koprofagi nad Bugiem

Lucanidae, Trogidae, Glaresidae, Bolboceratidae, Scarabaeidae, Geotrupidae i Ochodaeidae.
Przemek Zięba

koprofagi nad Bugiem

Post autor: Przemek Zięba »

Proszę Państwa jest źle. Powiem więcej jest gorzej.
Gorzej z ilością pogłowia bydła, szczątkowe pojedyncze sztuki przy gospodarstwach, bardzo nieliczne stada. Na długości trasy około 50 km zarejestrowałem tylko jedno stado krów powyżej 5 sztuk! Dodatkowo ogrodzone drutem kolczastym więc nie do zbadania. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie sensu jechać nad Bug na koprofagi. pocieszam sie że może nie najlepsza pogoda i magiczna data 15 maja powstrzymała ludzi przed wypędzaniem bydła na pastwiska. W zasadzie chciałem zapytać czy ktoś potwierdza bądź zaprzecza moim obserwacjom....
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

wypas

Post autor: Andrzej 54 † »

Fakt krów coraz mniej, tylko gdzie niegdzie pojedyńcze sztuki, Ale znam cudowne miejsca gdzie wypasają po kilkadziesiąt sztuk bydła i to na dodatek w gospodarstwach z certyfikatem ekologicznym gdzie żadnej chemi nie wolno stosować. Raj.
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

niestety, powiedzmy że słyszałem o przypadkach stosowania przy wypasach "ekologicznych" substancji zwanych ivomectrynami :-(
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

krowy

Post autor: Andrzej 54 † »

Nie znam się na tych substacjach, ale znam i właściciela i miejsce wypasu tych stad, niewiele brakło a stratował by mnie tam byk jelenia który razem z tymi krowami się pasł.
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

substancje te działają przeczyszczająco na wszelkie pasożyty, powiedziałbym życie biologiczne i taka kupa się b. długo nie rozkłada (w zależności od dawki substancji zastosowanej u zwierzaka, np. poprzez pasek na pchły u psów i u kotów !
Awatar użytkownika
Andrzej 54 †
Posty: 239
Rejestracja: niedziela, 13 lutego 2005, 19:46
UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
profil zainteresowan: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
Lokalizacja: Łask

Post autor: Andrzej 54 † »

chyba czegoś takiego nie stosuje bo kupy rozkładały sie normalnym tempem, a życie w nich jest zawsze bardzo bujne
brakkonta

Re: koprofagi nad Bugiem

Post autor: brakkonta »

Przemek Zięba pisze:magiczna data 15 maja powstrzymała ludzi przed wypędzaniem bydła na pastwiska
Też na to po cichu liczę. W (niezbyt długi) majowy łikend jechałem z kolegami na Wołyń i na 120 kilometrowej trasie (w jedną stronę) spotkaliśmy JEDNO stadko krowin. Po drodze teren absolutnie stuprocentowo rolniczy, ze cztery mieściny, jedno miasteczko i tyle. Tak po prawdzie to na jednej polaneczce (kilka arów) w lesie na Roztoczu było więcej jelenich kup (a w nich gównojadków) niż na tych 120 kilosach przejechanych w ciągu dnia. Koprofagofile - to czas śmierci !!! Czas nam samym wyjść w pola i stanąć w ordynku niczym stawiacze min na morzu !!!
Rafał Cieślak
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 08:37
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafał Cieślak »

Niestety Panowie na tym polega racjonalizacja rolnictwa. Hodowla bydła to jak inny przemysł. Przyrot masy i ilości mleka ponad wszystko. Różnego rodzaju pasze, premixy itp. robią swoje. W kupie po takim czymś nie ma co szukać gównojadka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „SCARABAEOIDEA”