Prośba do użytkowników EntomoLabels

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Pracuję nad nową wersją EntomoLabels, która zostanie w stosunku do poprzednich wersji zmieniona i rozbudowana (m.in. o vertykalny tekst na etykietce, dowolne fonty i wielkości czcionek itp.).
Chciałbym poprosić dotychczasowych użytkowników o uwagi czego Wam brakuje, co jest upierdliwe, co zmienić i poprawić. Tylko nie przesadzajcie z wymaganiami ;) ;) ;)
Ekran główny nowej wersji poniżej:
Załączniki
Okno_glowne.gif
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (50.57 KiB)
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Voltrax »

Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?
bartek.g

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: bartek.g »

Grzegorz, masz jakas specyfikacje tego co piszesz? Projekt funkcjonalny, API, cos na podstawie czego mozna zrobic port na inna platforme? Badz uwolnic program od platformy i zrobic go web-based.

Moze napisze o co mi chodzi jeszcze:
Wprowadzajac klienta (EntomoLabeles), zawsze tak samo "serializujacego" wprowadzane dane do bazy, uzyskujemy jednolita baze danych. Gdyby teraz baze danych uwolnic od desktopow, a zrobic ja online, mozna by przegladac etykiety (online) dowolnego wprowadzonego do bazy zbioru.

A tworzac do tego klienta web-based wystarczy komputer z dostepem do internetu i przegladarka internetowa by moc to wszysko robic.

Jezeli chodzi o samo wprowadzenie juz istniejacych lokalnych baz do jednej scentralizowanej, moze to zalatwic nowa wersja Twojego programu.

Jestem zrozumiany czy nie? :>
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Voltrax »

Grzegorz Banasiak pisze:
Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?
Wprowadzić docelową liczbę etykiet np. 30 (którą można by podczas pracy zmienić na 28,27,3 itp.) całość wyświetli się na ekranie(odpowiednio powiększone) i tylko klikać w następną etykietę, czy którą się tam chce. W ten sposób ryzyko pomyłki przy większej liczbie etykiet spadło by drastycznie, i było by znacznie wygodniej.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

bartek.g pisze:Grzegorz, masz jakas specyfikacje tego co piszesz? Projekt funkcjonalny, API, cos na podstawie czego mozna zrobic port na inna platforme? Badz uwolnic program od platformy i zrobic go web-based.
Moze napisze o co mi chodzi jeszcze:
Wprowadzajac klienta (EntomoLabeles), zawsze tak samo "serializujacego" wprowadzane dane do bazy, uzyskujemy jednolita baze danych. Gdyby teraz baze danych uwolnic od desktopow, a zrobic ja online, mozna by przegladac etykiety (online) dowolnego wprowadzonego do bazy zbioru.
A tworzac do tego klienta web-based wystarczy komputer z dostepem do internetu i przegladarka internetowa by moc to wszysko robic.
Jezeli chodzi o samo wprowadzenie juz istniejacych lokalnych baz do jednej scentralizowanej, moze to zalatwic nowa wersja Twojego programu.
Jestem zrozumiany czy nie? :>
Kiedyś myślałem o webowej aplikacji, jednak problemem jest tworzenie etykiety w locie na podstawie przekazanych parametrów. Teoretycznie można tworzyć bitmapę i wrysować w nią odpowiedni tekst i co tam się chce. Nie eksperymentowałem z publikowaniem bazy w sieci za pomocą narzędzi access'a. Jeśli Ci się chce i masz odpowiednią wiedzę - nie ma problemu, udostępnię pełną specyfikację z opisem wszystkich paramterów. EntomoLabels Web :) - to byłaby rewelka !
Generalnie piszę programy w innych językach niż VB, trochę w PHP ale najwięcej w FoxPRO.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Voltrax pisze:
Grzegorz Banasiak pisze:
Voltrax pisze:Co jest upierdliwe? Przesuwanie do następnej etykietki.
Można to zrobić naciskając PgDn lub myszką. Jakie masz w takim razie propozycje ? Jak można to zrobić lepiej ? Wygodniej ? Nie ma problemu, mogę to zmienić... tylko jak ?
Wprowadzić docelową liczbę etykiet np. 30 (którą można by podczas pracy zmienić na 28,27,3 itp.) całość wyświetli się na ekranie(odpowiednio powiększone) i tylko klikać w następną etykietę, czy którą się tam chce. W ten sposób ryzyko pomyłki przy większej liczbie etykiet spadło by drastycznie, i było by znacznie wygodniej.
Przemyślę to.
Cezary
Posty: 178
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 13:57
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Cezary »

Jak będzie już dostępna ta nowa wersja to powiadom na forum. Czekam z niecierpliwością ;) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

xczarekxx pisze:Jak będzie już dostępna ta nowa wersja to powiadom na forum. Czekam z niecierpliwością ;) pozdrawiam.
Spoko, na pewno dam znać. Jeszcze się trochę zejdzie, chciałbym zakończyć w ciągu około miesiąca. Kod źródłowy przechodzi poważne zmiany. Teoretycznie wszystko powinno dobrze pracować na Accessie 2003 i nowszych.
bartek.g

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: bartek.g »

Samo tworzenie grafiki etykiety jest b. proste w AS (Flex/Flash - pliki *.swf), mozna generowac pdfy, a te przesylac do drukarki.
Ja permanentnie nie mam czasu, zobacze. Moze za rok :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

bartek.g pisze:Samo tworzenie grafiki etykiety jest b. proste w AS (Flex/Flash - pliki *.swf), mozna generowac pdfy, a te przesylac do drukarki.
Ja permanentnie nie mam czasu, zobacze. Moze za rok :)
Nie wiem tylko jak to będzie działać przy fontach 4pkt. i rozmiarach 7x14mm. Grafika wtedy potrafi być bardzo kapryśna. Ale czekam z niecierpliwością aż minie ten rok i będziesz miał więcej czasu ;) ;) ;)
bartek.g

