Geometridae

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Papaver
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 22:06

Geometridae

Post autor: Papaver »

Witam!
Mam krótkie (?) pytanie o pretendujący do miana klasyki entomologicznej „Atlas motyli Polski” tom III (falice, wycinki, miernikowce) prof. Buszko. Czy ktoś z Państwa pytał ostatnio u źródła, czyli w wydawnictwie IMAGE, o jego dostępność? Wiem, że niedawno był jeszcze do kupienia, a sam wysłałem maila z zapytaniem, nie otrzymując jednak żadnej odpowiedzi. Jeśli ktokolwiek coś wie, to proszę o cynk. Bo naprawdę chciałbym go miedź :)
Ewentualnie może coś w kwestii wydania III tomu atlasu Jana Macka i spółki z miernikowcami? W sieci nie znalazłem informacji o choćby przybliżonej dacie publikacji, a przy braku Atlasu motyli Polski to byłby chyba jedyny ratunek…
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Geometridae

Post autor: Antek Kwiczala † »

przy braku Atlasu motyli Polski to byłby chyba jedyny ratunek…
Jest więcej atlasów obejmujących Geometridae Polski. Wymienię jeszcze dwa:
"Motyle strednej a severnej Europy" Jaroslav Fajčik , Bratislava, 2003 (praca obejmuje rodziny: Drepanidae, Geometridae, Endromidae, Lemoniidae, Saturniidae, Notodontidae, Sphingidae, Lymantriidae, Arctiidae)
"Moths of Europe" vol.2, Geometrid Moths, Patrice Leraut, 2009. (tylko Geometridae, ale za to całej Europy).
Papaver
Posty: 2
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 22:06

Re: Geometridae

Post autor: Papaver »

Cóż, ta pierwsza wydaje się nieuchwytna nawet w sieci. Druga jednak wygląda bardzo obiecująco i do tego jest in English. Niestety, zdaje się, że brak jej w paradoxie czy artinsect, a cena bez wysyłki jest no... niebagatelna. Ale chyba jednak nie wytrzymam :( . W każdym razie wielkie dzięki za informację!
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Geometridae

Post autor: Antek Kwiczala † »

ta pierwsza wydaje się nieuchwytna nawet w sieci.
Podałem tytuł w wersji słowackiej, ale książka jest dwujęzyczna, także po niemiecku, i ten tytuł łatwiej znaleźć. Jest dostępna np. tu: http://www.insecta.de/shop/openstore.htm
Podaję informacje o tej książce z zalinkowanej strony:
Fajcik & Slamka: Die Schmetterlinge Mittel- und Nordeuropas I.
Drepanidae, Geometridae, Lasiocampidae, Endromidae, Lemoniidae, Sphingidae, Notodontidae, Lymantriidae, Arctiidae.
Cena 45€.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura - motyle”