Larwa !

Oznaczanie gąsienic, jajeczek, poczwarek, oprzędów i innych ciekawostek związanych z motylami.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Mogą to być dane przybliżone, są one czasem niezbędne przy oznaczaniu.
Posty ze zdjęciami bez takich danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Awatar użytkownika
Marcin 86
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 16:01

Larwa !

Post autor: Marcin 86 »

Witam. Dziś podczas plewienia i przesadzania na głębokość ok 2 cm w ziemi znalazłem takie oto cudeńko :) Czy ktoś wie jaki to gatunek. Z tego co wiem to sporo gatunków można do tego przykładu przypisać, ale może jednak ktoś ma bystry umysł i odgadnie. Pozdrawiam.

Może się mylę ale najbardziej mi to pasuje do poczwarek Smerinthinae (Zawisaki)
Załączniki
1.jpg
1.jpg (145.15 KiB) Przejrzano 759 razy
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Larwa !

Post autor: Wojtek M »

Nie ten kaliber, zresztą poczwarek tego wyglądu jest na wiadra... Pozostaje czekać na wylęg motyla, pewnie wyjdzie jakaś sowa ;)
Awatar użytkownika
Marcin 86
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 16:01

Re: Larwa !

Post autor: Marcin 86 »

Ile trzeba tak czekać na wylęg ? Znalazłem właśnie drugą nie opodal :) Mam jeszcze pytanie odnośnie czy wystarczy jak włożę do słoiczka małego z ziemią, i czy trzeba jakoś nawilżać ziemię ?
futro
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 08:49

Re: Larwa !

Post autor: futro »

dołączam się do pytania: jak trzymać to i ile czasu potrzebne jest do przeistoczenia w motyla?
Załączniki
S1020027.JPG
S1020027.JPG (144.45 KiB) Przejrzano 669 razy
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Larwa !

Post autor: Antek Kwiczala † »

ile czasu potrzebne jest do przeistoczenia w motyla?
Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiadomo przecież jak długo poczwarka już leżała w ziemi. Wylęg motyla może nastąpić w ciągu kilku dni, za tydzień, miesiąc a nawet w przyszłym roku (ta ostatnia opcja jest prawdę mówiąc mało prawdopodobna :) )
futro
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2011, 08:49

Re: Larwa !

Post autor: futro »

a potrzebne są jakieś specjalne warunki wiecej wilgoci słońca (w co wątpię żeby było pod ziemią) chciał bym nagrać przemiane w motyla :)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Larwa !

Post autor: Antek Kwiczala † »

W naturze gąsienica sama zadbała o warunki - i zakopała się w ziemi. Słońca więc faktycznie nie potrzebuje. Wilgotność owszem, trzeba utrzymywać na wyższym poziomie niż w mieszkaniu. Z nagraniem wylęgu może być problem, bo sówki (a tak zapewne jest) lęgną się w nocy, a nie sposób czuwać każdej nocy, nie znając pory wylęgu. Tym niemniej życzę powodzenia :wink: .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „MOTYLE inne stadia - gąsienice, poczwarki”