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: bartek.g »

To jest wektor, nie ma znaczenia rozmiar - w teorii :D
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Gucio »

Robienie kilkunastu etykietek za jednym zamachem, chyba że jest taka opcja której jeszcze nie odkryłem :D
Awatar użytkownika
Voltrax
Posty: 433
Rejestracja: niedziela, 4 października 2009, 15:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Voltrax »

Kilkunastu takich samych. Max 500. Gdzieś tam po prawej jest.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

A ja bym chciał aktualizacji Insect Store, zmieniłem Offica i muszę szukać komputera ze starszym oprogramowaniem by działało.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Piotr Pawlikiewicz pisze:A ja bym chciał aktualizacji Insect Store, zmieniłem Offica i muszę szukać komputera ze starszym oprogramowaniem by działało.
To też da się zrobić, ale teraz nie dam rady. W kodzie źródłowym niewiele trzeba zmienić. Musisz poczekać do zimy, wtedy powinno być z czasem lepiej. Niestety Microsoft w kolejnych wersjach Access'a nie zachował zgodności w dół funkcji działających na plikach.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Gucio pisze:Robienie kilkunastu etykietek za jednym zamachem, chyba że jest taka opcja której jeszcze nie odkryłem :D
Jest. Z prawej strony możeszy wybrać lub wpisać ilość egzemplarzy bieżącej etykietki. Zakres od 1 do 999 (wpisane) lub wybrać z listy.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Wpadłem na pomysł dodania do nowego EntomoLabels predefiniowanych lokalizacji, które można wklejać na etykietki. Często zdarza się, że wpisując dane na etykietki trzeba dodatkowo sprawdzać UTM (bo pamięć zawodzi) albo dodać współrzędne geograficzne. Wybór takich danych z listy bardzo ułatwi i przyspieszy proces tworzenia etykietek oraz zredukuje do minimum możliwość błędów.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Rafał Celadyn »

Grzegorz ,a nie dałoby rady władować do bazy gotowych etykiet determinacyjnych ,w porządku systematycznym(na początek wystarczyły by motylki :mrgreen: :wink: ),bo od tego kopiowania do" drawer-ów' mam odciski na palcach :lol: ...i głowa mnie boli 8)
Pozdrawiam Rafał.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Rafał Celadyn pisze:Grzegorz ,a nie dałoby rady władować do bazy gotowych etykiet determinacyjnych ,w porządku systematycznym(na początek wystarczyły by motylki :mrgreen: :wink: ),bo od tego kopiowania do" drawer-ów' mam odciski na palcach :lol: ...i głowa mnie boli 8)
Pozdrawiam Rafał.
Pewnie, że by dało radę (jeśli potrzebujesz czegoś pilnego to pisz na priv, zobaczę co da się zrobić).
Docelowo dodam opcję importu z excela, wtedy będzie można zrobić prawie wszystko.
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Andrzej 54 † »

Grzesiu czekam z wielką niecierpliwością na nowy Twój produkt. Darujmy sobie wodotryski w postaci gotowych etykiet. Ale te predefiniowania to dobra rzecz. Dobrze by było niektóre zwroty wyróżnić kursywą, pogrubieniem. Zrób aktualizację do IsectStore. Z office 2007 nie działa.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Andrzej 54 pisze:Grzesiu czekam z wielką niecierpliwością na nowy Twój produkt. Darujmy sobie wodotryski w postaci gotowych etykiet. Ale te predefiniowania to dobra rzecz. Dobrze by było niektóre zwroty wyróżnić kursywą, pogrubieniem. Zrób aktualizację do IsectStore. Z office 2007 nie działa.
Będę się starał wyrobić do zjazdu Sekcji Lep. w październiku, chociaż nie ukrywam, że wolałbym miesiąc wcześniej ;) (no w każdym razie będę próbował).
InsectStore jest następne w kolejce.
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Gucio »

Grzegorz Banasiak pisze:Wpadłem na pomysł dodania do nowego EntomoLabels predefiniowanych lokalizacji, które można wklejać na etykietki. Często zdarza się, że wpisując dane na etykietki trzeba dodatkowo sprawdzać UTM (bo pamięć zawodzi) albo dodać współrzędne geograficzne. Wybór takich danych z listy bardzo ułatwi i przyspieszy proces tworzenia etykietek oraz zredukuje do minimum możliwość błędów.
Bardzo dobry pomysł. Czekam z niecierpliwością na nową wersję.
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: Andrzej 54 † »

Super mam nadzieję że oba produkty i Entomolabels i nowe Insect wkrótce (wrzesień) się pojawi. Od kiedy mam office 2007 zmuszony byłem przejść na bazę Mantis2. dane z Insect mam zachowane. Dobrze by było abyś nie zapomniał o takim czymś jak import danych ze starszej wersji InsectStore, ewentualnie wyposażył najnowszą wersję w możliwość współpracy z Google Erth tak jak jest w Mantis. Jest to naprawdę fajna rzecz. Bo w użytkowaniu wychodzi że dla amatora, takim jak ja Twoja InsectStore sprawdza się lepiej niż Mantis. Może w muzeach, instytutach Mantis jest dobre, to potężna i rozbudowana baza danych, ale u mnie nie za bardzo. Fajnie by też było aby w zmodyfikowanym Insect można było np. umieszczać fotki okazów.
Awatar użytkownika
mucha4857
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 20:07
UTM: XS10
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Prośba do użytkowników EntomoLabels

Post autor: mucha4857 »

A jest możliwość pisania kursywą w tym programie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „EntomoLabels”