzedaż może być liczona w milionach. GG to uczciwa diałnośc , bez wątpienia. Ale po co płacić za (ciężkie pieniądze) GG, kiedy mozna zapłacić innym, tańszym firmom pozycjonujacym? A te "inne" firmy nie mają komnikatorów, tylko mają "swoje sposoby". Interes kwitnie.

Innym sposobem na zarabianie na spamie może byc sprzedaż oprogramowania usuwająca złosliwe oprogramowanie, ktore samemu się wykonało. To jakby zarazić świat bakterią, na którą posiada się szczepionkę. Interes niewyobrażalnie duży (i podły).

http://www.ksiegapozycjonera.pl/pl/8371 ... 5%9Bci.htm#

Królem Spamu jest Sanford Wallace http://www.google.de/search?q=Sanford%20Wallace
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: Robert Zoralski »

Jacku, dobrze że się udało zabezpieczyć forum. Dodam jeszcze od siebie, że ok 80% e-maili przesyłanych w internecie to wiadomości niechciane (spam) w 2% pośród nich to wiadomości potencjalnie groźne (oszukańcze). Oczywiście różne źródła podają różne dane, ale chciałem pokazać skalę problemu spamu w ogóle (nie tylko na forach internetowych). Oczywiście ludzie piszą te automaty do spamowania, tak jak napisałeś żeby zarobić (czyli podnieść swój sklep/witrynę w wynikach wyszukiwania Google poprzez tzw. "black seo" - na szczęście sam Google już z tym walczy i przestaje to przynosić efekt a więc staje się powoli bezcelowe) lub zarobić dokonując przestępstwa (kradnąc dane/dostępy/numery kart kredytowych lub przejmując komputery) nieświadomych tego ludzi.

Podsyłam jeszcze taki przykładowy dzisiejszy artykuł ku przestrodze, żeby być czujnym i nie klikać czego nie trzeba i nie ufać linkom:
Zarobili miliony infekując komputery

...sorry za kontynuację off-topu i też wracam do entomologii ;) a właściwie do skręcanie nowego porządnego regału do mojej bilblioteczki entomologicznej - w starym się już się nie mieściłem ;)

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: Jacek Kurzawa »

Fajny jest ten obrazek, jak dziala robak internetowy "Koobface":

http://sophosnews.files.wordpress.com/2 ... actors.jpg

I wszystko jasne! :mrgreen:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Spammerzy podczas blokowania są automatycznie zgłaszani do serwera
http://www.stopforumspam.com
ktory rejestruje wszyskie próby spamu na swiecie. W efekcie spamowania ktoś dostaje się na tą listę (IP, email, domena) i zostaje zaliczany w sieci jako spammer, co skutkuje pomijaniem go w Googlach i usuwaniem z sieci.
Awatar użytkownika
Mothman
Posty: 622
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 19:36
UTM: CD04
Lokalizacja: Janikowo

Re: Spammerzy

Post autor: Mothman »

Właśnie są pod "ostrzałem" Owady Romanowa... ledwo nadążam ze zgłaszaniem postów :twisted:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Dzięki, już działam.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Posprzątane, spammer dostarczył nowych słów, które wykopiowałem z jego postów i zrobiłem na ich podstawie statystykę. To powinno zniechęcić przyszłych spammerów, którzy nie będąmogli tych słów uzywać. I tak w kółko... :-)
Załączniki
spamwords.png
spamwords.png (6.08 KiB) Przejrzano 13968 razy
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Spammerzy

Post autor: admin »

Ilość rejestracji spammerów nie maleje. Codziennie jest z tym sporo pracy, męczące jest ciągłe blokowanie adresów IP, dezaktywacja kont i inne operacje. Dlatego Proponuję taką zmianę, zobaczymy jak się to sprawdzi.

Włączyłem aktywację konta przez admina. W ten sposób administracja dostanie email i dopiero po ręcznej aktywacji konto zostanie uruchomione. Przysporzy to pracy moderatorom, ale z pewnością zmniejszy ilość spammerów. Dlaczego? Bo z rejestracji widać, że jak już spammerowi uda się zarejestrować, to zakłada z czasem kolejne konta, więc ten typ rejestracji po jeden rejestracji zniechęci spammerów, ponieważ oni tej rejestracji nie przejdą. Gdy spammer posiedzi na Forum i uda mu się założyć kilka profili to zaczyna się wzrost rejestracji, więc taka blokada powinna powstrzymać zapędy spammerów.

Słabym punktem jest to, że użytkownicy po rejestracji będą musieli jakiś czas odczekać na aktywację konta.
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: bartek.g »

Jacek, wiekszosc jak to nazywasz spammerow to boty. Nie mozesz dodac czynnika ludzkiego przy zakladaniu konta? A dopiero potem reczna aktywacja przez kogos z forum.

Oszczedzi Ci to przekopywanie sie przez maile i wyszukiwanie prawdziwych osob.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Masz rację. Jest captcha, ale to jest zbyt łatwe. Są systemy antyspamowe, ale one też są rozpracowane.
Wymysliłem więć takie pytanie, jako dodatkowe pole wymagane przy rejestracji: \

Trzy do kwadratu? Odwróć to do gory nogami. - to pytanie, którego boty raczej nie są w stanie rozkminić ;-) więc się nie zarejestrują.

Jest tak pomyślane, żeby nawet translator nie pomógł w zrozumieniu, czym jest określenie "do kwadratu". I ciekawe, czy takie pytanie jest do przejścia dla obcokrajowca...?
A może macie jakieś pomysły, jakim pytaniem zabezpieczyć rejestrację? Pytanie musi być tak zadane, żeby pytanie (polecenie?) zrozumiał człowiek ale nie spammer... lub robot... :mysl:


PS. Mam nadzieję, że zagadka jest rozwiązywalna dla wszystkich?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

No to czekamy na pierwszą rejestrację w nowym systemie.

Gdyby ktoś miał problem z rejestracją na FORUM prosimy o kontakt emailowy.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Gratulacje za udaną rejestrację i dziękuję za testowanie ułomności Forum i jego Administracji.
Udało się przejść zarówno rejestrację jak i aktywację profilu, czyli Administracja zdała egzamin z obsługi nowej metody. Nowy profil na Forum został aktywowany w 3 minuty.
sagit
Posty: 136
Rejestracja: piątek, 7 kwietnia 2017, 09:00
Gender: women
UTM: DC98

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: sagit »

Może wynik działania arytmetycznego z poleceniem użycia znaków odwrotnie, tzn. dodać jak jest minus i pomnożyć jak jest podzielić?
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Ale czy translator tego nie przerobi na poprawne polecenie?
sagit
Posty: 136
Rejestracja: piątek, 7 kwietnia 2017, 09:00
Gender: women
UTM: DC98

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: sagit »

Chyba tylko problemy słowno-graficzne mogą być nie do przejścia dla bota, stąd dużo zagadek typu: zaznacz na zdjęciu kwadraty ze znakiem drogowym.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Od wczoraj do tej chwili zarejestrowało się 5 osób i żadnej rejestracji spammera (! :tancze: ), co oznacza, że 5 osób poradziło sobie ze zgadywanką. nie wiadomo, ile osób nie potrafiło jej poprawnie rozwiązać....... Gdyby ktoś nie mógł sobie z nią poradzić, to trzeba myslami iść na szóstkę ;-) Spammerzy z zagranicy i tak nie zakumają tego, "o co kaman" ;-) A o to chodzi, bariera działa.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Opcja działa. Przez ten tydzień nie zarejestrował się żaden spammer (bot). Nareszcie mamy spokój.

Nie wiadomo, na ile to "usprawnienie" wpływa na kłopoty z rejestracją, ale zauważam, że ubyło nam szybkich użytkowników na jedną chwilę, na jeden post, którzy zobaczyli robaczka na łózku i muszą szybko coś napisać w sieci. To taka specyficzna grupa internautów, którzy zaglądają tylko raz, robią szum i znikają. Co prawa My im jesteśmy potrzebni jak lekarz-Google, ale poza tym z setek takich postów nic nie wynika poza oczywiscie oglądalnością, na której akurat mi, szczerze mówiąc, nie zależy.

Od 13 marca ilość rejestracji wyraźnie się zmniejszyła: memberlist.php?start=6416
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Rejestracja, spammerzy

Post autor: admin »

Rejestracja na Forum była niemożliwa w czerwcu. Dokładnie trudno mi powiedzieć dlaczego, bo "nic nie było robione", ale filtry antyspamowe zaczęły banować "ostrzej" i w sumie nikt się chyba nie mógł zarejestrować, bo nikt się nie zarejestrował. Zmieniłem ustawienia i teraz rejestracja powinna działać. Wszystkich tych, którzy w tym okresie chcieli się zarejestrować na forum a napotkali na problemy nie do przejścia najmocniej przepraszam i zachęcam do ponownej próby rejestracji.
Zablokowany

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”